שאלת טלפון

annavi

New member
שאלת טלפון

מה אפשר לעשות? יש איזה פתרון???? אמא שלי (בת למעלה מ 80) משאירה את הטלפון פתוח לאחר השיחה ולא מנתקת. אני לא יכולה להשיג אותה מן הסתם ונלחצת......... בשבוע האחרון פעמיים הגעתי אליה והצג הראה מעל שעתיים.... אני כבר לא מדברת על העלות הכספית של השיחות זה זניח

מעניין אם אפשר

להתקשר לבזק ולברר - יכול להיות שהם יכולים "לעלות" על הקו ולנתק בשבילה? יכול להיות שזה גם תלוי בסוג הטלפון... אין לי מושג. אני הייתי שואלת בבזק. בארצות הברית למשל אני יכולה להתקשר למרכזיה ולבקש ממנה להידחף לשיחה שמתנהלת בין שני אנשים וכשהקו תפוס כשיש לי משהו דחוף/בהול למסור. אין לי מושג איך פה.

kreuter acid

New member
בעיה מוכרת

כך גם אצל אמא שלי, וזה היה עוד כשהיתה בבית. הטלפון היה מנותק לפעמים במשך שעות, עד שאבי ז"ל ניסה להתקשר החוצה וגילה שהשפורפרת אינה מונחת על כנה. אין לכך שום עלות כספית, שכן בהסתיים השיחה, כאשר הצד השני מנתק, הקו מתנתק אוטומטית ואינו מחויב יותר. פעם, לפני המון שנים, זה לא היה כך, אלא כפי שאת מתארת - אם לא היו מניחים את השפוף כראוי השיחה היתה נמשכת ונמשכת. היום אין זה כך. מה ניתן לעשות? א. בזק אינה יכולה להתערב מרחוק ו"להניח את השפופרת" עבור המשתמש, אבל ייתכן שהיא יכולה לגרום לטלפון לצלצל למרות שהשפופרת אינה מונחת על כנה ולומר זאת לבעל הטלפון. ב. האם אמך חיה לבדה בבית? - אולי הגיעה השעה לחשוב על מטפלת צמודה או מישהו אחר שיגור איתה שם. ג. האם היא מסוגלת להפעיל טלפון סלולרי? - אם כן, להתקשר לטלפון הזה, להזכיר לה שהשפופרת של הטלפון השני אינה מונחת על כנה. ד. להתקשר לשכנה טובה ולבקש ממנה להגיד לאמא להניח את השפופרת. אבל - מהסימפטום הקטן הזה נראה שאמך סובלת מהתחלת תהליך הדמנטיה, משכחה ואולי גם מבלבול, שיילכו ויתגברו. לא רצוי להשאירה לבד בבית מהרבה בחינות, בייחוד כיוון שהיא עלולה לטעות בזיהוי המתקשרים, לספק פרטים לכל מיני מבקשי תרומות ומוכרים מדלת לדלת וליפול קורבן לנוכלים , ועוד ועוד. שיהיה לכולנו רק טוב.

למעלה