שאלה

MAGIC39

New member
היי שולמן...

הרבה זמן לא היית פה, או שכן היית, אך לא באופן בולט, רציתי רק לומר לך תודה על כי אתה מעורר את הדיונים כפי שאתה מעורר אותם, וזה מזכיר לי איזה מורה שזכור אצלי לטובה שאמר לנו אינסוף פעמים בכיתת הלימוד, שצריך לברך ולהודות לאלו המביעים התנגדויות ודעה מעט שונה, כי רק משם ניתן לעשות עבודה ולפתח את הנושא וללמוד ממנו באמת, אז נשיקה ותודה יקיר הפורום...|

chikchik

New member
לא יודעת...אנקדוטה

צפיתי לפני חצי שנה כבר ב'סוד', פעמיים. ובהגרלת ה-50 מליון האחרונה שהייתה לא מזמן האמתי באמת שהאמנתי בכל ליבי ומחשבתי התודעתית שאני זוכה ואמרתי- "שיהיה שקל, אבל אני זוכה במשהו" ו...נאדה.

אמרת משהו חשוב

כתבת שהאמנת בכל ליבך ומחשבתך התודעתית. ומה קורה בתת מודע? כדאי לחקור ולגלות. זו עבודה שהיא לא תמיד פשוטה אך לדעתי מאוד מתגמלת.

רותי 11

New member
אני יענה לך בכנות - ממש לא בטוח

שזה מה שיקרה. מהסיבה הפשוטה שזה נחשב כסף לא טוב אל לנו לשכוח הרבה פעמים את רצון הנשמה ולא רק את רצון הגוף

אם אני זוכה, אני תורם מחצית הסכום

מה תגיד על זה? ומה לא טוב בכסף הזה? מי אמר שצריך לעבוד קשה כדי להרוויח?

קוראים למושג הזה משאלת לב

זה הנסיון שלנו לרתום הגיון ומוסר למטרות שלנו כתנאי להתגשמותם, אך האידיאלים לא בהכרח אלה שמשפיעים על העולם לפעמים הם אלה שעוצרים אותנו מהתקדמות נוכח ההתעסקות בהם.

רותי 11

New member
לא אמרתי שצריך לעבוד קשה

העניין הוא שלרוב אנחנו לא ממש מוכנים נפשית להתמודד עם סכומים ענקיים. לכל דבר צריך הכנה והסטטיסטיקה מראה שרוב אלה שזכו באמת בסכומים הגדולים הגיעו למצב אפילו יותר קשה ממה שהם היו לפני כן

lightflake

New member
אני לא מאמין בזה

מה שתאמיני בו זו המציאות... מה שאומר שבמציאות שלך, זכייה בטוטו זה כסף לא טוב ובמציאות שלי זה כסף טוב

הנושא קצת יותר מורכב לדעתי

יש לאדם רבדים נוספים מעבר לשכל המודע והאמונות שאנו מחזיקים בהם במודע. גדלנו בסביבה מסויימת עם אמונות מסויימות, ואנחנו גם כרגע חיים בסביבה מסויימת עם אמונות מסויימות. לא אכנס כרגע למושג "נשמה" כדי לא לעורר התנגדויות נוספות, אבל כדאי להבין שאנחנו מורכבים מכל מני רצונות וצרכים - פיסיים, נפשיים, רצונות גבוהים ונמוכים. זה נכון שאנשים שונים יכולים להחזיק בהשקפות שונות. לפעמים (או לרוב) אותו אדם מחזיק במקביל בעצמו השקפות שונות ואף סותרות, וכדאי להיות מודעים לכך. כדאי גם להיות מודעים לאמונות של הסביבה בה אנו חיים כיום, ולאמונות איתם גדלנו.

lightflake

New member
נכון שהתרבות/סביבה משפיעה

אבל לא בכל דבר יש קונצנזוסים תרבותיים... לדוגמא לגבי זכייה בטוטו אין איזו דיעה רווחת שזה שלילי או משהו (כמו למשל לגבי גניבה) ואני לא בטוח שיש טוב או רע מוחלטים מבחינת היקום כי אדם יכול גם להאמין שהוא צריך ורוצה להשמיד הרבה אנשים ולהצליח בזה בגדול (היטלר?)

גם מי שציינת לא פעל בואקום

היתה לו תמיכה והוא לא פעל לבד לגבי לוטו או טוטו - בשביל לבקש משהו כל כך ספציפי צריך להיות ברמת מודעות מאוד מאוד גבוהה, אחרי שנים של עבודה עצמית. אני לא טוען שזה לא אפשרי רק שזה דורש מאמץ. כדאי לזכור גם שכמעט כל שבוע מישהו באמת זוכה בהגרלות הללו. במקום לבקש משהו כל כך ספציפי אפשר פשוט לבקש שפע כלכלי, להיות פתוחים לכל כיוון ממנו הוא עשוי להגיע, ולפעול למען כך. אפשר וכדאי גם לרתום את הרצונות הנמוכים של השגת שפע כלכלי לרצונות גבוהים יותר כמו להשפיע טוב. דוגמא לכך היא להשיג את השפע הכלכלי בדרכים שהן לטובת הכלל, בעשיית חסד, בשמירה על כדור הארץ, בהפצת מודעות נקיה וגבוהה יותר. אני לא מדבר על מה עושים אחרי שמשיגים את הכסף (למרות שגם לכך יש לתת את הדעת), אלא לדרך להשגת השפע הכלכלי עצמה. בהצלחה

lightflake

New member
מסכים שעדיף לפתוח את האפשרויות

ולא לחייב את היקום לפעול רק דרך הפתח הצר של הלוטו... הם אגב גם אומרים את זה בסרט. לא לחשוב על איך זה יקרה אלא רק לרצות את המטרה, להשאיר את האיך - ליקום..

מרי לי

New member
גם פה נמחקו כמה הודעות

אם אתם רוצים שמה שכתבתם יישאר ע"ג הפורום,בבקשה נסחו אותו בצורה מתאימה.

למעלה