שאלה.....?

חקלאית

New member
שאלה.....?

מקוה שאוכל להעזר בידע שלכם .....לאחר הרבה שנות סבל ואי הצלחה להרות ...זה הצליח ויש לנו בן בדרך לא אכנס לסוגיה של בעד ונגד אבל יש לנו התנגדות שמוהל ללא עזרים{ ועם הרבה פרימיטביות } יבצע את הברית אשמח לקבל מידע לגבי רופאים מוסמכים שמבצעים את פעולת החיתוך בהרדמה או בכל צורה שלא כואבת ולא מלוה בטקסים פולחניים..... בתודה מראש חקלאית

אבא גאה

New member
לא תוכלי להימנע

הטקס הוא פולחני וכואב!!!! אבל אם כבר החלטתם לחתוך אז עדיף עם הרדמה.

דיאנה1

New member
ברוכה הבאה ומזל טוב ../images/Emo39.gif

מרגש לשמוע על ההריון לאחר שנים של נסיונות. מקווה שתהני מכל רגע בהריון ולאחריו. כמו שכתב לכם אבא גאה, כנראה שאין דרך לעבור את העניין ללא כאבים כלל. כמו כן אין זו מדיניות הפורום לתת המלצה "רשמית" על רופאים, אם כי כמובן מי שרוצה יוכל לשרשר המלצות מתחת להודעתכם. אישית לא מלתי את בני כך שאינני יכולה להמליץ על מוהל או רופא. במאמרי הפורום, תחת הקטגוריה "טיפים ועצות", תוכלו למצוא מאמר עם תשובות לשאלות רפואיות לגבי הברית. ממליצה לכם לקרוא את המאמר ולהשתמש בו כשתרצו לבחור מוהל או רופא, משום שהוא כולל רשימת שאלות שכדאי לשאול את הרופא/מוהל המיועד. רשימה של רופאים תוכלו למצוא בקלות בכל פורום הורים על ידי הקלדת המילה "מוהל" במנוע החיפוש, או על ידי פתיחת שאלה חדשה. הייתי מציעה לכם לקרוא היטב את חוות הדעת החיוביות והשליליות על כל אחד, ולאחר מכן להשתמש במאמר הפורום כדי לבחור בין אלו שיראו לכם הכי מתאימים. בהצלחה ושיעבור בשלום.

מיקש

New member
בדיוק לפני שבוע...

נודע לנו שהבודהה הקטן שלנו עומד להיות בן. אני זוכר שאמרתי את מה שאתה אמרת, מילה למילה. שבוע, לאשתי, בכסא שאני יושב בו כרגע. עצם ה*רעיון* של לא לעשות ברית כלל - לא ש"לא קסם", אלא פשוט לא העלינו אותו כאופציה.לא שקלנו אותו... לא מתוך התנגדות, פשוט מ... הרגל ? קיבעון? שטיפת מוח? עמית לעבודה העלה אותו, ואני טיפוס שבאופן כפייתי צריך לדעת לנמק את החלטותיו באופן לוגי, אז הלכנו לחקור אותו, וכיום, לאחר מה שנראה כשנת דור וקצת (הרבה) יותר ידע, אני יכול לומר ששנינו שלמים יותר עם החלתטנו (שלא למול) יותר משהיינו שלמים עם כל החלטה למנתח (או חס, חס, חס וחלילה מוהל) שאי-פעם היתה מתקבלת. עצתי אליך - אם החלטת למול מבחירה (ולא התעלמת מהאלטרנטיבות כמוני) ואתה בקיא בעמדת המדע (שהיא לא לתקן מה לא מקולקל) כמו גם לסיכונים שתחשוף אליהם את ילודך (10-20% זה פאשלות, הרציניות נגמרות ממש ממש רע) - אשריך, ובמזל טוב. ואם לא ואינך מפחד מהמדע או מידע, פשוט תקרא. ככל שקראתי יותר, הבנתי פחות למה אנשים במאה העשרים ואחת עושים את ה..."דבר" הזה.

מיקש

New member
וסליחה על לשון הזכר, פספסתי את השם

מיקש

New member
שלם. אצלהם זה אפילו לא עלה כדילמה.

הבחור אב לילד שלם , בן 7 נדמה לי. פלוס מינוס חמש. עולה גרוזיני חביב מאוד שכותב דרייברים למחייתו. את מה שאנחנו מדסקסים פה כנושא אקטואלי על סדר היום (אי הצורך במילה) הוא כבר נולד לתוך מוסכמה (שזה מיותר ופרימיטיבי). אירופאים, ומסתבר גם הפריפריה האסייתית(גרוזינים, ארמנים, רוסים-אסייתים וכו´ - חלקם שאני פגשתי לפחות) מתקדמים יותר מחשבתית מאיתנו בתחום. רואים אותנו כמו שאנו היינו רואים עולה מאיזה חור שעדיין מקריב עיזות כדי להוכיח את יהדותו. בדיוק יצא לי ולאשתי לראות את "חתונה מאוחרת" בסינמטק, ויצאנו בהרגשה שעולי גרוזיה אצלנו בארץ תקועים אפושהוא שלוש-מאות שנה אחורה, והנה בא לי הבחור הזה ומנפץ לי את הסטיגמה. הצביע לי על "אינסטינקט-הסטת-עיניים" שנצרב בי - שכנגד הערכים שאני עצמי מאמין בהם בכל פעם שאני מסתכל על הנושא, אני כמו באינסטינקט מצדיק-באיזה-תרוץ-לא-משכנע-ומשנה-נושא. בלי לחשוב, בלי לכסתח על משהו במודע. ושאל מאיפה זה בא
נו, גם לי שטפו את הקופסה, ועד היום אני מוציא לכלוך מהשטיפה.

She Dolphin

New member
המקום הכי טוב לקבל בו המלצות

לרופאים-מוהלים, הוא פורום "להיות הורים". רוב הכותבים כאן לא מלו, או לא מתכוונים לימול את בניהם, לכן אין להם את המידע שאת מבקשת. בכל מקרה, אני מברכת אותך על ההחלטה לבצע את הניתוח הזה בידי רופא ובהרדמה. וכמובן, אני מאוד שמחה בשבילכם על ההריון המיוחל, ומחזיקה לכם אצבעות
. שיעבור בקלות ובשלום ותהנו מהמתנה!

שירי ל

New member
כדאי לך לעקוב אחרי הודעות של מנתח

שנותן כמה המלצות טובות בעניין- ממה שאני זוכרת - אם אתם לא דתיים ולא נעולים בדיוק על היום השמיני, כדאי לחכות כמה שיותר עם ביצוע הברית, עדיף אחרי גיל 3 חודשים, אז לכבד קל יותר להתמודד עם חומרי ההרדמה. לפי מה שהבנתי האופציה שהכי תקל על התינוק: אילחוש במשחת emla כשעה לפני הברית (את מורחת), אח"כ זריקת הרדמה ע"י המוהל/כירורג - ונא להמתין עד שתפעל - כ-15 דקות. לא לחשוב אפילו על לעשות בלי הרדמה. (מקווה שאני לא טועה באף אחד מהפרטים, כדאי לעשות חיפוש במנוע ליתר ביטחון) לגבי מוהלים- שמעתי שאצל ד"ר גונן סובלים הכי פחות... שיהיה בהצלחה, ושיעבור בקלות ועם מינימום כאבים

שירי ל

New member
ועוד המלצה-

אם הטקס ה"פולחני" לא חשוב לכם - כדאי לעשות את הברית עם מינימום אנשים. ממש רק מי שחייב לדעתכם להיות. זו פעולה רפואית והדבר האחרון שהתינוק (ואת) צריכים סביבכם זה את ההמולה של האנשים. במועד אחר כדאי לעשות את מסיבת הברית, או מסיבת ההולדת - איך שתקראו לזה. חברים רבים שלי שלא עלה בדעתם לא למול עשו את הברית בצורה כזו - של הפרדה בין האירועים, ואף אחד לא הרים גבה ולא עשה מזה עניין.

חקלאית

New member
תודה לכולכם ....

נשתמש בכל העצות....ונמצא את דרך המלך.... בהצלחה לכולכם ושמחה לקרוא שיש אנשים שעומדים על דעתם ולא נשברים בלחץ החברה. חקלאית

דיאנה1

New member
והנה בכל זאת המלצה, וגם

כמו שאומרת הכותרת המקורית השנונה, "מילה על הקשר בין תואר ד"ר למילה" - לא כל בחירה ברופא כמוהל משמעה אוטומטית ברית טובה מזו שמוהל עושה: http://www.leida.co.il/reply.asp?rep=68958

למעלה