שאלה

שאלה

יש למישהו מושג איך נחשבים/נקראים ילדים לזוג שהאב הוא יהודי כהן והאם היא נוצרייה? ואותו מצב שהאב הוא יהודי כהן והאם היא נוצרייה אבל שהתגיירה? ואיך מסתכלים עלייהם מהיהדות והנצרות?? תודה!

כידוע לי

אין הרבה הבדל בנקודה הזו בין יהודי ליהודי כהן. אם האב הוא יהודי והאם נוצריה הילדים נוצרים על פי היהדות ויהודים על פי נצרות. זאת מסקנתי על פי כמה מקרים שראיתי באופן אישי. בקיצור לדעתי הילדים הם בכלום, סוג של פרדוקס שכזה.

וזה בדיוק מה שאנחנו מנסים להבהיר

שיש להפריד בין נצרות - הטבלת תינוקות, הליכה לכנסיה בימי ראשון, חגיגות חג המולד, השתחוות לפסלים ונשיקות לתמונות, ופה ושם אמירה אנטי-שמית. לבין האמונה המשיחית(השייכת גם ליהודים וגם לגויים המאמינים בישוע), שטוענת בכל תוקף שבכדי להיות משיחי, עליך לקבלת התגלות אישית שישוע הוא המשיח, ולחזור בעצמך בתשובה, גם אם נולדת למשפחה משיחית. אבא ואמא של ילד משיחי הם לא ערובה לכך שהילד משיחי. ביהדות עליך להיוולד לתוך משפחה יהודית בכדי להיות יהודי, במקרה המודרני מצד האם, בעבר בתקופת התנ"ך מצד האב.

אני שם לב לכמה הגדרות מענינות

של הנצרות. למשל טבילת תינוקות- אני מקוה שאתה מודע לזה שיש קבוצות, למשל הבפטיסטים, בהן מבוגרים ומתבגרים, לא תינוקות, נטבלים לאחר שהבינו את משמעות הטבילה. הליכה לכנסיה ביום ראשון- שוב יש קבוצות החולקות גם על זה. למשל אצל חלק מהבפטיסטים אין כנסיה, והם מתכנסים בביתו של אחד המאמינים. ישנן קבוצות אצלן לא יום ראשון הוא יום הפולחן (למעשה, לפי הב"ח המיסה הראשונה נערכה ביום חמישי) אלא דווקא יום שבת. והשתחוות לפסלים ונשיקות לתמונות- אם נפסח על המאבק בנושא זה בעולם האורתודוקסי- קתולי ונגיע לעולם הפרוטסטנטי נגלה ש... גם שם פולחן זה מגונה. אז אולי במקום להשמיץ את ה"נצרות" באמצעות הכללות תספר על האמונה, הפרקטיקה וההסטוריה של היהדות המשיחית, אליה אתה משתייך ותשתדל לעשות זאת בצורה אובייקטיבית בלי לבשר?

כפי שכתבתי ולזה החלטת לא לשים לב

האמונה המשיחית שייכת גם ליהודים וגם לגויים. אך קודם ליהודים(ראה אל הרומים א': 16-18). והגויים מצטרפים אל אמונת היהודים ולא ההפך(ראה אל הרומים י"א)

אין יותר רלוונטי מזה

זאת האמונה שלנו. תרצה או לא, ימצא חן בעינך או לא. יש בארץ קרוב ל 15,000 יהודים משיחיים, ואנחנו מתרבים. אנחנו עובדה בשטח.

זה היה רלוונטי

אם הוא היה מפרט מה כוללת האמונה שלו מעבר ל"כולם צריכים להאמין בישוע". מה שכל כך מרגיז (לפחות אותי) בהתנהגות של המבשרים הוא ההמנעות ממסירת פרטים מעבר ל"צריך להאמין בישוע, בין אם אתה יהודי ובין אם אתה נוצרי"- וכמובן התעלמות מזה שזו, בעצם, התמצית של הנצרות הפרוטסטנטית. יש לי בבית כמה ספרים שקיבלתי מיהודים משיחיים בהזדמנויות שונות. כמויות הערפל שהם טורחים לפזר בכל שאלה מלבד היותו של ישוע המשיח מרשימה. ואני סבור שהם באמת ובתמים מאמינים שיש הבדלים משמעותיים בינם ובין הנוצרים האוונגליסטים- פשוט מפני שכמו שעורך דין לא ישאל את לקוחו "האם רצחת?" הם יקפידו לא לדעת מהי הנצרות האוונגליסטית.

sailor

New member
זה בדיוק כמו ה"רב" אמנון

ושאר החזירים בתשובה, רק בכוון אחר. אם אומרים שצריך להאמין כדי להבין או שאחרי שתהיה לך התגלות אישית תבין, זה בערך כמו "אל תבלבל אותי עם עובדות".

ומה היית אומר

אם היה בא פרנציסקוס הקדוש, או תרזה מאוילר ומספר לך על החזיונות שלו? "לך מפה, זה לא רלוונטי"? אם חלק מהאמונה של היהודים המשיחיים זה התגלויות, אז בבקשה- שיספרו עליהן כאשר הם סוף סוף יחליטו לספר לנו מהי האמונה היהודית משיחית ובמה היא נבדלת מנצרות אוונגליסטית רגילה.

sailor

New member
אבל ברור לך שהם לא אומרים את זה

אלא אומרים לך שאם תאמין ותלמד מה שהם מלמדים, תהיה לך התגלות ואז תבין. הרי ברגע שאתה שואל אותו שאלה אינפורמטיבית או ענינית כלשהי הוא מתחמק ולא עונה, כי הוא בא רק להטיף.

פרדוקס?!

תודה על התגובה. אני לא מבין גדול בחוקים בנצרות וגם ביהדות לא מי יודע מה, אבל מתמצא ביהדות קצת יותר, אני יודע שלפי היהדות הדת נקבעת עפ"י האם ולפי ההודעה שלך אני מבין שבנצרות זה לפי האב. אני מניח שקרו מקרים מעולם על ילדים מזוגות כמו שתיארתי ושהשאלה הזו נשאלה כבר בהיסטוריה. אני עדיין לא מצליח להבין כיצד הילדים הם מוגדרים. מה הם חסרי זהות דתית?! בקשר לשילוב השני ששאלתי לגביו- אב יהודי כהן ואם נוצרייה שהתגרייה.- מהיהדות הם לא מוגדרי כממזרים? (הכוונה, שהיא למעשה גיורת= מקרה מפסולי חיתון של כהנים). אודה על חידוד או הבהרה ואם יש מקור אז מעולה

ממזר

ממזר אני חושבת תקף למי שנולד מחוץ למסגרת הנישואין http://he.wikipedia.org/wiki/ממזר ממקרים אישיים שאני נתקלתי בהם, בישראל מתייחסים לילדים האלו כנוצרים לכל דבר. זהו חלק מנפלאות שילוב דת ומדינה. יש לי מספר חברות שרשומות בתעודת זהות כנוצריות כתוצאה מכך.

gady18

New member
לפי ההלכה לכוהן אסור להתחתן עם גיורת

בקשר לילדים זה כבר שאלה אחרת.

בן לאם לא יהודיה אינו יהודי

בן לאב יהודי ולאם יהודיה (גם אם נתגירה) הוא יהודי. אם האם התגירה לאחר הלידה הילד אינו יהודי אבל אם הוא קטן יכול להתגיר במסלול קל יותר ולקבל את ההחלטה אם להיות יהודי או לא בגיל 13. בנצרות לעומת זאת, לפחות בחלק מהזרמים, הקבלה לנצרות היא לפי האמונה, מי שמקבל את האמונה הנוצרית הוא נוצרי.

למעלה