שבוע טוב - האם דעות הן אמת?

שבוע טוב - האם דעות הן אמת?

מה דעתכם? ? אני חושב שהן אינן אמת ולכן אין לקחת שום דבר באופן אישי. כמו כן אין צורך לחיות בהתגוננות ולהגן על הדעות שלנו כל הזמן כי ממילא הן אינן אמת. מה דעתכם?

shamyesh

Well-known member
דעות שקרים אמיתות וחלומות

לדעתי .... אין אמת הכל שקר (או בעצם אכנה זאת חלום)... אז אם כך במה להאמין כשיש שתי דעות (חלומות, שקרים, אמיתות) מנוגדות המבליחות במוחותיינו? אני בד"כ בוחר להאמין בזו אשר מקדמת אותי לכיוון חיובי - לכיוון האהבה - לכיוון הקבלה. איתכם שמואל

תודה

אני בוחר להאמין במציאות ולתת לה להוביל אותי. אני בוחר לרוקן את ראשי מדיעות ולצחוק עליהן במקרה הטוב ולהיות קשוב אליהן תמיד... המציאות תמיד טובה, הדעות הן אלו שמורידות מאיכותה...

סבגבגית

New member
הדעה שלי היא אני

"הדעה שלי היא אני" אנשים נוטים להתבלבל ולזהות את הדעות שלהם כמשקפות את עצמיותם. מכאן נובעות רוב מלחמות האגו בין אנשים: אני חייבת להוכיח שדעתי נכונה, משום שאם דעתי לא נכונה, הרי שכל הוויתי ניצבת בסכנה. מכאן גם נובעת הרתיעה של אנשים לבקש סליחה או לשנות את דעתם - בקשת סליחה או שינוי דעה מהווים איום קיומי. ביום שנדע להפריד בין הדעות שלנו לבין עצמנו, ולהבין שהדעות שלנו טבען להשתנות ולחלוף עם הרוח, העולם יהיה הרבה יותר סובלני וסלחני.

למעלה