שאלה קריטית בתחום דיני המשפחה - גירושין

מצב
הנושא נעול.

AnnaVas

New member

שלום רב, יש לי חבר טוב שנשוי לבחורה שוודית (שקיבלה אזרחות ישראלית מוקף היותה נשואה לו לפני כחודשיים). לזוג יש 3 ילדים קטנים (שלישיה של בני שנתיים) הבחור (מאד) רוצה להתגרש ממנה, והיא מאיימת עליו שאם יתגרש ממנה, היא תקח את שלושת ילדיהם ותחזור לשוודיה. בהנחה שהוא אינו רוצה בשום אופן להשאר נשוי לה, האם הוא יכול למנוע את זה שהיא תברח עם הילדים לארץ הרחוקה? מה יקרה אם המשמורת על הילדים תיקבע להיות שלה? כיצד עליו לפעול על מנת שילדיו יישארו בארץ גם אם הוא כן יתגרש ממנה? בתודה מראש לכל העונים, ויום מקסים שיהיה

שילה1

New member
הדברים אינם פשוטים,לכן רצוי מאוד להתייעץ עם

שלום רב, יש לי חבר טוב שנשוי לבחורה שוודית (שקיבלה אזרחות ישראלית מוקף היותה נשואה לו לפני כחודשיים). לזוג יש 3 ילדים קטנים (שלישיה של בני שנתיים) הבחור (מאד) רוצה להתגרש ממנה, והיא מאיימת עליו שאם יתגרש ממנה, היא תקח את שלושת ילדיהם ותחזור לשוודיה. בהנחה שהוא אינו רוצה בשום אופן להשאר נשוי לה, האם הוא יכול למנוע את זה שהיא תברח עם הילדים לארץ הרחוקה? מה יקרה אם המשמורת על הילדים תיקבע להיות שלה? כיצד עליו לפעול על מנת שילדיו יישארו בארץ גם אם הוא כן יתגרש ממנה? בתודה מראש לכל העונים, ויום מקסים שיהיה
עורך דין,ורצוי עוד יוצר עם כזה המכיר את החוק השוודי,גם.

AnnaVas

New member
בהחלט לא פשוט, אבל

עורך דין,ורצוי עוד יוצר עם כזה המכיר את החוק השוודי,גם.
בהחלט לא פשוט, אבל
הוא יכול לעשות צו עיכוב יציאה מהארץ לילדים? או שזה משהו שלא ניתן לעשות בקלות?

pelegk2

New member
בוודאי שהוא יכול

בהחלט לא פשוט, אבל
הוא יכול לעשות צו עיכוב יציאה מהארץ לילדים? או שזה משהו שלא ניתן לעשות בקלות?
בוודאי שהוא יכול
ואולי אף כדאי לעשות ככה שזה יחסוך לו הרבה בעיות אם היא לדוגמא תחליט להעלם לשודיה העניין שבסופו של דבר רק בית המשפט יכריע על טובת הילדים

AnnaVas

New member
תודה על התשובה. לצערי הסתבר לי

בוודאי שהוא יכול
ואולי אף כדאי לעשות ככה שזה יחסוך לו הרבה בעיות אם היא לדוגמא תחליט להעלם לשודיה העניין שבסופו של דבר רק בית המשפט יכריע על טובת הילדים
שכנגד צו עיכוב הציאה מהארץ, היא יכולה לפתוח בהליכי הוצאת קטין מגבלות הארץ. היא תטען שהמקום הטבעי שלה הוא שם, שאין לה כלום ואף אחד בארץ והדבר היחיד שמחזיק אותה פה זה היותה נשאה לישראלי, ומכיוון שהילדים נורא קטנים, בית המשפט ייתן לה בעצם לברוח עם הילדים... אני לא מבינה, לאבא אין שום זכויות על ילדיו??

pelegk2

New member
זה לא כל כך פשוט

שכנגד צו עיכוב הציאה מהארץ, היא יכולה לפתוח בהליכי הוצאת קטין מגבלות הארץ. היא תטען שהמקום הטבעי שלה הוא שם, שאין לה כלום ואף אחד בארץ והדבר היחיד שמחזיק אותה פה זה היותה נשאה לישראלי, ומכיוון שהילדים נורא קטנים, בית המשפט ייתן לה בעצם לברוח עם הילדים... אני לא מבינה, לאבא אין שום זכויות על ילדיו??
זה לא כל כך פשוט
כי על כל טענה אשר לטוען טענה נגדית ומה זה ילדים קנטים?כולם בני שנה שנתיים שלוש או יותר לכל דבר יש משמעות אבל בכל מקרה צריך לפנות לעו"ד שמתמחה בתחום כי העניין מאוד רגיש במיוחד בגלל הילדים

חגי סרי

New member
כעיקרון זה המצב ישנה אפליה ברורה נגד אבות

כעיקרון זה המצב ישנה אפליה ברורה נגד אבות
כבר היו כמה פסקי דין , אחד מהם ממש לאחרונה בו אם שהפרה הסכם ולמעשה חטפה את הילד קיבלה אחזקה מלאה בו כשהאב בארץ(הוא נלחם כמו אריה על הילד עד העליון כולל הפגנות שכמובן לא סוקרו) והילד בחו"ל. ושאף אחד לא יגיד שטובת הילד דורשת שאביו יעלם לגמרי מחייו מכורח הנסיבות. ילד זקוק לאב ואם ילד איננו ארנק שסוחבים ממקום למקום ומארץ לארץ רק בגלל שלאמא שלו יותר נוח בחו"ל .(או אפילו בעיר אחרת בתוך הארץ) אגב, זו לא האפליה היחידה נגד אבות- ברוכה הבאה לעולם הדפוקים- אבות גרושים אבות שכולים לילדים חיים, סחוטי מזונות בלי להתחשב ביכולתם הכלכלית (למרות שבפרקטיקה יש פה ושם התחשבות אבל זה בוודאי לא מיושם כפי שצריך להיות) .

תשובה

תשובה
הוא יכול להגיש תביעה למשמורת או לסדרי ראיה ולדרוש צו עיכוב יציאה מהארץ נגד הילדים. יחד עם זאת, אם ביהמ"ש יקבע שטובת הילדים להיות אצל אמם, יתכן שלא יוכל למנוע את הגירתה יחד אתם.

מצב
הנושא נעול.
למעלה