שאלה?

אופק 3

New member
שאלה?

האם אחרי הגירושין רמת "הפחד" ממחוייבות, אישית וחברתית, גורמים לנו "לנכות רגשית"? המתבטאת בחשדנות וחוסר אמון אחד כלפי השני?

דוקא בהתחלה לי לא היו

חשדות וכו', דוקא להיפך, השתוללתי, הכרתי, עשיתי חיים, ואהבתי להכיר דפוסי התנהגות שונים של אנשים. היום, כמה שנים אחרי הגרושין, כשאני כבר השכלתי להבין איך הכל עובד [:))))) אני דיי שכלתנית, דיי חשדנית, דיי מבינה איך הכל עובד ונזהרת - אבל לא הייתי קוראת לזה נכות נפשית.

שרשירית

New member
ואווו, איזו שאלה ....

כן לוקח זמן לבנות אמון מחדש במערכת זוגית, במוסד הנישואים. לוקח זמן להפסיק ולהתגונן, לפרק את חומות ההגנה, לא להיות עוקצני וחשדן. הייתי קוראת לזה נכות ריגשית אבל זמנית. טבעי, לא? חשבנו שזה יהיה לנצח (או שלא), חשבנו שהוא/היא הם האחד (או שלא), חשבנו שנזדקן ביחד (או שלא), חשבנו שהם יסעדו אותנו בעת זקנה (או שלא), שלא ימושו ממיטתינו כשנהיה חולים (או שלא)..... חשבנו הרבה דברים ... (או שלא) ו... אז זהו - שלא!

אופק 3

New member
שרשרית ../images/Emo178.gif

עכשיו הבנתי אותך ! או שכן, או שלא, מה שבטוח, אולי ????
אוף, למה לא חשבתי על זה? מה שבטוח את חמודה..

אני לא חושבת שיש פחד...

זה קצת מוגזם.. אבל...כן באים ממקום בוגר יותר, ממקום של שליטה על הנעשה...בכל זאת גירושין זה משהו שמחשל..אותך.. וכשיבוא לי להתחיל לצאת עם גברים אז אספר לך...אם יש בי חשדנות או חוסר אימון ...בשלב זה, לא נראה לי שפני הדברים יראו כפי שציינת...מי יודע???

אופק 3

New member
את צודקת ../images/Emo192.gif

אז עד שאת תחליטי לצאת עם גברים אולי תכירי לי כמה מהחברות החמודות שלך שיעזרו לי להיפטר מהחשדנות..

אופק..

א. נתחיל מזה שכל חבורתיי נשואות ב. הראש שלי כל הזמן מוטרד מהעסק שלי.. ג. אני פה במרכז תל אביב..ואין לי חשק לבלות..באמת ד. אני מגיעה הביתה אחרי שעה וחצי של פקקים מעצבים ועוד מגיעה הביתה ונוחתת עלי עצבות. ה. הבעל שלי נהדר אבל החליט להקשות עם ההסכם. ו. אני אמורה להביא לו סכום כסף לא מבוטל..ועדיין אין לי אישור לכך. ז. החברות שלי הנשואות יודעות ש"על לדבר על ילדים לא מדבר אלי" אז מעדיפה בשלב זה לתפוס מרחק גם מהם.. אז אופק..איך בדיוק אתה רוצה שאכיר לך חברות ?? שאנוכי אין לה חברות?!!!!!אההה?????????????????????????

פייר? לא מפחדת מאף אחד.

העובדה שהנישואים הראשונים שלי עלו על שירטון, לא אומרת דבר וחצי דבר לגבי אנשים אחרים. זה בתיאוריה. עדיין לא הייתי במערכת יחסים כלשהי מאז שעזבתי את הבית (כבר המון זמן), אבל אני לא מרגישה שאני מפחדת, אולי קצת אפאטית.

EFRATY10

New member
מעולם לא פחדתי ממחוייבות אישית וחברתית.

הבעייה הפוכה.לא מצליחה למצוא בחור לקשר רציני.

למעלה