שאלה.

DarlingAdam

New member
שאלה.

עשו לי מבחן IQ לפני שנים רבות, תוצאה גבוהה. לדעתי אני לא מסוגל לעשות את המבחן שוב, מאחר ומאז פיתחתי חרדת בחינות שבוודאי תשפיע על התוצאה ולא באמת קשורה ל-IQ. האם חייבים להיבחן כדי להצטרף? האם הבחינה היא בחינת IQ טיפוסית, מהסוג שכבר הוכח שלא באמת יעיל ומאוד אתנוצנטרי?

MelodicTruth

New member
תשובה

אם המבחן שעשית הוא מבחן IQ מקצועי בפיקוח פסיכולוגי, ועדיין יש לך את המסמכים אז לא תהיה לך בעיה להצטרף. בקשר לשאלה השנייה, מומלץ להכנס לפורום פילוסופיה שם כתבתי עליה תשובה מפורטת.

lepidus

New member
מנזה מקבלת מבחנים שנעשו לאחר גיל 15

זאת מכיוון שבהיותך ילד אתה נמצא על סקלה קצת שונה... בכל מקרה, המבחן הנוכחי שבו משתמשת מנזה הוא מבחן מטריצות, בדומה להשלמת צורות מהפסיכוטכני בצבא. בלי אנגלית, בלי עברית, בלי מתמטיקה. רותם רכז סטודנטים מנסה ישראל

טוב אז היי../images/Emo9.gifומזל טוב על הפורום

שעודו בחיתולים! ותסלחו לי על הבורות..אבל אם אני לא מכירה אז הכי קל להודות.. לא שמעתי על הארגון הזה..לא מכירה ולא ממש הצלחתי להבין מה מטרתו בעולם הזה חוץ מלהחליף רעיונות ומממ...איזה רעיונות.. גרררר..לא סובלת לפעמים שאני שואלת ולא הכי מצליחה לנסח את השאלה כי נושא השאלה בעצמו חידה בשבילי
טובבב..אז מה שיותר מעניין לי..האם יש איזה לינק ברשת למבחני איי קיו? זה תמיד עניין אותי..ואולי פה אמצא את התשובה! תודה שקראתם עד לפה
יום יפה וגשום כפי שאני אוהבת
ותודהה שעונים לי מהרררררררר
ביי בינתיים

moo M00

New member
מזל"ט לפורום החדש שיפרה וירבה../images/Emo80.gif

היי קיו, מאוד מעונינת להשתלב, צריך תעודות אישורים וכו'? כשהייתי קטנה עשו לי מבחנים והייתי המצטיינת, מאז עישנתי קצת בליתי קצת ושתיתי הרבה - זה משפיע? mooM00
No52

MelodicTruth

New member
ברוכה הבאה

למיטב ידיעתי, עישון ושתייה לא משפיעים לרעה על היכולת האנליטית. בקשר לסמים, עד היום טענו שהם משפיעים לרעה, אך בזמן האחרון צצו מחקרים חדשים שמראים תוצאות הפוכות.

neko

New member
הבעיה היא שהוא יוסיף לך עוד כמה

צורות שלא באמת קיימות שם

דווקא קראתי את הכל שם!

דוגמה למבחן אין! יש שאלות ותשובות למה מבקר עלול לתהות עם עצמו.. וכל מיני ירקות נוספים
אם אני טועה ופספסתי שאלות מבחן לדוגמא אז אשמח לתיקון

אז למה דווקא שצי שאלות אלה נבחרו

כדוגמא למי שמתעניין? ====== האמת היא, שציפיתי לתשובה הספציפית הזאת ודווקא ממך. ולמה? - בגלל שנראה לי מעיון בשרשורים שמסביב, שאתה ממקם את עצמך במעין נקודת מגננה על האגודה, חבריה והאתר שלה, כמו גם על פעילות האגודה שעדיין לא הוסברה באופן מסבר דעת לשואלים השונים. מקריאה של שאלתה של "אשה עם אש" - לא הבנתי שהיא מזלזלת ברמה, אלא שהיא פשוט מעוניינת לדעת אם זו אכן הרמה, אולי כדי לדעת למה להכין את עצמה נפשית. עצם העובדה שהוצגו (מתוך הרבה שאלות שונות) דווקא שתי שאלות של אנלוגיה צורנית יחסית מורכבות (לא בהכרח קשות, - אבל בהחלט מורכבות) - ולא שאלות אחרות בתחומי בחינה אחרים, כגון מתמטיקה - מעורר את השאלה אם אלו לא נבחרו כדי להרתיע את מי שלא מסוגל לענות עליהן נכונה - ובכך הנן מייצגות שאלות שנחשבות יחסית קשות במבחן - שאם לא כן - כל אדיוט יוכל לענות עליהן ולחפוץ בהצטרפות למועדות החכמים... אין צורך להצדיק את קיום האגודה, או לפאר לשוא את רמת המבחן. אנחנו מאמינים לך שהאגודה היא לאנשים חכמים במיוחד, ושאתה איש חכם במיוחד, אבל אני, לפחות, לא קונה התנשאות וביטול של מי שלא בהכרח יכול לענות על שאלות של אנלוגיה צורנית. "אין הביישן למד ואין הקפדן מלמד" - משהו ממקורותינו... מי ששואל הוא לא בהכרח טיפש, אלא בסה"כ רוצה לדעת (ואולי אפילו קצת יותר חכם בגלל שהוא לא מתבייש להביע את חוסר הידע והרצון ללמוד...)

neko

New member
מה חשבת, שיתנו שאלות מאד קשות

בדוגמא? לא סביר שיתנו שאלות סבירות עד קלות? - בגלל שנראה לי מעיון בשרשורים שמסביב, שאתה ממקם את עצמך במעין נקודת מגננה על האגודה, חבריה והאתר שלה, כמו גם על פעילות האגודה שעדיין לא הוסברה באופן מסבר דעת לשואלים השונים. LEPIDUS הוא מוותיקי מנסה בארץ, הגיוני שיגן על הארגון. מקריאה של שאלתה של "אשה עם אש" - לא הבנתי שהיא מזלזלת ברמה, אלא שהיא פשוט מעוניינת לדעת אם זו אכן הרמה, אולי כדי לדעת למה להכין את עצמה נפשית. לא הרגשתי טון מזלזל מצידו של LEPIDUS. עצם העובדה שהוצגו (מתוך הרבה שאלות שונות) דווקא שתי שאלות של אנלוגיה צורנית יחסית מורכבות (לא בהכרח קשות, - אבל בהחלט מורכבות) - ולא שאלות אחרות בתחומי בחינה אחרים, כגון מתמטיקה - מעורר את השאלה אם אלו לא נבחרו כדי להרתיע את מי שלא מסוגל לענות עליהן נכונה - ובכך הנן מייצגות שאלות שנחשבות יחסית קשות במבחן - שאם לא כן - כל אדיוט יוכל לענות עליהן ולחפוץ בהצטרפות למועדות החכמים... אם כבר, הייתי מצפה שתאשים את הארגון בך שהאינטרס שלו הוא שכמה שיותר אנשים יבואו למבחן - גם כדי להגדיל את מס' החברים, וגם כדי להכניס כסף לארגון. כל השאלות במבחן הן שאלות אנלוגיה ציורית בסגנון הזה, ראה WWW.TINKYBRAIN.TK לדוגמא למבנה מבחן דומה. אין צורך להצדיק את קיום האגודה, או לפאר לשוא את רמת המבחן. אף אחד לא מפאר את רמת המבחן. האינטרס שלנו, אם היינו רוצים להשמע "חכמים" וגם לגרום להרבה אנשים להבחן, הוא להגיד שהמבחן היה קל מדי... אנחנו מאמינים לך שהאגודה היא לאנשים חכמים במיוחד, ושאתה איש חכם במיוחד, אבל אני, לפחות, לא קונה התנשאות וביטול של מי שלא בהכרח יכול לענות על שאלות של אנלוגיה צורנית. זו מהות הארגון. אתה יכול לקטול בצורה זהה כל קריטריון מיון לכל חברה. למה איגוד יוצאי מרוקו לא מקבל פולנים דווקא? ולמה אגודת הסטודנטים של אונ' ת"א לא מקבלים חיילים? כל ארגון קובע לו מטרות משלו, ותנאי קבלה בהתאם. "אין הביישן למד ואין הקפדן מלמד" - משהו ממקורותינו... מי ששואל הוא לא בהכרח טיפש, אלא בסה"כ רוצה לדעת (ואולי אפילו קצת יותר חכם בגלל שהוא לא מתבייש להביע את חוסר הידע והרצון ללמוד...) שוב, לא הרגשתי התנשאות מצד LEPIDUS.

מקבלת. ייתכן מאוד שטעיתי.

עם זאת - זאת ההרגשה שלי, שקיבלתי מתגובות אחרות. אני מבטיחה (לעצמי, בעיקר) לעבור מחדש על התגובות שהרתיעו אותי, ןלברר עם עצמי למה בדיוק הם הרתיעו אותי, כי אחרי הכל - אני היא זאת שקיבלה את הרושם המוטעה... תודה על ההבהרה.

למעלה