שאלות על הומאופטיה

diday

Member
שאלות על הומאופטיה

קראתי מעט מההודעות בפורום ואני תוהה... מדוע השמוש במילה האנגלית רמדי? נאמר מספר פעמים שהומאופטיה משפיעה רק על הנפש. האם הומאופטיה בארץ היא הומאופטיה יחודית, או שיש הסבר אחר? עד היום ידעתי שהתרופה ההומאופטיה משפיעה (בהתאם לפוטנץ) על הגוף על הרוח ועל הנפש. אשמח לקבל תגובות.

תשובות על הומאופתיה

שלום השימוש במילה רמדי נובע מהצורך להבחין את התרופה ההומאופתית מ"תרופה" רגילה ובעברית אין אבחנה כזאת. באנגלית יש remedy להבדיל מ-medicine. התרופה ההומאופתית בפעולתה הנכונה מפעילה את הרוח-נפש כך ש"ירפאו" את הגוף. אנו חושבים שהקלקול בא מן הנפש-רוח ולכן גם התיקון צריך להתמקד שם. כמובן שאיננו מסתפקים בריפוי הנפשי וחשוב לנו לראות את ביטויו בגוף הפיזי. ההומאופתיה בארץ איננה שונה אך לכל הומאופת פה או בחו"ל יש ניואנסים שהוא מדגיש. בברכה עירית פרידמן-הומאופתית קלאסית

הומאופתיה

שלום רב, אני מסכים בהחלט עם חלק מהדברים שעירית כתבה והוסיף, לפי דרכי, בהומאופתיה אין תרופה, הרמדי ההומאופתית או בעברית התיקון ההומאופתי, אין לנו בה חומר כימי, אין שם מולקולה אחת של חומר, יש שם רק אנרגיה. אנחנו חייבים להבן כי ה'קלקול' של האדם הוא קלקול אנרגתי, רק אם האדם עצמו יתקן את אותו קלקול אנרגתי, הגוף יוכל, אם יש לו את היכולת ואת האנרגיות הדרושות, לרפא את עצמו. במילים אחרות, הגוף גרם לעצמו להיות חולה, הגוף ורק הגוף יכול לגרום לעצמו להיות בריא, ולא אף אדם אחר או תרופה. רוב האנשים פונים לתחום הרפואה האלטרנטיבית ולטיפול הומאופתי, בגלל בעיה פיזית, ולרובם הדבר החשוב להם ביותר שהבעיה הפיזית תעלם. הנוסחה של אין בעיה פיזית אין בעיה, לא תופס בעולמנו, לא לזאת התכוון המשורר באומרו "גוף-ונפש", הבעיה הפיזית יכולה להמשיך וללוות את האדם שנים רבות, אך כל יום שעובר האדם בריא יותר. וחשוב לדעת, אם היית בטיפול אלטרנטיבי לבעיה מסויימת, קיבלת טיפול ו"נרפאת", ולאחר 5 שנים או יותר המחלה חוזרת, סימן שהטיפול לא הצליח אלא עשה אותך יותר חולה. אם הגוף ריפא מחלה - היא לעולם לא תחזור יותר, אם היא חוזרת, לא היה ריפוי. כפי שכתבה עירית, ההומאופתיה הקלאסית כאן היא (כמעט) כמו ההומאופתיה הקלאסית בכל העולם, רק שכאן בארץ, כל אחד שפתח ספר בהומאופתיה בחנות ספרים פעם אחת, יכול לפתוח קליניקה ויכול להרוס לאנשים את החיים. אין כרגע צורך ברישיון או ברישוי לצורך העיסוק ברפואה אלטרנטיבית בכלל והומאופתיה בפרט. כולי תקווה כי הדברים ישתנו במהירות. בכבוד רב, שלומי.

diday

Member
אנרגיה?

אין לי ויכוח על ההשפעה של תרופות הומאופטיות, יש לי בעיות עם ההסברים מדוע ההומאופטיה עובדת ומשפיעה. ברור לנו שאין בתרופה ההומאופטית חומר, מה יש איננו יודעים. כיום המודל אומר אנרגיה. אותו המודל לא מסביר מדוע אין האנרגיה של תרופות שונות "מתערבבת". רישיון או רשוי לעיסוק ברפואה אלטרנטיבית. מה פרושו? האם העובדה שאין צורך ברשיון אומרת שמותר לכל אחד לעסוק בתחום, או שאוסרת את העיסוק על כולם?

אנרגיות

שלום רב, לא הבנתי את ...אותו המודל לא מסביר מדוע אין האנרגיה של תרופות שונות "מתערבבת". אשמח אם תפרט. כתבת כי אין לך ויכוח על ההשפעה של תרופות ההומאופתיות. ראשית - מבחינתי אין תרופות הומאופתיות אלא רמדיז הומאופתיות. האם אתה מקבל ו/או מבין כי הרמדי לא משפיעה פיזית על האדם אלא ההשפעה היא אך ורק רוחנית? לגבי רישוי - ישנה מגמה בכנסת להעביר את חוק הרפואה המשלימה בארץ, המטרה היא שכל מי שירצה לעסוק בתחום יחוייב ברישוי ו/או רישיון. המטרה היא שמטפלים יעמדו בקריטריונים אקדמאיים ותהיה חקיקה מסודרת בתחום. המצב כרגע הוא שביתי הקטנה בת השמונה יכולה מחר להתחיל ולעסוק בשיאצו, רפלקסולוגיה או כל תחום אחר. אין חוק לגבי הנושא. בכבוד רב, שלומי זילברמן הומאופתיה קלאסית.

diday

Member
אז ככה

לצערי איני מכיר ספרות הומאופטית באנגלית כך שאיני מודע לניונסים העדינים של השימוש במילה. אני מנסה להבין את ההתנגדות שלכם לשמוש במילה העברית תרופה ואיני מצליח. הרי "תרופה" באה מריפוי, ולא מ"מדיצין". איני פילולוג כך שאיני יודע האם המילה היוונית "therapia" ניגזרת מהעברית או להיפך. "והיה פריו למאכל ועלהו לתרופה" יחזקאל מז, יב. בדיקה קצרה במילון אוקספורד: remedy- a treatment or medicine to cure a disease or reduce pain that is not very serios. הייתי כמעט נוטה לתרגם לעברית כ"הקלה". אנרגיות: אם התרופה ההומאופטית היא רק אנרגיה, כיצד יתכן שהאנרגיה "נשארת" רק בגלובולי עצמו ולא "מקרינה" לסביבתה. ואם היא כן "מקרינה" לסביבתה מדוע בקבוקי התרופות שמאוכסנות יחד ללא בידוד נגד ה"קרינה" לא משפיעות או אפילו מבטלות זו את זו. ההומאופטיה היא מדע אמפירי. (הנמן הצליח לצפות שקפה ומנטול מבטלים או מפריעים לטיפול ההומאופטי, שמתכת מבטלת את התרופה.) וככזה אם תרופות המאוכסנות יחד היו משפיעות/משתנות הדבר היה נצפה עוד לפני 150 שנה. לא ידוע לי האם המודל המסביר את השפעת התרופה ההומאופטית כאנרגיה מתיחס ומסביר את אכסון התרופות יחד. חוק: אם אין חוק, האם באמת כל אחד יכול לעסוק ברפואה אלטרנטיבית? רופא מוגן על ידי מקצועו. מטפל ללא רשוי אינו מוגן. אם אין חקיקה בנושא לא רק המטופלים נמצאים בסיכון אלא גם המטפלים.

אנרגיות המשך..

חן חן על המאמץ ועל התרגום, תנסה למצוא מילון של המאה ה- 19, שם זה הרבה יותר ברור. למה לא תרופה, וציטטת יפה, התרופה עשויה מחומר כימי והרמדי ההומאופתית היא אנרגיה. תרופה היא רפואה, ואנחנו לא עוסקים ברפואה המקובלת, אם בכלל, אנחנו לא נותנים חומר, אנחנו לא באים לרפא מחלות. לגבי ההשפעה על הסביבה, אחד הדברים המדהימים אשר קורים לאחר מתן רמדי נכונה לאדם, שהאדם אומר כי למרות שהוא זה שלקח את הרמדי, לאישתו קרה דבר מדהים בחיים. אתה שומע סיפורים כאלו כל יום, כל הזמן. אנשים אומרים, לי לא קרה כלום, אבל אישתי השתנתה לחלוטין. מי שמבין את הפילוסופיה ההומאופתית יודע כי הרמדי היא נכונה, ואסור בשום אופן להחליף אותה גם עם מצבו של האדם מוחמר. מאחר והרמדי היא אנרגיה, אם אתה 'מקרין' אותה במכונת הרנטגן בשדה תעופה, הרמדי מקולקלת, אתה חושף אותה למגנט, היא מקולקלת. ידוע כי אחסנה לא נכונה של רמדי, הורסת אותה. לדוגמא, הנפתלין או בשמו ההומאופתי Camphora,נחשבת כרמדי אנטידות לתרופות הומאופתיות, כתוב כי אחסנת ה- Camphora באותו ארון עם רמדיז אחרות גורם לקלקול הרמדיז. ולגבי המשפטים המסכמים שלך, אתה צודק. בכבוד רב, שלומי זילברמן הומאופתיה קלאסית.

diday

Member
לי לא קרה כלום אבל אשתי השתנתה...

אז מה זה אומר בדיוק? אני מבין את זה שלמרות שהאדם סבור שלא חל אצלו כל שנוי, השנוי כן התרחש, ומשתקף באישתו. הרי בלי לנהל יומן מדוקדק רוב האנשים לא ידעו אם טוב להם או רע. טרדות היומיום מאפשרות לחוות רק את הרגע. תפוז הינה הבמה המשקפת את זה יפה. אנו כותבים, מחליפים דעות - עכשיו. מחר - הכל יעלם לארכיון, והיה כלא היה. בברכה דניאל

diday

Member
ודבר קטן בקשר לנפתלין

Camphora זה לא נפתלין. נפתלין מופק מזקוק של פחמי אבן. Camphora מופק מעץ הcamphor. או בשמו הלטיני Cinnamomum camphora

Camphora

אז ככה, ישנם שימושים רבים לחומר וכמובן הכל מבוצע במעבדה. אחד השימושים הראשונים של החומר היה כחומר מדביר נגד חרקים ו.. יצירת חומר גבישי לבן בעל ריח חריף המשמש לחיטוי ולשמירה על בגדים מפני נזקי האש. היום אנחנו מכירים את המוצר כנפתלין, פעם היו מכינים אותו על בסיס נפט וחומרים אחרים. - חומר מאד חריף. - מראה של קריסטלים לבנים, טעמו מר והוא מקרר, ריח חזק ומאפיין. מתנדף בצורה איטית בטמפרטורה ממוצעת. החומר מופק מעץ הקמפורה. זהו עץ גדול שיכול להגיע לגובה של 40 מטר, הוא גדל ביפן, סין וטאיוון. חותכים אותו לחתיכות, מרשים במים רותחים והוא הופך למין סוג של גומי אחרי שהוא מתקרר. מהגומי מייצרים את החומר. משתמשים בו הרבה ברפואה סינית. המוצר הכי נפוץ הוא "שמן עץ התה" וכל מיני משחות BALM – משחות למסאג'יים. זהו בנתיים שלומי

diday

Member
התגובה הזאת נבלעה קודם

האם אתה מקבל ו/או מבין כי הרמדי לא משפיעה פיזית על האדם אלא ההשפעה היא אך ורק רוחנית? לא, עדיין לא. לפחות עד היום הייתי מודע לזה אחרת. אנסה להתעמק בזה יותר...

פוטנצים

שוב שלום. לגבי הפוטנצים, ישנם האומרים כי פוטנץ נמוך משפיע פיזית, וגבוה משפיע על הנפש. ש-ט-ו-י-ו-ת. הרמדי כולה רוחנית והתאוריה היא הזאת היא כולה שטות אחת גבוה. אתה יכול לתת בזמן פתלוגיה קשה 12c בדיוק כפי שתיתן 10M. הפוטנץ אמור להיות מותאם לכוח החיות של האדם (וזה ממש ממש בגדול). בכבוד רב, שלומי זילברמן הומאופתיה קלאסית

למעלה