שאלה...

michaeler

New member
שאלה...

אני לא יודע אם זה הפורום המתאים אבל אם יש תשובה או פורום אחר אליו תוכלו לכוון אותי אשמח. הסיטואציה כזו: בעקבות בעיות כאלה ואחרות, ילד ביסודי נפגש לשיחה עם היועץ ובשיחה אומר שלפעמים מרביצים לו בבית, היועץ עונה לו שהוא רוצה לזמן את אם הילד לפגישה ביום מסוים, ואם לא תגיע באותו יום הוא יצטרך להעביר את פרטי הילד לעיריה, למחלקה שמטפלת בעניינים אלו. השאלה היא כזו: האם ליועץ יש זכות להעביר פרטים כלשהם? האם יש לו זכות לאיים על הילד בצורה זו? והאם בכלל יש ליועץ זכות לזמן אותו לפגישה מבלי ליידע את ההורים? תודה.

זהבה נ

New member
שאלתך מאוד קשה הנושקת למישורים

שונים ואני רק אציין אותם: 1 חובת הדיווח- של היועצת לגבי נושא אלימות כלפיי ילדים. 2 שלומות של תלמיד- גם באחריות היועצת. 3 טיפול בתלונה- מי בסדיוק יודע האם לעתים כן או לא רק לעתים מרביצים לאותו תלמיד???... 4 נושא חסיון- מורה תלמיד לא קיים כאשר שלומו של התלמיד בסיכון. 5 האם היתה זו קריאה לעזרה של התלמיד- אזי חייבת היועצת לטפל בה על פי הנהלים הקבועים בחוק. ויש עוד כהנה וכהנה שאלות ותהיות אליהם נושק נושא אלימות כלפי תלמידים. אני מאמינה שהיועצת מילאה את חובתה בתוקף תפקידה ובטוחה שאין כאן שום כוונה לאיים על התלמיד. אני גם לא יודעת האם יש בידך את כל הפרטים, כי יש לי גם שאלות בנושא?

michaeler

New member
התלמיד הוא אח שלי, ואם יש שאלות

יש לי את כל התשובות... הילד הוא קצת לא רגיל וחיפשתי עזרה לגביו גם בפורום פסיכולוגיה בנושא אחר, העניין הוא שהיועץ לא נותן הרגשה של אמון ושל אחד שאפשר לסמוך עליו, ההרגשה היא שהוא ובית הספר יותר מנסים להתנער מהטיפול בעניין בדרכים לא כל כך טובות.

אם זה נכון- למה לא לחנך אחרת?

אם זה לא נכון- בקש שיחה עם היועץ וזהו ואז למעשה תבין שאחיך סובל ממצוקה כלשהיא.........נסה לברר מה כואב לו...עזור לו

חשוב בהיגיון, באילו נסיבות יגיע

תלמיד ליועץ. הרי יש יועץ אחד להמון תלמידים ואין לו אפשרות להיפגש עם הרבה תלמידים. אז ברור שרק אם יש בעיות עם תלמידים יש סיכוי להגיע ליועץ. האם על כל בעיה מפנים תלמיד ליועץ? לא , כי אין מספיק שעות יעוץ. קודם כל המחנכת מנסה לפתור את הבעיה, אחר כך היא מערבת את ההורים ורק כשזה לא מצליח מערבים את היועץ. ההורים יודעים הרבה לפני שהילד מופנה ליועץ כי יש בעיות. ברור שאם הבעיות לא נפתרות זה עובר הלאה. זה צריך להיות ברור להורים. לא בטוח שזה ברור לילד. כל מה שהיועץ אמר לפי הבנתי שאם לא יאפשרו לו לפתור את הבעיה ואי אפשר לפתור בעיה ללא מעורבות ההורים לא תהיה לו ברירה אלא להעביר את הנושא לטיפול לגורם אחר . זה לא נראה לי איום כלל.

למעלה