שאלות בנוגע לשכר

traveller0036

New member
שאלות בנוגע לשכר

היו לי כבר מספר מקומות שבראיון הראשון אחרי ששאלו אותי את השאלות המקצועיות שאלו אותי מה הטווח שכר שלי ולמרות שאני לא רציתי לענות די
לחצו אותי אז אמרתי בערך. היה אפילו מקום שפרש בפני את אופציות התפקידים ושאל אותי באילו מהם הייתי מעדיף להתעסק.
הם גם לא סתם שאלו אלא ראיתי אותם רושמים את זה על דף.
מפתיע שבסוף אחרי כמה ימים הודיעו לי שלא התקבלתי/החליטו להמשיך עם מועמד אחר.

מה שאני לא מבין זה אם הידע המקצועי שלי לא סיפק אותם בשביל מה לשאול את ציפיות השכר. אם הידע סיפק מדוע לנפנף אותי כול כך מהר.
הבהרתי תמיד שזה לא סופי שזה תלוי באופי העבודה, במה יתרום לי בעתיד, בימי החופש וכ'ו.

האם להתעקש לא לומר את השכר שאני מצפה כבר בראיון הראשון?

selalerer

New member
למה לא לומר?

אוספים את כל המידע על המועמד עוד לפני שהם עשו החלטה. לא נראה לי כזה נורא.

תחליט מה אתה רוצה ואת זה תבקש. אם אתה רק רוצה להתקבל ולא איכפת לך אז תאמר את זה (תגיד אני גמיש או משהו דומה).

traveller0036

New member
השאלה שמעניינת אותי היא אחרת

אם באותו הראיון אחרי השאלות המקצועיות שאלו אותי על השכר זה אומר שידעתי לענות ושהפגנתי מקצועיות (לאור קורות החיים שלי) או שלאו דווקא וגם אם לא הייתי עונה נכון היו שואלים?

פשוט אחרי שעתיים שעניתי על מיני שאלות הייתי שמח לדעת מבחינה מקצועית איך הייתי.

vinney

Well-known member
ממש לא

אם הנוהל הוא לשאול את זה - אז ישאלו את זה. זה בכלל לא אומר שאת החלק הקודם של הראיון עברת טוב או לא טוב, אלא שפשוט הנוהל הוא לשאול את זה.

eveik

New member
זה לא אומר משהו (אולי מעט) חיובי?

גם אם המועמד הפגין יכולות מאוד חלשות, אתה בכל זאת תבקש ממנו ציפיות שכר?

vinney

Well-known member
אני לא, אני לא שואל את זה בראיונות בכלל

אבל ממה שהוא תיאר, זה נראה שבחברה הזאת נהוג לשאול את זה בראיון ראשון. אם כך, סביר שישאלו ויהי מה.

choo

Active member
לפעמים כן, לפעמים לא

במיוחד כשיש שני מראיינים, ואתה לא יודע מה המראיין השני חושב - יש יותר נטיה ללכת לפי הנוהל, מאשר להניח שאם בעיני המועמד לא טוב - גם בעיני המראיין השני המועמד לא טוב. כנ"ל במקרים שבהם אתה לא בטוח.

עדיף לשאול ולהימנע מהצורך להציק למועמד בהמשך, מאשר לא לשאול.

jgut

New member
אין קשר בין הדברים

גם עם מועמדים שאנחנו לא מתלהבים מהם אנחנו מבקשים לדעת מה הצפיות שכר שליהם. למקרה שאחרי שקלול כל הנתונים נחליט כן להמשיך איתם בתהליך.

אם אתה חושב שהדרישות שכר שלך הן הבעיה, אתה יכול לתת תווך יותר רחב או לחלופין לסרב לומר.
אבל בדרך כלל אם השכר זה המכשול העיקרי, אנחנו מציינים זאת לפני המועמד כדי לראות האם יש על מה לדבר...

amir_aikido

New member
כמראיין, אני משתדל לבדוק נושאים כאלה בטלפון

אישית, כמראיין, אני בדר"כ משתדל לשאול על נושאים מהותיים, כמו ציפיות מהשכר ומהתפקיד כבר בראיון הטלפוני. לטעמי, חבל על הזמן של המרואיין ועל זמני שלי אם אין התאמה אפילו בקירוב (למש - אם אני מחפש מישהו זוטר והמשכורת בהתאם, אין טעם לראיין מישהו שמצפה ואולי בצדק לשכר שגבוה ביותר מ25%, ובנוסף לבזבוז הזמן הראיון הזה גם מעוות את הרושם שלי מהאחרים).

אבל, אני מנסה להבין גם את הגמישות של אותו אדם לנושא השכר לעומת חלקים אחרים, ומהתיאור שלך, ייתכן שהייתי ממשיך.

הנושא של השכר הוא מבחינתי אורתוגנלי לאחרים - ואני אשאל עליו אלא אם גיליתי אי-התאמה מובהקת קודם. וגם אם יש מועמדים אחרים טובים יותר / היכולת של המועמד מעלה בי ספקות.

אמיר

למעלה