שאלה

שאלה

שלום רב, אני בת 35.
בשבוע האחרון נדבקתי מבתי הקטנה בווירוס עם חום. במהלך הווירוס הופיעה לי תופעה מוזרה - תחושה שכל השרירים שלי בגוף "תפוסים", הכוונה בעיקר לידיים רגליים, כולל כפות ידיים. לא מדובר בכאבי שרירים עמומים או נימול אלא בתחושה של שריר תפוס כמו אחרי אימון גופני, רק שזה גם בידיים וגם ברגליים וגם באצבעות הידיים. נמשך כבר כ4 ימים. בנוסף, ניסיתי לכתוב היום בכתב יד והיה לי קשה להחזיק את העט ולכתוב בגודל כתב היד הרגיל שלי.
החום חלף לפני יומיים אבל השרירים עדיין "תפוסים" בכל הגוף.
אחרי שאני נחה זה משתפר.
בנוסף, במהלך החום זה היה חזק יותר.
אם אני לוקחת נורופן, אני לא מרגישה את התחושה הזו.
אשמח לדעת האם כדאי ללכת להתייעצות לגבי בירור טרשת, האם התחושה הזו של שרירים נוקשים בכל הגוף מאפיינת סימני טרשת?
מעבר לזה בריאה באופן כללי.
המון תודה מראש.

תוספת

1. אציין שאני מרגישה שיש לי פחות כוח פיזי בימים האחרונים להרים דברים.
2. בבדיקות דם שערכתי לא הופיעו ערכים חריגים (CPK תקין) למעט -
CRP - 10.19
MONOCYTES 0.60 K/UL
MONOCYTES % 11.10 %
MCH 25.80 PG

כמו כן רופאת המשפחה עשתה לי בדיקות פיזיולוגיות של כוח בשרירים ושל שיווי משקל, סט בדיקות, כשלטענתה התגובות של השרירים היו עם כוח וכל הרפלקסים תקינים.

המון תודה.

in2side2in

New member
אני לא רופאה ואין לי ידע בזה..

אבל אני יכולה להגיד לך שההתקף שלי שמאובחן כרגע
בתור טרשת נפוצה.
והוא מתבטא בתחושה של שרירים תפוסים (ידיים, רגלים, כפות ידיים) כמו אצלך.
בנוסף יש לי עיקצוצים בלשון.
וגם חולשה מאוד גדולה כמו שתיארת.
אבל אין לי בעיית ראיה שנניח אופיינית לטרשת (כלומר לא אצל כולם זה מתבטא באותה צורה).

בנוסף, גם אני הלכתי לרופאה שאמרה לי בהתחלה שהכל תקין, הגעתי למיון בפעם הראשונה ושלחו אותי הביתה,
ורק בפעם השניה במיון- החליטו לעשות לי MRI ושם ראו את זה.

לכן, בעיני כדאי לך ללכת ולהתעקש להבדק- שיגלו מה זה.
כי להגיד "הכל בסדר" זה מה שאמרו לי הרבה, וזה מה שרציתי לשמוע.

אין לי מושג אם זה אופייני לטרשת או לא. אבל בעיני שווה לך להבדק על כל פנים. בעיקר בשביל לשלול.
בהצלחה.

תגובה

נראה שלוקח לך זמן להחלים מהוירוס, אין זה מתאים לטרשת נפוצה אולם היות שהתלונה הינה מתחום הנוירולוגיה - היה ולא יחול שיפור יהיה מקום להבדיקה של נוירולוג

למעלה