שאלה

Dana Hot

New member
שאלה

האם חוזה שכירות שנחתם - אני בתור משקיעה זכאית לדרוש לראותו?

אני מבינה שיש פרטים שאסור לי לדעת על המשכיר (לפחות זה מה שנאמר לי.. על ההיסטוריית תשלומים שלו וכאלה, יש לזה שם באנגלית ושכחתי כל מיני טפסים למיניהם) אבל את החוזה שנחתם אני זכאית לראות לא?..

חוזה שכירות

לא רק שאת זכאית לראות את חוזה השכירות, את גם אמורה לחתום עליו בתור בעל הנכס.
אגב, הבדיקה שכתבת עליה היא בדיקה על כל דייר שמעוניין להשכיר הנכס. חברות ניהול שמקפידות בודקות:
1. תעוד יושר
2. עו"ש
3. שלא היו איביקשינים
4. רקע על הדייר
את ארבעת הדברים הללו לא ביקשתי לראות. בטוח שאם הייתי מבקש הייתי מקבל, שכן הנכס הוא שלך ולא של חברת הניהול, ויש לך זכות לבקש לראות על אחת כמה וכמה את הסכם השכירות

vinney

Well-known member
לא, אין שום חובה לחתום עליו

בעל נכס לא חייב לחתום, מנהל מקומי הוא זה שחותם. לפחות במקרה שלי, אני גם לא זה שרשום כמשכיר - חברת ניהול רשומה כמשכירה. השוכרים כלל לא יודעים למי שייך הנכס.
&nbsp
מה שכן הוא שבעל הנכס צריך שיהיה לו את כל החוזים האלה, ולו למקרה בו הוא מחליט לפטר את חברת הניהול שלו.

Dana Hot

New member
תודה רבה לכם חברים, ויני...

מה הם אותם "כל החוזים" שרשמת?...
אני יודעת שיש חוזה שכירות האם ישנו עוד חוזה (אתה מתכוון לחברת הניהול החוזה מולה?..)

יריב תודה רבה לך גם על מתן תשובה

נתן90

New member
איזו שאלה בכלל.

לא רק שאת זכאית לדרוש אותו, אם חברת הניהול לא מציגה בפניך את נתוני הדייר כולל בדיקת הרקע שנעשתה עליו היא כניראה עוברת על החוק

הייתי ממליץ לך להודיע לחברת הניהול שלא יעזו לאשר דייר ללא לקבל את אישורך לאחר כמובן קבלת כל מסמכי הבדיקה על הדייר שהם ביצעו.

דוגמא לכיצד ניראת בדיקת דייר מקוצרת
קרדיט צ'ק לבדיקת דייר

למעלה