שאלת סקר קטנה, אפשר?

איליטה

New member
שאלת סקר קטנה, אפשר?

שוב שלום חברים, יש לי שאלה קטנה. כשאתם מקריאים ומספרים סיפור (לילד שאינו יודע לקרוא עדיין) האם אתם מציינים את שם המחבר בנוסף לשם הספר? אני לא עשיתי זאת עד היום, אבל חברה העירה את תשומת ליבי והיא כן עושה זאת. אז מה אתם אומרים? איליטה

אבא גאה

New member
תראי, זה לא אחת מעשרת הדיברות

אבל זה נחמד. שהילד יידע שלכל סיפור יש גם מחבר/ת..... וככה חושפים אותם למקצוע נוסף - סופר (יעני מלבד בוב הבנאי - כן כן כן ) וגם נותנים קרדיט לסופרת. מצד שני, כאמור זה לא תורה מסיני, ואני למשל לא מקריא לילד את רשימת הקרדיטים בסוף כל סרט.

הילהל

New member
כן

זה נדבק לנו דווקא מ"סיפורים לנימי" בטלויזיה. שם הסופר/ת והמאייר/ת. יכול להיות שזה גם הרגל מגונה של מי שכותב יותר מידי רשימות ביבליוגרפיות...

אפרתש

New member
לעיתים רחוקות

רק אם זה שם של סופר שהיא כבר מכירה. וגם לא תמיד. רק את דוקטור סוס אני תמיד מציינת. מסיבות סנטימנטליות.

kokopeli1

New member
אני גם מציינת תמיד

את שם המחבר/ת ושם המאייר/ת. וזה מדהים איך כל כך מהר היא למדה לקשר בין ספרים שונים של אותו מחבר / מאייר, בהתרגשות גדולה. כשאת קוראת ספר בעצמך - האם לא חשוב לך לדעת מי כתב אותו?

איליטה

New member
גם אני לא חשבתי על זה

אבל, מסתמנת מגמה שאנחנו במיעוט. אקח לתשומת ליבי. תודה, איליטה

limori

New member
יש לי סיפור קטן בקשר לזה

אני אף פעם לא זוכרת שמות של חנויות ואף פעם לא יודעת את שם החברה שמייצרת מוצרים. אני יודעת שאני אוהבת את הגבינה הזאת והזאת אבל אם תשאלי אותי של איזה חברה אני ממש לא יודעת להגיד לך. אני יודעת שאני אוהבת לקנות איקס בחנות שנמצאת במקום הזה והזה אבל אני לא יודעת מהו שם החנות...ויום אחד חברות שלי צחקו עלי ואחת החברות שלי שאמא שלה ספרנית אמרה לי את יודעת למה את לא שמה לב לפרטים האלה שאלתי למה? והיא אמרה לי כי כשההורים שלך הקריאו לך ספרים הם לעולם לא ירדו איתך לפרטים לגבי שם המחבר שם המאייר וכו...
אז זהו זה הסיפור וזה הפך אצלינו לבדיחה...האמת היא שאמא שלי אמרה שהיא לא אמרה לנו אף פעם את שם המחבר ובטח שלא את שם המאייר.....
אז כרגע אני מקפידה עם הילדים שלי..אולי הם יזכרו שמות של חנויות

תּמר

New member
זאת בדיחה...

לדעתי זה סתם חוסר תשומת לב. אמא שלי אף פעם לא הקריאה לנו את שם המחבר, ובטח לא שם המאייר. אף על פי כן, הכרנו שמות של סופרים ומשוררים, ידענו לקשר את השם לסיפור/שיר וכדומה. ולא ידוע לי על בעייה אצלי או אצל אחד מאחי בעניין זכירת פרטים. אחותי הקטנה מחליפה לפעמים שם של חפץ ב"זה", אבל נראה לי שזאת בעייה בריכוז איתה היא כנראה נולדה.

תּמר

New member
לא. זה רשמי מידי בשבילי

כשהילדים לומדים לקרוא, הם קוראים כל מילה, כולל שם המחבר והמאייר.

עמית@

New member
כן, וכנ"ל לגבי המאייר.

יוסי תמיד מקריא את זה בחגיגיות כזו

למעלה