שאלה

tulitool1

New member
שאלה

אחרי בטא שלישית( 4626). קבעו לי אולטארסאונד לעוד 10 ימים. מה אמורים לראות רק שק או שיש כבר דופק בשלב הזה?

Dushi9

New member
את צריכה בסביבות 4 וחצי -5 שבועות מהביוץ או מהשאיבה

שיראו דופק.

אישית הייתי מתעקשת על בדיקה הרבה קודם...

נראה לי שאצלך מחכים לראות דופק, בגלל זה קבעו עוד 10 יום.
&nbsp
אך כבר היום, גם אם מדובר בתאומים, אמורים לראות לפי הבטא שק ברחם...
לדעתי הרבה יותר מרגיע לראות שק ברחם, ואולטרסאונד בסופו של דבר זו בדיקה "לא מזיקה" אז למה לא?

צקצק2

New member
אני תמיד ממליצה ללכת ישר .

תאמינו לי ... אני הגעתי ישר בבטא שדישדשה.עברתי כמה רופאים שלא ראו כלום ומשם נשלחתי לבית חולים ...עד שמומחה אחד ראה את השק בשחלה ווידא את זה עם עוד רופאים ...כי ברחם כולם ראו שאין שק בכלל . העובדה שהגעתי מוקדם מנעה כריתה של שחלה ונגמרה רק בהזרקת חומר לישבן להמסת ההריון. הרופאה אמרה לי שבמקרה של חוץ רחמי כל שבוע משנה. כמובן שבמקרה שלך נראה בע"ה שהכל בסדר כי הבטא תקינה, אבל אפשר לראות שק כדי להיות רגועים ואז להגיע לדופק. אגב את יכולה פשוט ללכת למוקד נשים בתירוץ של כאבים ...בשביל שיעשו לך אולטרא סאונד. ואחר כך ללכת רגיל לבדיקה שקבעו לך.
רציתי לשאול בנות- האם אולטרא סאונד אגן קטן גניקולוגי זה אולטרא סאונד רגיל וגינלי, כמו שרופא נשים עושה?

tulitool1

New member
רעיון טוב אולי זה מה שאעשה.. עוד שאלה

גם בהפריה ייתכן הריון חוץ רחמי? הריי מחזירים את העובר לרחם,לא?שאלה של ירוקה

פאשון

New member
יכול להיות מצב של חוץ רחמי גם בIVF

הייתי בודקת שק ברחם. בבטא כמו שלך אמורים לראות. מקווה שתראי גם חלמון שזו אינדיקציה טובה להתפתחות העובר

לא רק שיש סיכוי אלא אפילו מוגבר

ב-IVF יש סיכון מוגבר להריון חוץ רחמי. זה נשמע מוזר אבל כנראה קשור לזה שאחרי שמחזירים עוברים ביום 3 הם לא נשארים בהכרח ברחם אלא יכולים לצאת לחצוצרות ואז לא בהכרח לחזור כדי להשתרש בפנים. מה שכן אני חושבת שאולי בבלסטציסטים יש סיכון מופחת כי הם כבר בשלב שהעוברים אמורים להישאר ברחם, אבל גם אז הסיכון קיים.

tulitool1

New member
בלסצט' זה עוברים בני חמישה ימים נכון?

שכנעתן אותי.. אלך עוד השבוע ולא עוד עשרה ימים

צקצק2

New member
אז זהו שאצלי החוץ רחמי היה בלסטוציסט

ודווקא עובר יום 3 הפך לילד... נפלאות הן דרכי הבריאה. ואכן בivf לצערנו נתונים גבוהים יותר על חוץ רחמי. ושוב...רוב הסיכויים שאצלך אין אבל תמיד כדאי לבדוק. אין חיסרון בלבדוק מוקדם.

למעלה