שאלה

ורד55

New member
שאלה

אני סובלת מטחורים המון זמן ( כמעט 10 שנים ), הנני בשנות השלושים המוקדמות שלי. התקפי כאבים מגיעים בפעולות לא שיגרתיות כגון: בהעברת דירה האחרונה כאשר הרמתי חפצים כבדים, או בניקיון מסיבי של הבית. לכן הנני יודעת כיצד לנהוג ומונעת מעצמי להגיע למצבים אלו או לבצע פעולות אלו בהדרגה. שאלתי היא: לאחרונה התחלתי בפעילות ספורטיבית מתונה, הליכה מהירה משולבת עם ריצה קלה ( ריצה של כמו דקות תוך כדי הליכה ) ובסיום ההליכה אני מבצעת מספר סטים של כפיפות בטן, יש לציין שתמיד עשיתי פעולות ספורט קלילות לא בתדירויות גבוהות אך זה תמיד התבצע ( פעם בשבוע / שבועיים - הליכה של כ 40-60 דק ). כעבור 3 אימונים ספורטיבים שהתפרשו על שבועיים לפי הפירוט הנ"ל התחילו כאבים באזור פי הטבעת - כלומר יצאו טחורים מחוץ לפי הטבעת המלווים בכאבים. האם ייתכן שפעולה ספורטיבית עלולה לגרות את האיזור ולעורר את כאבי טחורים ? מה הינך ממליץ לעשות בנדון ? כיוון שתמיד בצעתי פעולות ספורטיביות אך בתדירות נמוכה יחסית, בשבועיים האחרונים התדירות כביכול עלתה - אך גם פעילות של 3 פעמים בשבועיים לטעמי זה לא תדירות גבוה... האם זה מה שגרם להתפרצות ? האם אינך ממליץ לבצע פעילות ספורטיבית כלל לאנשים הסובלים מטחורים ? או ממליץ על פעילות ספורטיבית אחרת, ואם כן אז איזה ? תודה רבה, ורד

טחורים

שלום ורד אם סימפטומים מטחורים מוחמרים במאמץ, מה שבהחלט יתכן, ממליץ לא להמנע ממאמץ גופני, אלא לפתור את בעיית הטחורים! לכן כדאי להבדק על ישי פרוקטולוג שיאבחן אם זאת אכן הבעייה ויחליט מה הטיפול המתאים. גם אם דרוש ניתוח ממליץ לשקול זאת בחיוב רב, כי חבל לוותר על היתרונות הרבים של אימון גופני רק בגלל שיש בעייה מטרידה הניתנת לפיתרון פשוט יחסית. דר קריב.

למעלה