שאלת פתיחה:

Dr Spock

New member
שאלת פתיחה:

מה ההבדל בין אינטיליגנציה וגאונות? כיצד נמדדת אינטיליגנציה? ומהו המדד של אינטיליגנציה? האם זה נמדד בזכרון גבוה? האם ביכולת מילולית? האם ביכולת מתמטית? האם בכושר הבעה בכתב? כישרון אומנותי? יצירתיות? דמיון מפותח? האם בקסם אישי ויכולת שיכנוע? האם בחשיבה אסטרטגית? חשיבה אנליטית? ידע טריויאלי? עיבוד מידע? יכולת למידה? כושר הסתגלות? כישרון מוזיקלי? ואיך בכלל אפשר ליישם מבחן סטנדרטי על מין לא סטנדרטי כלל ועיקר? (אפילו כאשר המבחנים מותאמים לארצות ושפות שונות) האם יכולתו של המין האנושי יכולה להמדד כמו מחשב? (מהירות מעבד, זכרון, כרטיסי הרחבה, לוח אם, רוחב פס) האם בזה מסתכמת היכולת האנושית? האם פיקאסו לא פחות מוכשר משיקספיר או קארל מארקס או ניטשה או סטיבן הוקינג? ומי מהם יותר אינטיליגנטי? ואם שייקספיר ופיקאסו וניטשה לא היו עוברים את מבחן הIQ בהצלחה הם היו מנועים מלהצטרף למנסא? והאם זה אומר שתרומותיהם לאנושות פחותות מאלו של מארקס והוקינג? כיצד אפשר לתת מדד ליכולת שיכלית דרך מבחן כה מוגבל? הרי הידע שלנו על המוח האנושי עדיין לא מלא, ולכן אין לנו את הכלים "לאבחן" יכולת אינטלקטואלית באופן מלא. ומה הטעם לאבחן אנטיליגנציה? האם זה לא יותר ממדליה של כבוד? מן אמירה של "אני יותר טוב מכם!" (מסתבר שגם החכמים והטובים שביננו פגיעים להיבריס המתעתע)

Dr Spock

New member
שאלות פתיחה!

(יותר טוב?
) ד"א, שמתי לב שחלק מהשאלות נשאלו כבר נשאלו פה, אך התשובות לא היו מספקות לטעמי ולכן ההודעה...

ולהוסיף עוד שאלונת..

אינטליגנציה רגשית...מממ מה המושג הזה מבחינת המדדים האלו האם יש לו התייחסות נפרדת או שכל מחונן למשל אמור להיות עם אניטלגנציה רגשית גבוהה גם?..כי נראה שלא דווקא!!!!

Dr Spock

New member
שלום lepidus

אם תוכל להסביר לאלו מאיתנו שלטינית לא שגורה בפיו מה משמעות החתימה שלך? ומה משמעות שם המשתמש שלך? (גם הנ"ל בלטינית?)

lepidus

New member
לטינית 101

= אפילו אלוהים לא יכול לאהוב ולחשוב בהגיון בו זמנית

Dr Spock

New member
לטינית תמיד עניינה אותי

אך לצערי ידיעותי בנושא מוגבלות. האם יוכל לפידוס לומר לי מהיכן למד? כי גם אני מעוניין. והאם יש לך לינקים לאתרים או פורומים בהם אוכל להרחיב את ידיעותי בנושא? וחוצמזה לא ענית לי: מה זה lepidus?

lepidus

New member
אונ' ת"א

החוג ללימודים קלאסיים, לשון רומי למתחילים - קורס שנתי. ואגב, ד"ר אשר הופר הוא אחד המרצים הכי טובים שנתקלתי בהם.

Dr Spock

New member
התכוונתי יותר ללימודים ברמה

של קורסי ערב לא מחייבים, או אזה ספר שיחון, או קלטת לימוד שפות, ואפילו אתר אינטרנט או פורום בנושא. פשוט כרגע יש לי "צלחת" די מלאה, אני לומד ועובד בשתי משרות 7 ימים בשבוע, כך שאין לי זמן להרשם לעוד חוג או קורס ברמה אונ'. (ונראה שאתה מתחמק מלענות לי בנושא אחר
)

lepidus

New member
לטינית

קשה לי להאמין שבברליץ מלמדים לטינית, או שיש קורסים בחסות שגרירות הותיקן בארץ. אם אתה רוצה ללמוד מספר, אני ממליץ על המהדורה השישית של ווילוק (100 ומשהו שקל בדיונון). ובקשר לשם שלי, זה אכן בלטינית, אבל המשמעות סודית

Dr Spock

New member
אה, זה סודי באופן פומבי הא?../images/Emo6.gif

סודי ביותר... פהה...

Cvoog

New member
אני יודע את המשמעות...

ואכן יש סיבות לסודיות
סיווג

Dr Spock

New member
הא, רוצים לשמור סודות?

טוב, לא חשוב, כבר מצאתי את הפירוש בעצמי (למרות שאני לא מבין את הקשר בין השם ללטינית). Marcus Aemilius Lepidus, דמות די שולית בהיסטוריה הרומאית, אני לא מבין מה כל העניין שעשיתם. ואני לא מבין מה הקישור שנתנה לי "ערבהאיןקץ", הרי אמרתי לכם שאני לא מבין לטינית, זו איזו מין בדיחה על חשבוני? מביאים לי הסבר בלטינית על מילה שאני לא מבין בלטינית?
באמת תסלחו לי שאני לא "גאון" כמוכם ולא יודע לטינית.

lepidus

New member
לא, זה לא איש.

ותפסיק להעלב כל הזמן, אם אנחנו מעצבנים אותך, אתה יכול לעזוב.

למעלה