שאלה

מצב
הנושא נעול.
שאלה

שאלה
קוראים לי טל, התקבלתי לכיתת מחוננים בתיכון לפני כשבועיים לאחר מבחן IQ. זו לא הפעם הראשונה שעברתי מבחן IQ , כבר עברתי 3 מבחנים (אחד בכיתה ב', בכיתה ו' ובכיתה ז') אבל אף פעם לא ממש עברתי.. למה זה השתנה? ועוד שאלה קטנה: מה זה אינטיליגנציה ואיך היא באה לידי ביטוי.. תודה .... נב: שמתי את השאלה הזו גם בפורום 915 אינטילגנציה וIQ

בגלל אופי המבחנים

שאלה
קוראים לי טל, התקבלתי לכיתת מחוננים בתיכון לפני כשבועיים לאחר מבחן IQ. זו לא הפעם הראשונה שעברתי מבחן IQ , כבר עברתי 3 מבחנים (אחד בכיתה ב', בכיתה ו' ובכיתה ז') אבל אף פעם לא ממש עברתי.. למה זה השתנה? ועוד שאלה קטנה: מה זה אינטיליגנציה ואיך היא באה לידי ביטוי.. תודה .... נב: שמתי את השאלה הזו גם בפורום 915 אינטילגנציה וIQ
בגלל אופי המבחנים
ובגלל הדרישות. המבחן שעושים לילדים בכיתה ב' (או ג') הוא לא מבחן אייקיו, אלא מבחן שמקסימום בא לבדוק יכולות מתמטיות (ולכן מחוננים רבים לא עוברים אותו). בכל מקרה, זה תלוי במטרה של המבחן ומה מחפשים. מהי אינטיליגנציה? בניסוח קצת לוקה אומר כי אינטיליגנציה היא היכולת של בן אדם לפתור בעיות, ובאמצעות היכולת הזו להגיע להישגים.

לי Li

New member
כיוון שהמבחנים לא זהים

שאלה
כיוון שהמבחנים לא זהים
המבחנים שנעשים בכל קבוצת גיל שונים זה מזה ובאים לבדוק דברים שונים. יכול להיות שהמבחן שעשית עכשיו פשוט יותר התאים לך ולכן הצלחת, במשך השנים גם התקדמת לעבר הגיל בו היכולת השיכלית שלך מגיעה למימוש כמעט מקסימלי יכול להיות שזה גם עזר במשהו... אינטילגנציה? המממ... שאלה טובה, אני מניחה שזאת היכולת של אדם לקלוט נתונים ולעבד אותם בצורה הטובה ביותר על מנת לקבל את התשובה הנכונה המדויקת והטובה ביותר בדרך הפשוטה ביותר. מצד שני, ההגדרה שלי מוזרה ולא מקצועית, אז אל תכניסי אותה ללקסיקון שלך

מצב
הנושא נעול.
למעלה