שאלות

שאלה בקשר להוצאת סטיקר

שאלתי בפורום "חוק ומשפט" ולא נענתי, אז אני שואל כאן. אם אדם פרטי מוציא סטיקר עם תמונה של מישהו מפורסם מעולם הבידור, כאשר המסר שליד התמונה אינו מסר שלילי ולא חיובי. אם האח"מ תובע אותו על כך (נאמר על סכום של 100 אלף ש"ח) בטענה שהמסר פוגע בתדמית שלו, ואותו אדם פרטי, מנגד, טוען שעשה זאת בתום לב, ממניעים הומאניים, מתוך הערכה לאח"מ וללא שום כוונה לפגוע בו (מה שנכון, חוץ מעניין התום הלב). האם יש סיכוי ששופט ידרוש במצב כזה מהאדם הפרטי לשלם 100 אלף ש"ח? 50 אלף ש"ח? אפילו 20 אלף ש"ח? (בהנחה שהעו"ד המנוסה של המפורסם העשיר ישכנע אותו שזה עשוי היה לפגוע בו כלכלית) תודה רבה לעונים.

לקוח 300

New member
מה עליי לעשות בדבר כזה

שלום רב לפני 3 וחצי שנה קניתי דירה מבנאדם לקחתי עורך דין שיסגור תעיסקה שילמתי לעורך דין כסף מראש במזומן העורך דין אמר לי כדי להעביר תדירה על שמי הכוונה שכר טרחה על העברת שמות רישום הדירה על שמי כדי שהדירה שקניתי מאותו מוכר יהיה רשום על שמי צריך להחתים תמוכר על טופס העברת זכויות זה העבודה מה שסגרתי עם העורך ששילמתי לו על זה כסף מראש אני מחכה לטופס הזה כבר 3וחצי שנים הלכתי לבנאדם שמכר לי תדירה כדי שיחתום לי על הטופס העברת זכויות הבנאדם שמכר לי תדירה צחק עליי העיף זרק תטפסים שהוא צריך לחתום ויש לציין שזה העבודה של העורך דין ששילמתי לו אבל לצערי עבר 3 וחצי שנה והוא לא הלך למוכר שיחתום על הטפסים כמו שסיכמנו כדי הדירה תעבור על שמי יש לציין עם הייתי חייב לעורך דין הזה כסף הוא היה תובע אותי ומכפיל תסכום פי 30 הוא היה אומר לי שזה העבודה שלו ושאין מה לעשות אבל שזה מדובר ההיפך אז בגלל שאני בחור פשוט לא עורך דין כמוהו אז בגלל זה הוא צוחק עליי כבר 3 וחצי שנה אני מחכה לטופס הזה כדיי לסיים תעיסקה מכירה שעשיתי בעזרת אותו העורך דין וכמובן שגם שילמתי לו יש לי קבלות ותסיכום עיסקה שעשינו כתוב בכתב ידו הרי זה בטוח שאים לה הייתי משלם לו במזומן אז הוא היה רץ ממזמן ועושה תעבודה שלו אבל בגלל ששילמתי לו במזומן אין לו אינטרנס לבצע מה שסיכמנו הוא לא מתעלם ממני לגמריי כי הכל רשום מתועד אבל בפועל ועובדה עברו 3וחצי שנה והעיסקה לא הושלמה כמו שסגרנו שקבענו זה ברור מאוד עם הייתי בן שלו אח שלו דוד שלו ממזמן זה היה מתבצע ומסתיים תוך חוד חודשיים ולא הייתי מחכה כבר 3 וחצי שנה ומי יודע כמה זמן זה יסתיים יושלם ....................................................... הפקידה שאחראית על הרישום הדירה שהביאה לו תטפסים התקשרה אילו כמה וכמה פעמיים לשאול מה עם הטופס למה הוא לא מגיע למה זה לא מסתיים הוא אומר לה השבוע אני ילך יסע לבנאדם שמכר תדירה שיחתום על הטפסים ואחר כך אני ישלח ללקוח תטפסים חתומים מוכנים והוא שיקר עליה מה עושים בדבר כזה? כרגע הדירה שקניתי רשומה על שם זה שמכר לי לפני שבוע שלחתי לאותו עורך דין סמסים לפלאפון הוא לא ענה לי התקשרתי למשרד אמרו לי שהעורך דין נמצא בחול . אותו עורך דין אמר לעורכת דין שמתמחה במשרד שלו שתטפל בעינין שלי הגעתי למשרד שלו זה היה ביום רביעי 27.7.2011 אותו מתמחה התקשרה לאותו בנאדם שמכר לי תדירה כדי שהוא יחתום לה על הטפסים כדי לסיים תרישום הדירה על שמי היא אמרה לו מתי נוח לו ביום חמישי למחרת להיפגש איתו היא אמרה לו שהיא תיהיה איתו בקשר באיזה שעה היא תבוא ביום חמישי למחרת להחתים אותו אני האמנתי לה ............................. אני בתמימותי חשבתי שהיא נפגשה איתו ביום חמישי וזה נגמר הסתיים הגעתי מיוחד ביום ראשון למשרד שלה 1.8.2011 וכרגיל.............................. לא נעשה שום דבר ............................................................ היא אמרה לי שלא יצא לה להיפגש אים אותו מוכר כדי שיחתום לה על הטפסים כרגיל היא המתמחה אמרה לי שהיא תיפגש עם המוכר ביום חמישי ה4.8.2011 וביום ראשון היא תגיד לי לבוא לקחת תטפסים אבל מרוש שהם שיקרו אלייי המוןןן לא ניראה לי שזה סוף סוף יסתיים מה עושים בדבר כזה???????? עם אותו עורך דין היה רוצה תוך יום זה היה מסתיים יש לעורך דין כל האמצעים כדי לסיים את זה בדרך חוקית ,דרך עיקולים, בנקים ,נכסים, וכד' אבל במשך 3 וחצי שנה לא נעשה שום דרך כזה שום נסיון כזה עם העורך דין באמת רוצה לסיים את זה תוך שעתיים ופחות מזה הוא יכול זה יסתיים. הוא צריך לנסוע מאיזור המרכז לבאר שבע להחתים את אותו המוכר שמכר לי תדירה אבל דווקרא בכוונה זה לא מתבצע ואני מאוכזב מאוד לא יודע מה לעשות מה אני אמור לעשות ??? למי פונים?

DreamBlond

New member
חייבת הכוונה דחוף, העניין עדין בשבילי

שלום לכם. לאחרונה הגשתי תלונה על בעלי בגין אלימות מתמשכת. לאורך מתן עדות חזרתי על זה שאין ברצוני שהוא יישב במעצר או בכלא, אלא יקבל טיפול שיקומי. העניין הגיע לבית משפט, יצא כתב אישום . כל פעם קובעים תאריכים אחרים למשפט והוא נשאר במעצר. אני לא רוצה להמשיך עם העניין הזה. אני רוצה שישחררו אותו.ואנחנו, המשפחה שלו, ניקח אותו לאן שצריך- טיפול, פסיכולוג, פסיכיאטר, כל דבר. מה אני צריכה לעשות כדי שישחררו אותו? לדבר עם התובעת? לפנות לבית משפט? לבטל תלונה??? האם יש אפשרויות כאלה? תעזרו בבקשה...

איש63

New member
אנא עזרו לנו

אתחיל בכך שיש לנו שלושה ילדים. האמצעי מתבגר בן 16 וחצי,ילד טוב חיובי תלמיד טוב אבל שובב גדול. הערב יצא עם חבריו לאחד מהגנים הציבוריים בישוב שבו אנו גרים. לפתע בגיעו כנראה שניי בלשים או שניי שוטרים סמויים, פנו אליו ואל חבר שלו, שאלו מה אתם עושים? מה יש לך בתיק? בדקו ראו שיש לו ספרי מתמטיקה שלמד מהם ולקח איתו,כיוון שהגיע לגן מיד אחרי שיעור פרטי שלו. מצאו גם פנקס קבלות שקיבל מביה"ס, היה אמור לצאת להתרמה , לא יצא בסוף לאותה התרמה ולא דאג להחזיר את הפנקס למורה שלו. השוטרים לקחו את הפנקס הזה איתם, שאלו את שמו והיכן הוא לומד. כעת הוא בוכה מרוב לחץ, מפחד שמחר המשטרה יקראו לו ויחקרו אותו על פשר הפנקס האבוד. במקביל אשתי התקשרה לאותו רכז שכבה ,סיפרה לו מה קרה והוא כתב מכתב ובו מסביר שהילד סך הכל חיובי והפנקס לא הוחזר כנראה בתום לב. שאלתי: האם לגשת מחר לתחנת המשטרה ולהביא להם את המכתב מהמורה ולשאול מה בכוונתם לעשות? האם לא לעשות כלום? אנחנו לחוצים כיווןן שממעשה מטופש ומהסתובבות סתמית שכזו הוא יכול סתם להסתבך. אנא עזרו לנו.

lori1230

New member
תביעות קטנות לקבל רכוש ולא כסף האם אפשרי?

שלום למכובדיי הפורום
אשמח לעזרה קטנה ותודה| מראש
הבעיה שלי היא כזאת! ערכתי אירוע ושכרתי את שירותיו של צלם ידוע ומוכר שאני אישית מכירה אותו 30 שנה. ההסכם היה בע"פ בטלפון כדלהלן: אני הלקוחה תקבל: 3 דיסקים של DVD שעליהם מוקלט האירוע. דיסק עם כל התמונות שיצולמו מתוכם אבחר 120 תמונות. 1 אלבום דיגיטלי הכולל 120 תמונות מתוך המבחר. סכום העסקה 1,700 ש"ח. מחצית אני ישלם לו ביום האירוע ומחצית שניה בסיום העבודה. ביום האירוע שילמתי לו מרצוני הטוב 1,000 ש"ח בשיק שהוא כבר פדה ולא קיבלתי קבלה עד היום. כאשר באתי לצלם לקבל את הדיסקים והאלבום הוא אמר לי שאני מקבלת דיסק עם התמונות שבחרתי לאלבום הדיגיטלי דהיינו 120 תמונות מתוך 350 שצולמו. ואם אני רוצה את יתר התמונות עליי לפתח אותם אצלו תמורת 6 ש"ח לכל תמונה. כעסתי נורא ואמרתי לו שזה לא מה שסגרנו ביננו ושהוא מכריח אותי לפתח את התמונות אצלו תמורת סכום מופקע ואני לא מסכימה, ואמרתי לו כבר פיתחת לי 120 תמונות באלבום הדיגיטלי ואני רוצה את יתר התמונות שלא פותחו. יצאתי מהחנות כועסת בלי לקחת דבר עימי, כל הדברים נשארו אצל הצלם. יש לציין שהוא שלח לי את כל התמונות במייל כאשר הוא הקטין את משקלם למינימום כך שאי אפשר לפתח אותם אלא רק לצפות בהם במחשב. אני רוצה לגשת לתביעות קטנות בכדי לבקש שיחייבו אותו להעביר אליי את הדיסק עם כל התמונות כפי שסגרנו בע"פ מאחר ואני מכירה אותו וסמכתי עליו והוא ניצל את זה. אני לא רוצה שום תמורה כספית חוץ מהתמונות שיקרות לליבי והם המזכרת היחידה שלי! מה עושים? מה כותבים? אמרו לי שאני צריכה לשלם 1% מהתביעה?

מאז

New member
שאלת ביטוח אחריות מקצועית

האם יש רק חברת ביטוח אחת שמבטחת? או שש אפשרויוית שונות? תודה

ביטול עסקת ריהוט

אבקש את עצתכם ב3.8 בצענו עסקת ריהוט עבור "חדר שינה". קיבלנו מבית העסק "דף" סלחו לי על הניסוח אני לא בטוחה איך אפשר לקרוא לו בידיוק, אך זהו טופס הזמנה כביכול לייצור של החדר הכולל את הפרטים של ההזמנה. ההזמנה ע"פ מידות סטנדרטיות ללא שינויים מהדגם המקורי בקטלוג (פרט לצבע). ע"ג הטופס מותבע מספר הזמנה, ואותו הטופס היה בפנקס עם 3 העתקים, עם נייר קופי. הטופס שאנחנו קיבלנו היה לבן, ובעת המוכר רשם ע"ג הטופס לא הבחנו כי על גביו מותבעות מדבקות לבנות, אשר מכסות כיתוב שם שם בית עסק אחר, וכתובת אחרת מהמקום שבו ביצענו את ההזמנה. דבר זה העלה את חשדי, ובררתי באינטרנט על העסק, ואכן גילתי תגובות ותלונות שנוגעות לתביעות של לקוחות כנגד העסק. יתרה מכך הזמנו דגם ע"פ הקטלוג וביקשנו להוסיף לו "ארגז מצעים" - ונזכרתי שלא ראינו את ארגז המצעים בחנות. ב4.8 (אתמול..) התקשרתי אל החנות, ושאלתי אם נוכל לראות את הארגז. נמסר לי שלא, שהוחלט ע"י החנות שלא לשים ארגז בתצוגה עקב אי הבנות קודמות עם לקוחות בעניין הארגז. לפיכך ביקשתי להקפיא את העסקה. המוכר התחיל למרוח אותי בתירוצים, ואז שאלתי גם למה יש מדבקות על החשבונית, ושוב שמעתי תירוצים. ביקשתי להקפיא את העסקה - והמוכר אמר שהוא לא מבטל שום עסקה והכל חוקי אצלם. עכשיו לבעיה היותר רצינית - כאשר ביצענו את ההזמנה - חתמתי על ספח אשראי ידני "מגהץ" - הספח ללא הפרטים - והוא פתוח - לא רשום מי יקבל את הכסף, לעומת זאת מופיעים שם כמובן פרטי האשראי, שלי ומספר תעודת הזהות שלי. לאחר בירור ראשוני עם פורום צרכנות עולה כי חוק הגנת הצרכן מחד לטובתי, מאידך קיים גם חוק המכר - אך לאחרונה התפרסם תא"מ בעניין דומה להדהים בועז בירמן נ' מפעלי מ. מוטי ייצור רהיטים בע"מ (שלום - חיפה, אהרן חיים ורבנר) 21/07/2011 http://www.lawpubshop.co.il/?CategoryID=266&Articl... אבקש את עצתכם ולבדוק באם הבנתי נכונה את המצב 1. אין תום לב בעסקה 2. על העסק נטל הוכחה שאכן נתתי את הסכמתי להעביר את החיובים לצד שלישי. לפיכך עומדת לי הזכות לבטלה? יש בכוונתי להודיע לחברת האשראי שלא לכבד את החיוב - האם זה מותר לי?

לעסק נפתח שעבוד ב1.8

ע"פ רשם החברות לח.פ שמופיע בדף ההזמנה נפתח שעבוד ב1.8 כיצד אם בכלל זה משפיע?

segal6

New member
מסירת פרטים אישיים לאתר אינטרנט

שלום לפורום. אני הייתי לפני זמן מה מנהל פורום בתפוז. כשנכנסתי לתפקיד נתבקשתי, באופן הגיוני, למסור לתפוז פרטים אישיים כגון שם, פרטי תקשורת וכ'ו. לאחר זמן מה פרשתי מהניהול אבל הפרטים שלי נשארו בידי תפוז. מאחר ואין ביני ובין האתר עוד שום יחסי עבודה אינני רוצה שפרטיי יהיו בידי האתר. האם החוק מאפשר לי לדרוש מחיקת פרטיי ממאגרים של חברות אינטרנטיות? בתודה מראש.

שאלה

למי שיודע, לגבי מס רכישה. באפריל 2010 רכשתי את דירתי השנייה, ובאותה העת לא תיכננתי למכור את דירתי הראשונה, כך ששילמתי מס רכישה על הדירה השנייה. כעת התכנונים השתנו, ואני מתכוון למכור את דירתי הראשונה בקרוב (עדיין לא עברו שנתיים ממועד קניית הדירה השנייה), ובמקום הדירה שאמכור, לקנות דירה אחרת. ז"א בסופו של תהליך עדיין אשאר עם שני דירות. אך השאלה היא כדי שלא אצטרך לשלם פעמיים מס רכישה: האם יש אפשרות להחזר מס הרכישה, כיוון שאני כן מוכר את אחת הדירות, או שאולי על הדירה הבאה שאקנה יקזזו לי את המס ששילמתי?

rafimor1

New member
דרושים 2 שותפים למשרד לייעוץ עסקי בחוץ לארץ

דרושים 2 שותפים למשרד לייעוץ עסקי בחוץ לארץ (אירופה\ארה"ב) הערות: - ההצעה פונה לגברים ונשים כאחד, בגילאי 26-45. דרישות : יושר ואמינות –חובה. אנגלית ברמה גבוהה-חובה. בעלי השכלה גבוהה-תואר ראשון לכל הפחות, באחד מהתחומים . בעלי אוריינטציה עסקית. בעלי ניסיון בעבודה מול דרגים בכירים-יתרון. בעלי ידע טכנולוגי בסיסי–יתרון. שירות צבאי\לאומי –חובה. מוטיבציה גבוהה. יכולת לימוד של תחומים חדשים, ונכונות ללמוד תחומים חדשים. יציאה משוערת -כחודש לאחר מציאת השותפים. נא להעביר קורות חיים לאי מייל-חובה. פרטי המועמדים ישמרו בדיסקרטיות מלאה ,ולא יועברו לאף גורם ללא תיאום. רפאל מור דואר אלקטרוני: [email protected]

שימוש בכספי הלוואה לצורך שונה מייעודם

שלום, נניח שאני שותפה בחברה יחד עם שותפה נוספת - 50-50. החברה בונה בניין. השותפה ואני הסכמנו שבמידה שהכספים שהושקעו לא יספיקו לצורך הבנייה - נוסיף כספים שווה בשווה - היא 50% ואני 50%. עם הזמן התברר שאכן יש להוסיף 100,000 ש"ח לצורך בניית הבניין. השותפה אכן השקיעה 50,000 ש"ח (חצי מהסכום), אך לי לא היה את הכסף הדרוש. השותפה הלוותה לי 50,000 ש"ח כדי שאשקיע אותם לצורך הבנייה כמוסכם. לאחר תקופה, כשהגיעה העת להחזיר את ההלוואה, גיליתי, לתדהמתי, כי השותפה השתמשה בכספים שהשקעתי (בעזרת ההלוואה שלה) לצורך פעילותה השוטפת של החברה, ולא לצורך בניית הבניין כמוסכם. האם עליי להחזיר לה את ההלוואה בכל מקרה? איזה היבטים חוזיים נובעים מהסיפור המתואר לעיל? אודה לכל עזרה אפשרית!!

אסתר884

New member
חובת גבייה

שלום רב, על מי מוטלת חובת גביית תשלום ? תודה אסתר

nando

New member
אילו סוגי התקשרות חוזית קיימות בעת שכירת...

אילו סוגי התקשרות חוזית קיימות בעת שכירת בעל מקצוע חופשי? 1. אנחנו עומדים לשכור שירותיו של בעל מקצוע אשר מגדיר בהבסכם את חלקו, כיועץ והתקשרות לצורכי יעוץ. 2. מה נובע מהגדרת אופי ההתקשרות באופן זה? ןהאם ניתן היה לשכור את שירותיו באופן אחר (שלא במסגרת עובד מעביד)? תודה לעונים

natibor19

New member
האם אפשר לתבוע חברת צארטר ישראלית

ותודה שטסתם ארקיע זה היה אמור להתחיל כ-חופשה חלומית שלי ושל בת זוגתי בגרמניה בעירה בשם ברלין . מצאנו דייל לחופשה קצרה בברלין ( טיסה + מלון ) טיסה הלוך בעזרת חברת הבת של אל על בשם sandor וחזרה דרך חברת ארקיע . הטיסה הלוך הייתה פשוט חלומית הכול היה נראה כאילו החופש בדרך הנכונה לאחר 3 ימים בברלין הגיעה שעת סיום החופש וחזרה לשגרה . זמן הטיסה חזור היה אמור להיות בשעה 20:15 של יום ראשון ה 07.08.11 מיד גילינו שיש עיקוב קטן בטיסה והטיסה תצא בשעה 21:10 אך למעשה באותו הרגע התחיל הסיוט הכי גדול של כולנו לא מספיק שעמדו בתור לעשות צ'אק אין קרוב ל 3 שעות אף אחד לא סיפר לנו שכנראה את הלילה הקרוב נעשה בחול ולא בביתנו , הקברניט של ארקיע בחור נחמד בשם אמיר סיפר לנו שיש עיקוב קטןבטיסה ומייד יתחיל הצאק אין למטוס לאחר שעה של המתנה קיבלנו ואוצר לאוכל בסך 5יורו מייד כל הישראלים רצו לדוכן היחיד בשדה שלא עמד בלחץ לאחר 50 דקות בתור הסביר לנו הדלפקיסט היקר שלצערו נגמר האוכל אך יש קפה בלבד . חזרו לאמיר ולדבריו המטוס מישראל כבר בדרך ומיד יתחילו צאק אין לטיסה. לאחר מספר שעות שאף אחד לא יודע מה יהיה במחר ( האם לבטל עבודה ? או לדאוג שישמרו לנו על הילדים ) כעבור זמן קצר קרה אמיר לכולם וסיפר שלצערו לא יהיה טיסה היום . ושנוכל לישון במלון סמוך באותו הרגע רצו בלו מנוס 300 ישראלים לכיוון המלון לצרוך קבלת חדר. שהגיעו בשעה טובה למלון , המלון לא ידע דבר רק לאחר 20 דקות התחילו חלוקת חדרים ל 160 משפחות הדבר לקח יותר מ שעה וחצי . בשעה 00:30 קיבלנו סוף סוף את החדר למעשה לא היה לנו מה לאכול כי הכול היה סגור אמיר התקשר לחדרים וסיפר לנו שבשעה טובה יהיה טיסה מחר בבוקר ב שעה 08:05 ושהצאק אין בשעה 06:00 ושלא לאחר בקושי הצלחנו לישון שלוש שעות במלון חזרנו לשדה ושוב עמדו בתור לצאק אין ושוב לא היה צאק אין כי לא הייתה טיסה בכלל לדברי אמיר הדבר יסודר בתוך מספר דקות , לאחר עמידה של שעה וחצי קיבלנו שוברים לארוחת בוקר בשדה אך שוב היה דלפק אחד שנתן שירות ולקח המון זמן לקבל את מבוקשינו בשעה 09:00 סיפר לנו אמיר שיש תקווה ויגיע מטוס מלטביה שייקח אותנו בחזרה לארץ . מייד עשינו ביקורת גבולות ונכנסו לחדר קטן בלי מים בלי שירותיים ובלי אפשרות לחזור לאחור בשעה 11:00 התחלנו לעלות לטיסה שהגיע מלטביה כמובן בגלל שהמטוס הגיע מחול לא היה מצויד באוכל אלא בסנדוויץ מסכן ( הדיילות במטוס לא ידעו בכלל האם זה כשר לאכילה ! ) אך זה כבר לא כזה חשוב לפחות התחלו את 9 באב קצת לפני ... • אז שילמו לא מעט על הדייל • והפסדנו יום עבודה • הספקו להיות בצום • ולשלם כפול בחנייה • והרגשנו יחס מזלזל מחברת ארקיע אבל הכי חשוב ותודה שטסתם ארקיע בפעם האחרונה בחייכם האם אפשר לתבוע הפסדים של ימי עבודה ? תשלומים לגבי חנייה וכו? בברכה נתי

ortalbo

New member
שאלה בעניין חוק המע"מ

רשת מוצרי מזון גדולה מפרסמת מחיר מבצע על מוצריה. הפרסום נעשה באמצעי התקשורת השונים ותקף לכל סניפי הרשת. כאשר אני קונה את המוצר שבמבצע באילת, אני משלמת את המחיר שפורסם ותקף לכל הרשת. למשל: פורסם מוצר במחיר מבצע ב64.90. (בחשבונית מחוץ לאילת כתוב 55.90+ 9 ש"ח מע"מ. באילת כתוב 64.90 +0 מע"מ). כמו שאני רואה את זה יש שתי דרכים להסתכל על זה- או שסניף אילת לא משתתף במבצע רשתי כי אילו היה משתתף הייתי צריכה לשלם רק 55.90 (ואז יש להודיע על כך כשמפרסמים את המבצע) או שהרשת גובה מע"מ גם בסניף אילת. לטענת הרשת "יוצא כי ההנחה ע"ח הרשת ללקוחות כלל הסניפים גדולה יותר מההנחה לתושבי אילת, ואולם אין כאן כל הטעייה של הצרכנים בכלל לרבות לקוחות אילת כיוון שהמחיר הסופי במסגרת מבצעי ההנחה נמוך יותר מהמחירון הרגיל של הרשת - לרבות המחירון בסניף אילת". ז"א שלטענתם, מאחר וההנחה היא גם ככה יותר מ-16% אין שום מניעה לעשות זאת. אשמח לדעתכם המקצועית :) תודה!

jacki l

New member
אזרחות שוויצרית

היי שלום רציתי לברר אני נכד לסבא שהוא היה אזרח שוויץ כמה דורות אבל משום מה שהוא עלה לארץ הוא ביטל את זה רציתי לדעת האם אני יכול לעשות אזרחות על סמך זה ? הוא חי איך אני יכול לעשות משהו ? תודה

אבי1125

New member
פנייה ישירה לחברת ביטוח שהייתה מיוצגת

שלום לכולם, שאלתי הינה : האם אני כעורך דין רשאי לפנות בשם לקוח לחברת ביטוח שהייתה מיוצגת ע"י עו"ד ולבקש לקבל העתק הסכם פשרה עליו חתמה (באמצעות בא כוחה ) עם הלקוח שלי (באמצעות בא כוחו). הלקוח שלי חושד שעשו איזהשהו תרגיל מאחורי גבו לגביי הסכום שסוכם, ומבקש שאפנה ישירות לחברת הביטוח. השאלה היא אם מבחינת כללי האתיקה אני רשאי לפנות ישירות לחב' הביטוח ולבקש העתק מההסכם ( כאמור, ההליך בין הצדדים הסתיים בחתימת הסכם הפשרה). תודה על עזרתכם.

Yuval1215

New member
ביטול עסקה של קניית מחשב

שלום לפני כמה ימים קניתי מחשב חדש!(! זה להדגשה) מאייבורי ב1500 המוכר אמר לי ולאח שלי שהוא דיבר איתו בפלאפון שהוא יביא לנו כרטיס מסך טוב 190 שקל שכאשר הוא עולה בערך 120 שקל כיום לפי דעתי וזה כרטיס ממש ממש ישן כשפתחתי את המחשב הכרטיס היה פגוע ולפני זה כשהפעלתי את המחשב החדש הוא התחיל לקרטע לי ולזוז ממש לאט המוכר לא ציין בפלפון שהכרטיס ישן במפורש אחי ביקש ממנו כרטיס עד 200 שח שיריץ משחקים מהשנה האחרונה הכרטיס הזה לא מריץ משחקים מה-4 שנים האחרונות לאחר מכן שפתחתי את המחשב הכרטיס מסך היה פגוע! החלפתי לכרטיס מסך אחר והמחשב רץ הרבה יותר טוב כשבאתי אליהם אחרי תיקון של המחשב בן היומים הם אמרו "הכל טוב" ואם אתם רוצים משחקים תקנו כרטיס מסך יותר טוב אמרנו למוכר במפורש תביא לנו כרטיס יותר טוב המוכר שאל אותנו מי מכר לכם כרטיס כזה ישן,ועוד הם מוכרים כרטיסים עוד יותר ישנים כביכול הכרטיס מסך יותר חלש והמחשב הקודם יותר חלש מהמחשב החדש כשהתקשרנו אליהם הם לא רצו להחזיר את הכסף מה אני יכול לעשות בנידון? תודה

למעלה