שאלה קטנה

שאלה קטנה

מה ההבדל העיקרי בין השיטות : מח אחד קינסיולוגיה אייפק NLP,, ברור שהמשותף הוא שימוש במשאבי העצמי ובכלים טכניקוצ הדמייה ודמיון מודרך. בNLP אין מבחן שריר , הזהו כל ההנבדל?

היי

ברוך הבא לפורום. קצת קשה יהיה לי לענות לך על ההבדלים העיקריים מכיוון שכל שיטה היא עולם ומלואו וקינסיולוגיה מכילה בתוכה יותר מ 100 שיטות שונות. כל שיטה שמשתמשת בבדיקת שריר יכולה להיות שייכת לקינסיולוגיה. ארחיב ממש טיפה על מוח אחד (כי אני יכול לכתוב עליה ללא הפסקה :)) ואולי אחרים ירחיבו על שיטות הקינסיולוגיה שאיתם הם עובדים. מוח אחד היא גישה שיצאה מתוך הקינסיולוגיה ופותחה במשך 25 שנים ע"י 3 אנשים מאוד מוכשרים ומיוחדים. היא מתבססת על הרבה חומר מקורי שפותח על ידי מייסדי גישה זו וכוללת בתוכה גם הרבה טכניקות ושיטות שנרכשו ממקורות שונים וחלקם גם שונה (בידיעה ובהצהרה) בכדי להתאים לה. במוח אחד כל תהליך נקרא - שחרור מתח רגשי. גישה זו הינה חינוכית שעוסקת בחינוך עצמי והגברת המודעות. כל מדריך/יועץ אמור לעבור 11 שלבים (24 שלבים למורה) בכדי להיות מורשה להדריך ע"פ עקרונות גישה זו שכוללים דברים מאוד ברורים (וחתומים על אמנה) כמו מה עושים ומה לא, מה נכנס לשחרור המתח (לדוגמא 17 מודים שמכילים מעל 100 תיקונים/איזונים/תרגילים שונים). הכיוון שאליו אני מכוון שמוח אחד הוא משהו מוגדר, אתה יכול ללמוד אותו, ולא חייב לעבוד על פיו. אתה יכול לצרף, לגרוע אבל ההגינות מחייבת לומר - שאם אתה אומר שאתה עושה מוח אחד - אתה חייב לפעול ע"פ עקרונות גישה זו שהושקעו בה עשרות שנים בכדי להביא אותה למה שהיא היום. את גישת האייפק איני מכיר לעומק, יש כאן בפורום כמה מטפלים בה, אולי הם יענו לך. אבל משום מה בארץ היא מוכרת בעיקר בעבודה עם אלרגיות. את ה nlp איני מכיר ברמה שבה אוכל לכתוב לך עליה. אבל גם במוח אחד ובשיטות הקינסיולוגיה השונות שאני מכיר, ע"פ דעתי, המשותף הוא שימוש במשאבי העצמי. הרחבת האפשרויות, קבלת נקודות מבט להסתכלות אחרת, הבנה שונה דרך טכניקות וכלים שונים. אשמח לענות לך לפי הבנתי על כל שאלה שתהיה לך. עדי

freearth10

New member
הענפים השונים של הקינסיולוגיה

היי קיפי הקיפוד האחד קינסיולוגיה היא לא איזושהי המצאה שלא היתה קיימת בעולם. לדעתי מה שהיא הביאה לעולם זה את בדיקת השריר. הקינסיולוגיה מאגדת בתוכה ידע מהמזרח והמערב ולכן אחד מכלי העבודה שלה יכול להיות גם ה- nlp . לדעתי הnlp הוא פיתוח של שיטת הדמיון המודרך, בה משתמשים בענפים רבים של הקינסיולוגיה. ipec, מוח אחד, קינסיולוגיה חינוכית, קינסיולוגיה יישומית,קינסיולוגיה התפתחותית, שיטת ורדי, שיטת עדימה...הם כולם ענפים של הקינסיולוגיה. ריבוי השיטות לדעתי ולצערי הרב הוא בשורה האחרונה עניין של קניין וכסף. אם השאלה שלך באה בעקבות חיפוש אחר מטפל בתחום, פחות חשוב לאיזה תחום הוא משתייך ויותר למי הוא המטפל הספציפי הזה. מאיה

מאיה אנחנו מכירים

את בוודאי זוכרת אותי כ KFIR המטפל הוא עבורי. הייתי ב NLP לאחרונה נוצר פער בין העמדות- העמדה שלי שלא הכל טופל והעמדה שלה שכבר הכל מטופל ונותר רק לחיות.... אני מרגיש ללא גזע או עמוד שדרה איתן. ויש נושא לט פתור במיניות שמייצר מתח ומחלות גופניות בעיכול , אלרגיה אסטמה עייפות חרדה ומצב רוח קפוא אני מחפש דרכים עוקפות שכל , אך כוללניות לא רק גוף ולא רק נפש

freearth10

New member
אהלן kfir

הגעת למקום הנכון
, כנראה שהיא מיצתה את הטיפול שלה, נתנה לך כל מה שיכלה ועכשיו אתה צריך לנוע קדימה. אולי לטיפול אחר אולי כמו שהיא אמרה לחיות, לחוות ולתת לטיפול להדהד יותר פנימה. לי היתה מטופלת שהיתה אחת המתנות הכי גדולות שקיבלתי, היתה כבר בטריליון טיפולים, רק הגעתי למקום והתחלתי רק לאמר והיא כבר עשתה בינתיים את העבודה ושחררנו בקלילות שכזאת בעיות של תקיעות בזוגיות,במיתרי הקול באלרגיות, בקשר עם השורשים שלה... אני לא בטוחה שהיא לא היתה מגיעה לזה גם בלעדי ושמחתי מאוד על האפשרות לעזור לה להגיע לשם. לדעתי חשוב יותר שתתחבר לאיזשהו מטפל, מאשר שתבחר איזושהי שיטה כי גם השיטות הכי גופניות עובדות גם על הרגש, גם על הרוח. אבל אם הייתי צריכה להמליץ על שיטה ואני ממש לא משוחדת
הייתי ממליצה על קינסיולוגיה שבה אכן יש את השילוב של גופנפש-רוח.
בכל דרך בה תבחר, מאיה

יעל שר1

New member
הבדל בין השיטות

קיפי קפוד אחד שלום מלבד NLP יתר השיטות משתמשות בבדיקת שריר שפותחה בקינסיולוגיה היישומית. עדי הגדיר והסביר את מוח אחד. וכמו שהוא הוסיף ישנן כ 100 ענפים של קינסיולוגיה. IPEC היא שיטה שפותחה ע"י הפסיכולוג דר' אורי קניג מתוך NAET וקינסיולוגיה. השיטה מתייחסת כמו קינסיולוגיה לאדם השלם ומטפלת ברבדים השונים פיזי תזונתי רגשי ואנרגטי בדומה לקינסיולוגיה. הטכניקות והכלים בחלקם דומים לקינסיולוגיה ובחלקם שונים. ישנן מטריצות שונות ומורחבות הרבה יותר מהברומטר של מוח אחד ובתוך זאת משולב ההיבט הפסיכולוגי. כמו בקינסיולוגיה מאתרים את מעוררי המתח ומנטרלים אותם והטיפול הוא לא רק באלרגיות אלא בכל נושא שהמטופל רוצה ליצור שינוי גם נושאים בריאותיים וגם כישורי חיים. השיטה יורדת לרבדים מאוד עמוקים באמצעות מטריצות שונות וכלים נוספים המאפשרים גם לבדוק את המצב הגופני של האדם. כמי שעוסקת גם בקינסיולוגיה התפתחותית אוסיף עוד מידע על השיטה - זו שיטה המאגדת בתוכה חלקים נרחבים מקינסיולוגיה חינוכית, טכניקות טכניקות לשיפור יכולות הלמידה .טכניקות לנטרול מתח בכל מרכיב האדם השלם -בדומה למוח אחד, התפתחות תבניות תנועה ורפלקסים ינקותיים, טכניקות מ NLP, קלפי השלכה, מנדלות ועוד. כמי שעוסקת בקינסיולוגיה ואייפק שתי השיטות ביחד מאפשרות להוציא מידע נרחב יותר מהגוף. מקווה שיש לך הסבר נוסף. ממליצה להכנס לאתר של IPEC ולקרוא יותר על השיטה.

למעלה