שאלה?

de roy

New member
שאלה?

אני לא יודע אם זה המקום .... אבל אני מחפש ספרים בעברית שמספרים את אגדות הנצרות ובעיקר חיי ישו.... אני מדבר על ספרים שיעזרו לי להבין את מי זה יוחנן המטביל... סיפורה של מריה..... נסים.......שליחיו ועוד....

הברית החדשה?

למיטב הבנתי, כן, זה המקום. אני מניח שהספר שהכי יעזור לך הוא הברית החדשה... אפשר לקבל עותקים שלו בחינם דרך כל מני מסיונרים. אני אתן לך כתובת אם אתה רוצה. אני יודע שנתתי אותה לספרניות בביה"ס שלמדתי בו והן פנו לשם וקיבלו כמה עותקים של הברית ועוד כמה ספרים נוצריים. (אני, אגב, יהודי, גם אם זה לא נראה ככה מההודעה...)

weim

New member
האמן ומרגריטה

האמן ומרגריטה של בולגאקוב, מספר קצת על סיפור הבשורה בצורה מקורית אמנם אך העובדות הבסיסיות נראות מהימנות

The Jenny

New member
האמן ומרגריטה-

מתאר את העובדות על פי זווית ראיתו של הסופר, כפי שהוא דימיין את האירועים. כך שאני לא ממש בטוחה לגבי אמינות העובדות... כלומר, הרקע מדויק למדי, אבל העובדות עצמן שונו מעט מן המסופר בברית החדשה, על פי דמיונו של בולגקוב. אני ממליצה מאוד לקרוא את הספר- הוא אכן ייתן רקע על נושא זה (ונושאים רבים אחרים), וסיפורו של ישו אכן כתוב בו בצורה מקורית ומרתקת מאוד. אבל אם דרושות לך עובדות מדויקות יותר- אני מציעה באמת לנסות גם את הברית החדשה, או ספרים היסטוריים (אין בידי שמות עכשיו... אבל אפשר להתעניין, או אפילו לחפש באינטרנט).

פרה על שם ורג´יניה \ סביון ליברכט

כן, אני מניח שכל מי שמכיר את הסיפור שואל את עצמו "מה הקשר"? אז העניין הוא שהמורה שלי לספרות בתיכון מצאה לא מעט רמזים לפיהם הסיפור מתבסס על סיפור ראשית הנצרות. מעניין אותי אם מישהו קרא את הסיפור וחושב שיש דברים בגו? לי זה נראה בזמנו הגיוני.

Rivendell

New member
לא יודעת לגבי נצרות

אבל הסיפור מקסים, וכך גם (לדעתי) שאר ספריה של ליברכט. מישהו קרא כבר את החדש, אגב? כי לטעמי הרומן היה הכי פחות מוצלח שלה. הסיפורים הקצרים שלה לעומת זאת תמיד מצליחים לתפוס אותי. יש לי את כל ספריה חוץ מהחדש, ואני תוהה אם כדאי לקנות. בכל זאת, תקציב של סטודנטית. :)

עגנון

New member
ואם בספרות עסקינן

אז "הבשורה ע"פ ישו" של סאראמגו. אם הסטוריה אתה מבקש אז "ישו הנוצרי" ו"מישו עד פאולוס" של יוסף קלוזנר יצא לאחרונה בהוצאת "אריאל".

friend9

New member
ספרות עברית מקורית על ישו

במשעול הצר - א. א. קבק. ישן אך שווה. ישוע מנצרת - נ. אגמון (ביסטריצקי). גם כן לא חדש, עם ראייה מקורית. למי שלא גדל על מסורת הנצרות (כולנו בישראל) - כדאי לעיין קצת במקור בזמן קריאת כל ספר מודרני על ישו.

ס ל ש

New member
ספרות העוסקת באגדות הנצרות

"אותו האיש - יהודים מספרים על ישו". עורך: אביגדור שאנן. "אגדות מארץ הקודש - פולקלור מוסלמי, נוצרי ויהודי" - ג´יימס הנוארואר. "רגל החזיר של האח ג´ינפרו - סיפורי הקדושים משנים את העולם" - אביעד קליינברג. אגב, כדאי לבדוק בספריות. אפשר למצוא ספרים נוספים במדף המתאים בנושא.

theodora

New member
תולדות הנצרות

שני ספרים בהירים ומצויינים בהוצאת האונ´ המשודרת - "הנצרות מראשיתה ועד הרפורמציה" של אביעד קליינברג, "הרפורמציה הפרוטסטנטית" של מירי אליאב פלדון. אם אתה מתעניין גם בקדושים הנוצריים אז "רגל החזיר של האח ג´ניפרו" של קליינברג.

למעלה