שאלות לגבי הערת אזרה וקניית דירה...

שאלות לגבי הערת אזרה וקניית דירה...

שלום בדקתי דירה לקניה יד שניה, ונאמר לי שיש על הדירה הערת אזהרה כי יש חריגות בניה, הבניין בן 10 וזה עדיין בתהליכים ואז אי אפשר לבצע רישום מלא בטאבו, השאלה היא מה זה בדיוק אומר הערת אזהרה כי יש חריגות בניה? מה צריך לבדוק אם אני רוצה לקנות את הדירה הזו? ומה ההשלכות של הסיפור הזה במידה ואני קונה את הדירה? או שלא כדאי בכלל לקנות נכס במצב כזה? והאם זה כמו נקודה שחורה שאני יכול לשחק עליה במשא ומתן על המחיר ולהוריד במחיר? או שזה דבר מקובל ותקין ? תודה לעונים!

תשובה חלקית

הערות אזהרה בנושא חריגות בניה הן עניין חשוב שאין לזלזל בו, יש לבדוק את נסח הטאבו ולבחון מדוע נרשמה ההערה לרוב רשומה הסיבה להערה או קיימת הפניה למס' הליך בבית משפט וכיוצא באלה. שאלה היא האם החריגה היא בנוגע לבניין המגורים עצמו או על הדירה ? אם אתה קונה את הדירה במצבה הנוכחי אתה נכנס בנעלי המוכר והאחריות לעניין חריגות הבניה תהיה שלך (יש לכך לעיתים גם משמעות פלילית) על כן אני ממליץ בחום להתייעץ עם עורך דין אשר יבחן את מצבה המשפטי של הדירה ולאחר מכן תשקול את המשך צעדיך. לעניין מיקוח על המחיר וכיוצא באלה אנא זכור כי מה שמחירו זול לעיתים קרובות מאד בסופו של דבר עולה ביוקר. בברכה ובהצלחה, פז לב-רן, עו"ד

למעלה