שאלות-אשמח לתשובות

שאלות-אשמח לתשובות

1. למה אין כאן גם בנות? 2. אולי לא ממש קשור לתושב"ע אבל אולי תוכלו לענות. לגבי הברכה שבנות מברכות בברכות השחר-"שעשני כרצונו". זוהי ברכה שרוצה להגיד שהן מודות לקב"ה על שעשה אותן בראיה מושלמת לפי רצונו. וכמובן יש לזה עוד פירוט נרחב. והשאלה: מדוע הבנות הספרדיות לא אומרות ברכה זו בשם המלכות? כלומר ברוך אתה ה' כמו שאר הברכות? יש האומרים שכמו שהן לא מזכירות "אשר קידשנו במצוותיו" לפני קריאת שמע שזו מצווה שהן לא התחייבו אליה העבר אז גם כאן. אך לא ברור לי הקשר. אשמח לקבל תשובות לשאלות...

ומה אני, עז ? ../images/Emo8.gif

ראיתי עוד נשים שכותבות כאן, ואני בטוחה שיש גם קוראות סמויות. לשאלתך השנייה - אצל האשכנזים נשים מברכות גם על מצוות שאינן חייבות בהן בשם ומלכות, כמו למשל על ישיבה בסוכה. אצל הספרדים חוששים מברכה לבטלה במצב כזה, כי איך אשה יכולה לומר "וציוונו" אם אינה מצווה, ועל כן גם אם הן מקיימות מצווה שאינן חייבות בה - אינן מברכות בשם ומלכות. אני לא יודעת אם זו התשובה לשאלתך על ברכת "שעשני כרצונו" (אינני בקיאה מספיק בהלכה, בוודאי ישלימו עוד מעט את החסר), אבל לפי המשך שאלתך נראה לי שזה ההסבר שהתכוונת אליו.

אופס

חחחח סליחה.. נחמד לדעת שיש גם בנות. בכל אופן מה שכתבת לי בדיוק לזה התכוונתי. ואני אכן רוצה תשובה לגבי "שעשני כרצונו" אם אפשר כמובן

mgb

New member
../images/Emo127.gifראשית יש ויש בנות..../images/Emo68.gif

בס"ד פורום תושב"ע לא נועד לבנים בלבד! תורתנו מספיק רחבה ומלאה גווני נושאים מתחומים רבים: מדרשים, אגדות חז"ל, ספרי הגות, ספרי מוסר, ספרי השקפה, פרשני התנ"ך ועוד חלק מציבור הבנות והנשים הנכבד כותב כאן לא פעם הן כשואלות והן כמשיבות! ובקיצור: ברוכה הבאה לפורום!!
נשתדל להשיב כמידת הבנתנו וידיעותינו על שאלותיך! מגב

למעלה