שאלות

0Magic0

New member
שאלות

אודה לכם אם תעזרו לי בשאלות הבאות: 1. ניתנה הלוואה של 18,000 ש"ח בריבית נומינלית 24%, לתקופה של שנה. הלווה יחוייב כל רבעון. א. כמה יחיזר הלווה בתום השנה ב. מהו סכום הריבית בשקלים? ג. מהו שיעור הריבית האפקטיבית? 2. הופקד סכום של 10,000 ש"ח בבנק לתקופה של 6 שנים, בריבית שנתית של 10%. א. מהו הערך העתידי של הפקדון? ב. הבנק החליט לזכות את חשבון המפקיד בריבית כל חצי שנה. מהו הערך העתידי של פקדון זה בתנאים החדשים?

גרי רשף

New member
זה קצת לא לעניין..

אני באמת שמח לעזור לתלמידים וסטודנטים כשאני יכול, אבל אני מרגיש קצת לא בנוח כשאני מקבל שאלות שהועתקו על ידי Copy & Paste כדי שאפתור אותם. יהיה לי יותר נוח אם השאלה תהיה ממוקדת. למשל- מה ההבדל בין ריבית אפקטיבית לנומינלית וכו'. הפורום נועד לעזור ולא לתת למישהו אחר לעבוד במקומנו.

0Magic0

New member
אהמ

דבר ראשון, השאלה לא העותקה ע"י קופי פייסט אלא דווקא הוקלדה... דבר שני, דרך פתרון השאלות אני מצליחה להבין... אבל אם אתם מתעקשים, הבעיה שלי היא להבין כיצד אני מחשבת את התקופות כדי להציב בנוסחא?

גרי רשף

New member
הסברון

כאשר כתוב שהריבית הנומינלית היא 24% ומשולמת רבעונית, הכוונה היא שבסוף כל שלושה חודשים (=רבעון) משלמים 6%. כלומר- לאחר 3 חודשים סכום ההלוואה גדל ב-6%, לאחר 6 חודשים סכום ההלוואה (כולל ה-6% הנ"ל) גדל בעוד 6% וכך הלאה. כמובן שלאחר 12 חודשים נגלה שהחוב גדל ביותר מ-6% וזו הריבית האפקטיבית.

למעלה