שאלות צבא שלא קשורות לגאווה

אני לא זוכרת את זה הכי טוב

אבל עקרונית, אחרי שהם מכניסים אותך לכושר מטורף בקורס, את אמורה לעבור "בר אור" בלי בעיות, שזה ריצת 2000 מטר (בואי נגיד בפחות מ 11 דקות, אם את לא פדלאה), כפיפות בטן 80 ומשהו, ושכיבות סמיכה באיזור ה 50 או 40 לא זוכרת. כל זה למדריכת כושר רגילה, מדריכת כושר קרבי זה אמור להיות יחסית דומה.

sivi17

New member
צריכה עזרה עם הכומתה

זה קצת טיפשי אבל..אמא שלי כיבסה את הכומתה ושמה אותה במייבש והיא התכווצה מישהו יודע איך להרחיב אותה?..או איך להשיג כומתה חדשה...

sapironet22

New member
מודיעין

מאיזה קב''א שולחים זימונים למודיעין? או לפי מה שולחים? ולפני המנילה? אין סיכוי לקבל אחריי? איך הם מאתרים אותך? לפי מה? לפי הקב''א לא? כמה קב'אא צריך?

sapironet22

New member
למבינים ומבינות!

מה הקב''א שצריך לפקחית טיסה? צריך לחתום קבע שנה לפי מה שהבנתי.. זה תפקיד טוב??אנשים איכותיים. קשה להתקבל לשם? ובצו ראשון כבר כדאי להגיד את הכיוון שלי? תודה. וכל מי שיש לו קב'א מתאים מקבל אופציה זו במנילה? או שצריך עוד נתונים מתאימם לתפקיד? כמו מה?או שזה גם תלוי בצורכי ה''ל?

sapironet22

New member
מיונים......זימונים..

לפי מה שקראתי בפורום, התחלתי לפחד קצת חח.. כי אני מהקטנים של יהשכבה[ אני בי''ב] וראיתי שיש כאן כאלו שפיספסו את המיונים בגלל זה.. איך זה יכול להיות? בטח יש פעמיים מיונים לא? אי ך לא לפספס? מה זה אשמתי שנולדתי בסוך השנה...יחסית :( והצו ראשון רק עוד מעט.. יכול להיות שאני אספס מיונים<? בגלל זה?ומתי אני אקבל מנילה? מתי הסבב הבאא? וכמה זמן אחרי הצו ראשון במידה והצבא שולח, הוא מתחיל לשלוח זימונים?

PINK PIE

New member
עזרה עם המנילה

שלום :) קיבלתי מנילה ואין ממש מי שיעזור לי עם זה, אני ממש ממש אשמח אם מישהו יוכל לספר לי קצת על התפקידים הבאים ומה דעתו עליהם: קצינת לוגיסטיקה קצינת מנהלה בחיל האויר והחלל מש"קית בטחון מידע מפענחת תצלומי אוויר הקטע הוא שלא בא לי לשבת כל היום וללמוד דברים.. בא לי לעשות משהו משמעותי יותר. אז מה דעתכם?

James Hammerton

New member
כומתה חדשה

בתחנה המרכזית יש מדור אבדות עם אוסף מרשים של כומתות (לפחות ב"ש, אני מניח שגם ת"א)... פשוט ללכת ולבחור

adarz

New member
כמובן!

יחידת הב"ט (הדרכה באמצעות טכנולוגיה) זו יחידה שמייצרת לומדות, סרטים וגרפיקה ליחידות זרוע יבשה. משתמשים בפוטופוט, פלאש ותוכנות אחרות. תנסה לברר איך מגיעים כי אני לא יודע איך...

פשוט תרים טלפון ללשכת גיוס ותשאל מה קורה איתך

אחי הקטן למשל הוא מהזקנים של השכבה, ומתגייס ממש מאוחר. כך שהגיל הוא לא הגורם היחיד.

James Hammerton

New member
לא יודע מה הקב"א

תפקיד נחשב לטוב, אבל שוחק ומתיש, עם הרבה אחריות. פז"מ ודרגה לא משחקים תפקיד (אתה יכול להיות סמל שמפקד על קצין חדש), די קשה להתקבל. עבודה במשמרות, שינה במגדל פיקוח (כלומר די מנותק משאר הבסיס). אנשים טובים (בד"כ).

דישקה

New member
הדרכות יח"ש

קיבלתי מנילא לא מזמן ולא קיבלתי הדרכות יח"ש שזה הדבר שאני הכי רוצה בעולםםם יש לי פרופיל 97 ולא קיבלתי את התפקידים האלה מה אני אמורה לעשות? שווה להילחם ולשלוח מכתבים?ואם כן מישו יודע לאן צריך לפנות??פליז תענו דחופ דחופפ

דישקה

New member
הדרכות יח"ש

קיבלתי מנילא לא מזמן ולא קיבלתי הדרכות יח"ש שזה הדבר שאני הכי רוצה בעולםםם יש לי פרופיל 97 ולא קיבלתי את התפקידים האלה מה אני אמורה לעשות? שווה להילחם ולשלוח מכתבים?ואם כן מישו יודע לאן צריך לפנות??פליז תענו דחופ דחופפ

אסף6

New member
צריך עזרה , נואש

אני אסף סיימתי שבוע שעבר טירונות בזיקים , טירונות 02 , מחזור אחרון לפני סגירת הבסיס והעברתו לקרביים . בכל מקרה שבוע הבא ב-30.11 אני צריך להתייצב בטכני בחיפה להיות לפי מה שכתוב בצו "חייל במערך הטכני של חיל האוויר" אני בחיל האוויר ולמרות קשיי ההסתגלות ההבטחות של קצינת המיון להמלצות בפקיד קל''ב עם יומיות שמו אותי בטכני שזה ככל הנראה תפקיד עם קורס טכנאי מטוסים או משהו כזה שמראש ביקשתי שלא לקבל את התפקיד הזה במנילה . יש למישהו טלפון של הטכני לדבר איתם ? איך אני יכול להוציא את עצמי משם במהירות ליומיות קל''ב יש לי קשיי הסתגלות וזה מאושר מקב''ן ואני לא רוצה לעשות תפקיד עם קורס ולסבול עוד חודש קשה מחוץ לבית כמו הטירונות . והאם השבוע הזה מהטירונות להתייצבות שלי יורד לי מהרגילה או מה ? . אז מה עושים בעיקרון ????????? כמובן שבגלל הנטיות היה לי נורא קשה להתקלח עם בנים לישון עם בנים ולהיות עם בנים כל היום , יש לי גם קשיי הסתגלות ברמה גבוהה עד כדי כך ששמו אותי בנוהל התאבדות ליומיים כי חשבו שאני אתאבד , הקצינת מיון הבינה לליבי ואמרה שתמליץ עליי כפקיד קל''ב אבל לא התחשבו בזה . מה עושים עכשיו ? באמת שקשה לי ! ואני כן רוצה לתרום את החלק שלי למדינה תודה מראש , אסף

James Hammerton

New member
היי אסף

תבדוק לאיזה קורס אתה הולך. אם יש לך אישור מקב"ן ליומיות או כל הקלה אחרת אתה תקבל אותה... יכול להיות שתגיע לתפקיד שהיציאות הן יומיות, לגבי הקורס עצמו בטכני אני לא בטוח איך זה עובד, מקסימום תפנה לקב"ן כשתגיע לשם.

bbbaaarrr123

New member
מה זה אומר על הקב"א והד"פר שלי?

אם קיבלתי את המקצועות הבאים במנילה מה זה אומר על הקבא שלי ?היא טובה או לא?בערך על כמה היא עומדת? ומה זה דפ"ר?האם הדפר שלי טוב??? אני ישמח לקבל תשובות ... התפקידים שקיבלתי במנילה הם : 1.תחום תפקידי לחימה התנדבותיים-אשכול תפקידי לחימה התנדבותיים -לוחמת בחיל התותחנים ,לוחמת חילוץ והצלה , לוחמת איסוף ומודיעין , לוחמת חי"ר קל ,לוחמת ינשוף בחיל ההנדסה ,לוחמת נ"מ ,לוחמת משמר הגבול. 2. תחום תפקידי פיקוד הדרכה והוראה : אשכול 1-הדרכה ביחידות השדה ובבסיסי הטירונות -מפקת כיתת טירונים / טירוניות , מפעילת האמר קרבי אשכול 2 - הדרכת ספורט -מדריכת כושר קרבי 3.תחום תפקידי הדרכה וחינוך :אשכול תפקידי חיל החינוך והנוער - מדריכת נוער בסיס , מדריכת נוער מרחב 4.תחום תפקידי טיפול באנשים :אשכול רפואה -רכזת שירותי רפואה ,סייעת רופא שיינים 5.תחום תפקידי התראה ובקרה :אשכול הפעלת מערכות התרעה - אלחוטנית חוף,בקרית שליטה ימית,מכשירנית ימית. 6.תחום תפקידי מבצעים מודיעין ומחשבים : אשכול 1- מקצועות המחשב : כותבת לומדה ,תכניתנית ,מנהלת תשתיות מערכות המחשב אשכול 2- תפקידי מודיעין- מש"קית ניווט ותחקור ,מפענחת תצלומי אוויר

שושה88

New member
שאלות

היי, רציתי לדעת לפני גיוס על יחידת "עוקץ". יש לי שאלה עיקרית , השירות של הבנות נמשך שנתיים כמו כל שירות רגיל ? מכיון ששמעתי, שזמן האימונים הוא כ17 חודשים ... רציתי לדעת את זה בעיקר , ומה עושים שם ? הייתי רוצה ממש לעבוד עם הכלב עצמו, קרבי ... מה משך השירות האם רגיל ? ועוד מידע על היחידה ? :]

למעלה