שאלת מליון הדולאר!

MARCKO POLO

New member
שאלת מליון הדולאר!

מה באמת עושה לנו להרגיש טוב? נכון שבעצם דברים קטנים? רגעים יפים? למי יש דוגמאות?

peewee

New member
שלי...

דברים קטנים אינדיד - אם זה ילדים ותינוקות (במיוחד התמימות שלהם), בע"ח (בעיקר גורים). גם דברים מהטבע - שמש, ים, רוח, צמיחה. אם זה דברים פשוטים כמו צחוק או חיוך, אם זה לראות זוג זקנים הולכים שלובים יד ביד, או זוג שאתה מרגיש שבאמת אוהבים אחד את השני, אנשים ברחוב שעוזרים אחד לשני. בשבילי, דווקא הדברים הפשוטים, שאנחנו פחות "הורגלנו" לתפוס כגורמים לאושר (לעומת הדברים החומריים), בהם טמון האושר האמיתי.

Jessio

New member
מה עושה לי טוב ..

בעלי חיים , במיוחד החתולים שלי
לשבת עם כל המשפחה בסלון .. לדבר עם חברה טובה .. להתחבר לעולם הרוחני - להתעסק בטארוט, פירוש חלומות , קריאה בקפה. להתפלל .. ללמוד באוניברסיטה ..

לקשמי

New member
האמת היא...

שמה שבאמת גורם לנו להרגיש טוב (או רע) זה דווקא לא דברים חיצוניים שאנחנו רואים/קוראים או שומעים. מה שבאמת גורם לנו להרגיש כך או אחרת אלה המחשבות שלנו, צורת התפיסה שלנו את אותם דברים. אני למשל מחייכת כשאני רואה כלב נחמד ברחוב. יש אנשים שרואים כלב ועוברים לצד השני של המדרכה, מפחד. סיטואציה מסוימת יכולה לשמח אדם אחד ולעצבן אדם אחר. כמובן שלא חסרות דוגמאות. אבל האמת היא שההרגשה שלנו לא תלויה בשום גורם חיצוני אלא רק בנו. על ההנחה הזאת אגב, מתבסס גם הספר שעל שמו נפתח הפורום הזה. הספר "בוחרים להרגיש טוב".

לקשמי

New member
ועכשיו ההרגשה שלי עומדת במבחן:

עכשיו קרה לי משהו מאוד מרגיז ועצוב: יש לי היום איזה אירוע מסוים במרכז ליוגה ולכבודו מאוד רציתי להכין עוגת גזר. את העוגה הזאת הכנתי כבר לפני שבועיים והיא יצאה נהדר. אלא שעכשיו כשהכנסתי את כל החומרים שצריך למעבד מזון, מסתבר שהמעבד מזון מקולקל
ניסיתי את כל האופציות ולשווא, המעבד לא עובד (חוץ מאיזה שניה או שתיים שהוא נשם את נשימתו האחרונה...) וכל החומרים שקניתי במיוחד בשביל הכנת העוגה נזרקו לפח... זה מכעיס ועצוב אבל אני יודעת שההרגשה הזאת לא תועיל, החומרים כבר בפח וכנראה שאצטרך לקנות מעבד חדש (שאגב, גם המקולקל היה חדש יחסית). טוב, אני אצא להליכה, לא מוצאת דרך אחרת לשחרר את הכעס...

peewee

New member
וואי

כאחד שאוהב לבשל, זה היה מבאס אותי בטירוף. אבל איך שאני מכיר את עצמי, הייתי שם את כל המצרכים במקרר, יורד לחנות חשמל באזור לקנות אחד חדש (אם הייתי יודע שאין לי אחריות או משהו כזה).

לקשמי

New member
הבעיה היא...

שגיליתי את זה אחרי שכבר שמתי את המצרכים במערבל והתחלתי קצת לרסק אותם אבל הם לא הספיקו להתרסק והמעבד הפסיק לעבוד. כך שלא היה עוד מה לעשות איתם חוץ מלזרוק לפח. כרגע המצב הכלכלי שלי לא מאפשר אבל כשזה יתאפשר אני אצטרך לקנות מעבד חדש. עד אז אחזור לימים שהייתי מוגבלת בלבשל ולאפות דברים שלא צריך מעבד בשבילם.

לקשמי

New member
אגב בסופו של דבר..

באמת הכנתי עוגה אחרת, שלא צריך מעבד מזון בשבילה. אבל עדיין הייתי מבואסת מהכסף שנזרק לפח...

מכיר את המוסג עבודת יד

בעירבוב ידני היית מסיג אותה תוצעה לעולם על תבחר לזרוק תחפש תמיד עוד אופציות לתקן תמיד תמיד יש מהאין

לקשמי

New member
קודם כל תיקון קטן, אני בת

דבר שני בתור מי ששונאת לזרוק אוכל שהוצאתי עליו כסף, אם הייתה אופציה אחרת הייתי שמחה על כך. אבל נראה אותך מרסק חומרים קשים (גזר, אגוזי מלך וכו') בצורה ידנית. בעצם אתה מוזמן לנסות ולספר לי איך הצלחת. מאוד קל לתת עצות אבל עצות שלא התנסית ביישום שלהן הן לא הכי חכמות...

יש וויכוח

אז ככה גם אני בת נעים מאוד את באמת צריכה לראות אותי אין לי מכשירי חשמל חוץ מתנור כמובן ותתפלאי יוצאות לי עוגות סוף לגזר יש פומפיה לאגוזים יש שקית וכוס יעני עלי אז כמו שאמרתי תמיד יש פתרון ועוד במצב שלך אז למה לא לקבל יפה את התיקון חחחחחחחחחח אפילו סחוג אני עושה על אבן ותחשבי כמה כסף חשבון החשמל יחסוך לך החכמה איך מסתכלים על זה מנסה להעביר לך קצת מהחכמה תרצי קבלי לא תרצי תמשכי לזרוק ביי מתוקה אם יתחשק לך על איזה מתכון בלי גזרים תיצרי קשר

יש וויכוח

אז ככה גם אני בת נעים מאוד את באמת צריכה לראות אותי אין לי מכשירי חשמל חוץ מתנור כמובן ותתפלאי יוצאות לי עוגות סוף לגזר יש פומפיה לאגוזים יש שקית וכוס יעני עלי אז כמו שאמרתי תמיד יש פתרון ועוד במצב שלך אז למה לא לקבל יפה את התיקון חחחחחחחחחח אפילו סחוג אני עושה על אבן ותחשבי כמה כסף חשבון החשמל יחסוך לך החכמה איך מסתכלים על זה מנסה להעביר לך קצת מהחכמה תרצי קבלי לא תרצי תמשכי לזרוק ביי מתוקה אם יתחשק לך על איזה מתכון ידני בלי גזרים תיצרי קשר

למעלה