שאלות של טירון

אליקים

New member
שאלות של טירון

שלום לכל משתתפי פורום מדיטציה, כולל R2. מבקש לשאול שתי שאלות. 1. מה ההבדל, בין מדיטציה, ליוגה? 2. האם מותר לטעון, בפורום הזה, דברים, שהם נגד מדיטציה. אליקים

emptyness

New member
יוגה וגם מדיטציה הם ´עולמות של

דרכים´ שאמורות לעזור לו לאדם להגיע למצבו הטבעי . לגבי שאלתך השניה אז אני מרשה לך .

אליקים

New member
נשארתי טירון

מאיר שלום תודה על ההענות המהירה. בבקשה אם תוכל, או מישהו אחר, לפרט. אליקים

wee man

New member
אני אמנם לא מבין ביוגה אבל

לפי מה שאני יודע גם יוגה וגם מדיטציה הם שתי דרכים להיות רגוע יותר מואר יותר ואולי גם מרוכז וממוקד יותר בקשר לשאלה השניה, אני לא מנהל הפורום אבל לפי דעתי זכותו של כל אדם באשר הוא להביע את דעתו, זכותינו להסים אם דעתו, להתנגד לדעתו, ואולי גם לאמץ את דעתו ובכך לשנות את דעתינו. מי שרוצה רוצה, ומי שלא לא. בכל מקרה נתן לדרול לענות, אני מקווה שהוא יסכים איתי. שמח לעזור כשאפשר, ינון

R2

New member
שלום אליקים!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1)תזכה אותי.. 2)פה לא מעניין אותם יוגה! 3)קודם כל תטען מקוה שעניתי לך.!

drall

New member
תשובות מהמנהל

1. יוגה היא התעמלות רוחנית. היא טוענת למעשה , שכמו שהמוח משפיע על הגוף ככה הגוף יכול להשפיע על המוח. יש להם כל מיני תנועות ותרגילים שאמורים להביא אותך למצבי רוח מסויימים. מדיטציה היא מצב נפשי לא מוגדר , כל פעם היא משתנה , קצת או הרבה. איכשהו היא תלויה במצבו של המתרגל וכל אימת שהמתרגל משתנה גם המצב המדיטטיבי שלו משתנה. יש טכניקות שאמורות להביא למצב הזה , אבל למרות שהטכניקות יכולות לחזור על עצמן , תופעות הלוואי משתנות. לכן מדיטציה רחוקה מאוד מיוגה. 2. אתה יכול לטעון כאן מה שאתה רוצה, אבל אם תטען דברים נגד המדיטציה , ישנה אפשרות שאני אטען דברים נגדך ואין כמוני ברצח אופי. אז תשקול את זה.

drall

New member
יופי

תתרגל אותה ואל תתייאש אם בהתחלה אתה נכשל בסוף זה ילך ד´רול

R2

New member
תגיד דרול....!

אם כמה אנשים מגיעים למצב מדיטטיבי ביחד, האם הם יהיו דומים באותו רגע,אין שוני(פנימי) ביניהם..? שמעתי על קבוצות שבצעו התאבדות קבוצתית, במטרה שבגלגול שלהם גם יהיו ביחד, יכול להיות שאנשים כאלה היו במצב מדיטטיבי..?

drall

New member
תגיד לא נמאס לך? ../images/Emo13.gif

השאלות שלך הן הדבר היחיד שיכול להכריח אותי לשמור על הרמה של הפורום הזה. טוב, השאלה שלך חורגת עמוקות מתחום המדיטציה ופולשת לתחום הרחב יותר של אנרגיות שהמדיטציה היא רק חלקיק זעיר ממנו, אבל אני לא רואה שום סיבה שלא לענות לך ואולי גם אחרים יקראו וישכילו. אילו היה מדובר באנשים זהים שעושים את אותה הטכניקה , אולי הם היו זהים אחרי שהיו עושים מדיטציה. אלא שאין אנשים זהים בעולם (חוץ מאולי החסידים של גוואנקה ... סתם סתם , גם הם לא זהים אבל הם בהחלט משתדלים להיות
) אבל מדיטציה כן עושה משחק מסויים באנרגיות ואם הטכניקה מספיק חזקה , אזי יתכנו תופעות דומות אצל אנשים שעשו את אותה הטכניקה באותו הזמן. דמיין לעצמך שאני צובע חיפושית , נמלה ,ומקק בצבע ירוק אחיד. ממרחק מסוים הם יראו לך כמו שלוש נקודות ירוקות , אבל זה לא אומר שהם זהים וזה לא אומר שאני הפכתי אותם לכאלו. יש כאן עוד נקודה. גם למקומות יש אנרגיה , לעיתים גם חזקה מאוד. אם אנשים יבצעו מדיטציה במקום כזה ישנה אפשרות שהמקום יכפיף אותם לאנרגיה שלו ויהפוך אותם לדומים לו. עכשיו אתה מבין איפה חרגת? שאלת שאלת והנה הגענו לכישוף. לגבי ההתאבדויות הקבוצתיות הן קשורות לתחום אנרגטי אחר, לעיתים אדם חי עד כדי כך בפנטזיה קבוצתית עד שאין לו ברירה אחרת אלא להביא קץ על הכמות העצומה של האנרגיה השיתופנית שהוא אגר. האנשים הללו לא יתגללו ביחד אבל יהיו להם גילגולים מאוד לא מוצלחים דרול

בהחלט יש אפשרות כזאת

אבל לא מדובר ב"אין שוני" ביניהם - כי עדיין יש ביניהם הרבה מאוד שוני פנימי. מדובר יותר על "מישור אנרגטי משותף". זה כמו ליצור חלום שאותו הם חולמים בצוותא - ואיש איננו יכול להכנס לחלומם בלא רשותם. מאידך, הכוח המשותף שלהם יחד, יכול בקלות "למשוך" כל אדם הנמצא לידם, אל תוך החלום שלהם. זה די קל לביצוע (יחסית), מפני שבאופן טבעי נקודות התפישה שלנו (האנרגטיות והאחרות) נוטות להיות מושפעות אחד מהשני. תנודה קבוצתית משותפת בנקודת התפישה האנרגטית, יוצרת מעין סחף שלתוכו קל מאוד "ליפול". אנשים "חסרי כוח רצון" פשוט עשויים להישאב לתוכו, אנרגטית. אני לא הייתי קורה לזה מצב מדיטטיבי, אלא אולי אם כבר אז "מצב היפנוטי", עם דגש על כך שגם ברגע זה אנחנו נמצאים במצב היפנוטי, אלא שהוא המצב ההיפנוטי "המקובל" ו"המוסכם" על כולנו.

מודט1

New member
יוגה -איחוד.מדיטציה - נוחכות בהוויה

אליקים היקר. משמעות המילה יוגה היא "איחוד". איחוד בין סך כל מרכיביו של האדם : גוף, רגש, שכל, נפש. איחוד בין היחסי (האדם) למוחלט ("אלוהים"). יוגה אינה "התעמלות רוחנית" כשם ש"מדיטציה" אינה תרגילי ריכוז. תחת ההגדרה יוגה נכללים תחומים רבים. לפי האשטנגה יוגה, היוגה בעלת שמונת החוליות. מדיטציה היא השלב השביעי מתוך שמונת שלביה. ישנם ארבע זרמים עיקריים ה"יוגה". 1 .בהקטי יוגה - היוגה של האהבה. איחוד עם המוחלט דרך דבקות דתית. 2 .קרמה יוגה - היוגה של ה"עבודה"\פעילות. איחוד עם המוחלט דרך עבודה בלתי אנוכית. 3 .ג´יאנה יוגה - היוגה של הפילוסופים. איחוד עם המוחלט דרך "ידע"המושג ע"י הפרדה בין ה"אמיתי" לזה שאינו אמיתי. 4 .ראג´ה יוגה - היוגה של המדיטציה וכיבוש המינד. איחוד עם המוחלט דרך שליטה במינד. בראג´ה יוגה שמונה שלבים\חוליות : 1 ו-2 עשרה קודים מוסרים. 3 .תנוחות. 4 .שליטה באנרגית החיים. 5 .ריסון החושים. 6 .ריכוז. 7 .מדיטציה. 8 .תודעת על. מדיטציה היא הגדרה למצב. מצב בו אנו עוברים ממצב של תפיסת העולם דרך המוח. ושיפוט וניתוח של המוח, למצב של "חוויה ישירה". מצב בו אנו "תופסים" וחווים דברים ללא "תרגום" וניתוח של המוח. אני מקווה שההסבר ממצא. אם לא אשמח להרחיב....... לילה טוב, וחוויות נעימות.

drall

New member
אני רגיל לזה שחובבי היוגה

מכנים אותה באיסוף סופרלטיבים משולהבים, אחרי הכל , הם שילמו בשבילה בהרבה התכווצויות שרירים. כן , גם מאוד סביר שמי שכותב ספר על יוגה יכתוב עליה שהיא האיחוד עם המוחלט. זה ממש לא משנה מה פירוש השם "יוגה" , זה יכול להיות איחוד או פירוד או ליכוד או גבינה לבנה. מי שעושה יוגה יודע זאת בסך הכל התעמלות והתעמלות זה דבר בריא, כמו שמלמדים ביסודי. גם שמעתי את המעשייה שהמדיטציה היא חלק מהיוגה , השלישי , או החמישי או התשיעי. אבל זה באמת לא משנה. מה שמשנה זה ההיסטוריה. היוגה הומצאה בהודו ואילו המדיטציה הומצאה בסין בערך אלף מאתיים שנה קודם. לילה טוב דרול

מודט1

New member
באיזה ספר היסטוריה זה כתוב....

בכל מקרה האם לא אמרת שספרים הם פח זבל.... ואני רוצה להאמין שלא התכוונת ברצינות למה שאמרת, אלא רק רצית להגיב. כי אם זו היתה תשובה רצינית, היא לא ראויה לפחות מבחינת שליטה באינפורמציה, להשמע מפיו של מנהל אתר, האמור להיות בקי בפרטים אותם הוא מנסה להעביר..... הודו היא התרבות העתיקה בעולם, והיוגה קיימת משחר ההינדואיזם. ורק למען העניין הפנה אותי בבקשה לאותו ספר היסטוריה. נא עיין שוב בספרי ההיסטוריה שלך.

drall

New member
כרגיל אתה מחמיץ את הנקודה

אם אני מחפש טלפון של שרברב אני יכול לפתוח ספר טלפונים , אני יכול לקבל את הטלפון ממישהו ואני יכול גם ללכת לבית שכתוב עליו "שרברב" ולבקש מהתושב את הטלפון שלו. זה ספר טלפונים, הוא בדומה לספר היסטוריה , מהות מכוח עצמו ,ואין שום אנרגיה שמשורשרת אליו. לכן לא צריך לבדוק ספרי היסטוריה , אלא אם כן אתה כותב כאלו. מקסימום מחליפים ספר. המדיטציה כמו שאנחנו מכירים אותה היום (ואתה בהחלט רשאי להוציא מהכלל הזה את עצמך) , נדונה לראשונה בתיעוד של הדוכס צ´י לגביי הדברים שהוא עשה בכלא אצל הקיסר שייה. את הדרך הזאת הוא מספר שהוא למד מהמורה שלו וגם אומר שהמורה שלו קיבל אותו מהקיסר הצהוב בכבודו ובעצמו. שניהם חיו בתקופה בה הסינים לא ידעו שהודו קיימת באותה מידה בה אברהם אבינו לא ידע על אמריקה. וזה בכלל לא הפריע להם בחיים. אני הייתי הופך את זה למוטו "אם אתה יודע מדיטציה אתה לא צריך את הודו." מעבר לזה, כידוע , מדיטציה היא תחום שכל אחד שש לאמץ. ההינדים אימצו אותה , הבודהיסטים אימצו אותה , הסופים , הקבליסטים והיום יש גם קורסים שמלמדים מדיטציה אינדיאנית - נו שיהיו בריאים. הדבר החשוב הוא שהאנשים צריכים לדעת זה שלא כדאי ללמוד מדיטציה אצל מורים ליוגה. יש כאן שני קורסים כאלו , אחד של בהקתי ודנטה ואחד של שיוואננדה והם זוועתיים ברמה כזאת שהתלמידים לא רק שלא יודעים מדיטציה אלא גם יוצאים מחוסנים מכל קשר ליוגה. אז זה זמן טוב כמו כל זמן , להזכיר שנעליים לא קונים אצל הנגר אפילו אם רוצים ללכת על מים. המשך התעמלות נעימה דרול

מודט1

New member
ספרי היסטוריה.

מה בספר טלפונים אי אפשר להכניס אינפורמציה מוטעת..... ושוב אתה מתייחס ל"מדיטציה" כטכניקה ולא כמצב... ורצוי שלפני שאתה מחווה דעה על משהו, לפחות תדע על מה אתה מדבר, כי שוב בתור אחד העומד בנעלי "מנהל אתר" רדידות ואי דיוק, הם לא אחת התכונות שכדאי לו לאמץ. המשך לטעון לבלעדיות על המדיטציה... אך קודם הבן מהי..... כמו שאמרת :נעליים לא קונים אצל הנגר........

drall

New member
אה אם כך ,אתה טועה

יש ארבעה חמישה מצבים שונים שאני מתייחס אליהם בתור מדיטציה, ואף אחד מתוכם לא הצליחו ספרי היוגה שלך לתאר כהלכה. צריך עוד להרחיב בעניין אבל בהזדמנות אחרת

למעלה