שאלה

yzrosner

New member
שאלה

למרות שאני פה הרבה זמן כשה לי לצאת עם ישראלים אני איכשהו מוצאת את עצמי עם עולה מאייזה מדינה. האחרון היה רוסי. בחיים שלי לא היה התנגשות של תרבויות - מה שרציתי לדעת עם יש פה אנשים שעברו חוויה דומה?

darklighter

New member
אני בערך../images/Emo115.gif

נולדתי בארץ אבל אני לא מסתדרת עם גברים ישראלים... אז כרגע אני בקשר מרחוק עם בריטי...

darklighter

New member
../images/Emo45.gifבריטים../images/Emo99.gif../images/Emo47.gif../images/Emo121.gif

ודרך אגב מה יש לך מהסופרמרקט של מגה

זה בדיחה מאיזה תכנית טלוויזיה

שקוראים לה "השבט". היה איזה אחד שקראו לו מגה, והוא היה פסיכי שהשתלט על העיר וכפה על כל מי שגר שם לשים ברקוד על היד, אז בהתחלה כתבתי שגם אני מוצר גאה שם ופתאום קלטתי בכלל שהשם של הבנאדם זה מגה וזה היה מגניב

yo1984

New member
גם אני

משום מה אני לא מסתדר מספיק טוב עם ישראליות ולכן תמיד קשה לפגוש אנשים שבאותו ראש ותרבות שלי. לא היה לי חברה ישראלית שלא היה לה קשר עם חוצניקים. ופה נכנס רעיון של הפורום.. היות שקשה מעוד לפגוש אנשים שיש להם אותו ראש ואותם בעיות ולא היה באינטרנט מקום כזה. עכשיו יש :) מי שמכיר היה פעם virtual jerusalem אבל היות שזה היה רק צ'אט אז זה לא כל כך עזר.

yzrosner

New member
זה לא זה בדיוק!

הם לא רעים או משהו- יש ביניהם נשמות טהורות. רק יש דברים כמו חוש הומור שלא יושב אייתם. דרך אגב עם החבר הרוסי היה משהו ממש קיצוני- הוא ממש שונאה אמריקאים ואייך שהם מדברים...הוא גם כמובן טוען לעליונות של התרבות הרוסית על האמריקאית שלדעתו לא קיימת... טוב זה היה הזוי. בכל מקראה גם אני שמחה שיש לנו את הבמה הזאת (או הזה..)

Fertilizer

New member
לא מסתדר

ואני לא מסתדר עם ישראליות ,, אין לי שום בעיה איתן אבל העדפתי המנטליות הלא ישראליות. נולדתי פה אבל יש לי מנטליות שונה ,,, לא ברור מאיפה ספגתי את זה

HaDaR tiki

New member
בתור ישראלית...

אני יכולה להגיד לכם שהישראלים מקסימים ושאתם עושים הכללות ממש לא לעניין. ברור שיש מעאפנים, אבל גם לא כל האמריקאים כאלה נשמות טהורות. צריך לדעת איפה לחפש בשביל למצוא. הישראלים עצבנים, נכון, אבל המציאות של היום עושה אותנו ככה. מנסיון, יש לי הרבה ידידים מקאלי ואנחנו כ"כ אוהבים אחד ת'שני... נכון שהמנטליות שונה אבל בסופו של דבר כולנו מחפשים חום ואהבה ומישהו שיקשיב לנו

imjeane

New member
יש לי שאלה בנושא../images/Emo39.gif

אני ישראלית, יצאתי עם אמריקאי שחי כמה שנים בארץ, ויש לי הרגשה שהוא לא הסתדר עם הבדלי המנטליות.
הוא אף פעם לא אמר את זה, הוא החליט שזה קצרים בתקשורת בינינו, אבל לדעתי זה היה משהו מעבר. אולי אתם יכולים להסביר
למה אתם מתכוונים כשאתם אומרים שאתם לא מסתדרים עם ישראליות בגלל המנטליות? מה שונה?

HaDaR tiki

New member
javascript:InsertIcon('../images/Emo12.gif')אוהו...

את לא מבינה בכלל כמה הבדלים יש בין התרבות הישראלית לאמריקאית. אמריקה, קודם כל, זו מדינת כלל אזרחיה. אין לה צביון ייחודי או משהו שמאחד אותה כמו שלנו יש. דבר שני, המנטליות שלהם ושלנו שונה לגמרי אנחנו אנשים יותר חמים, יותר חברותיים. יותר אכפת לנו אחד מהשני (וזה מתקשר לנושא הראשון שהזכרתי) עש לי ידידים שגרים בארץ שעלו מאמריקה, ואם תראי מבחוץ איך אנחנו אחד עם השני לא תרגישי בהבדל למרות שהם לא מדברים עברית,אלא בגלל שהם כן אוהבים את המנטליות הזו ומרגישים כבר חלק מישראל

imjeane

New member
תודה על התגובה

אני בכל זאת לא מבינה. ההבדלים שתארת הם דוקא חיוביים, כלומר- זה שאנחנו יותר חמים וחברותיים, זה לא אמור לחבר ולקרב יותר "בינינו" ל"בינם" ? לא יודעת, אולי פשוט לא התאמנו ואני עכשיו סתם מנסה למצוא סיבות.

HaDaR tiki

New member
lol

חחחח יש מצב, אבל בכל אופן, האמריקאים מטבעם אנשים יותר קשים, פחות חברותיים. לא נורא, לא חסרים ישראלים=]

yo1984

New member
הדר אני לא מסכים איתך כלל

בלי להוריד כבוד מדעותייך אך שוב זו דעתייך לחוצניקים יש דעות אחרות. נכון שאי אפשר לעשות הכללות כי לא כולם ככה ויש אנשים טובים! גם אצל החוצניקים יש את המיעוט שעושים בעיות אך זה דעה ידועה וצודקת שאפילו עיתונאי בשם ירון לונדון בעיתון המעריב כתב איך כל העולם רואה ישראלי. ואני מסכים עם כל מילה שהוא כתב שם! ולדעתו האגרסיביות של הישראלי נגרם כתוצאה מהצבא, התרבות הישראלית חושבת על עצמה ולכן גם התרבות הנהיגה כל כך מסוכנת עקב הסיבה שכולם חושבים על עצמם כאילו שאין רכבים אחרים וזה הגורם מספר 1 בישראל לתאונות. אישית במשמרת אחד שהיה לי על האמבולנס איזה רכב חתך אותנו כשהיינו בנסיעה דחופה עם סירנה ורולרים והוא עדיין חתך אותנו. שנית למה פעם היו מוסיפים לשמות של אוכל "לך" כמו קניידרלך והיום יש ביס"לי" כיפ"לי" הכל "לי" לא לך! כי לא אכפת להם מאנשים אחרים אבל..... בנוסף לכל מה שאמרתי יש ישראלים טובים שאפילו עם אתה תקוע על כביש 4 עם פנצ'ר יהיה איזה ישראלי שיבוא לעזור לך! אז את צודקת שיש יוצאי מהכלל. סיפור שהיה לי באנגליה ובארה"ב שחיכיתי לעלות לספינת טיירות כולם עמדו בתור מסודר ויפה עד ששומעים משפחה ממרחק של קילומטר צועקים בעברית ואז לא שמים על אף אחד ודוחפים את עצמם דרך התור אך עד שבגיעו אלינו ואנחנו נתנו להם את דעותינו באיך שהם התנהגו. אבל את צודקת אי אפשר לעשות הכללות כי לא כולם ככה!! אבל המיעוט זה האנשים שהם לא ככה. אשמח לשלוח לך את הכתבה שלו במעריב ואני לא ממציא את מה שכתבתי. אישית יש לי חברים ישראלים! לא הרבה אך יש ואותם אנשים אני יכול להעיד הם לא ככה! אבל לעומת זאת אני מכיר עוד אנשים והם כן ככה ואני פשוט לא יכול לסבול אותם!

למעלה