שבוע טוב והחלמה מהירה

שבוע טוב והחלמה מהירה

הי לכולם, אני כבר כמה ימים מצונן ואני שומע שהרבה מצוננים בימים אלה אז אני מאחל לכולנו החלמה מהירה. ההסכמה השלישית היא לעשות תמיד כמיטב יכולתנו - נאמר בספר שמיטב יכולתנו משתנה מעת לעת, בהתאם ליכולת. אני מבקש מכם לכתוב על סיפורים שקשורים להסכמה הזו.... תודה יקירי,

שתי דוגמאות

לדעתי עשיה כמיטב היכולת היא לדעת בידיעה או תחושה פנימית שעשית את הכי טוב שאתה יכול נכון למצב ולרגע הנתונים ויש בך שלמות עם החלטה והעשיה שעשית. היא אכן משתנה כמו שאתה משתנה כל הזמן. דוגמא ראשונה- פעם תרגלתי גמישות באחד משיעורי הקונג פו שלי והיה בי ממש רצון שכזה להתקדם כבר אך הרגשתי שאני לא עושה כמיטב יכולתי. עצרתי את התרגיל לקחתי נשימה ונתתי לעצמי להרגיש עד לאן אני יכול להגיע ושם לעצור ולהיות שלם עם המקום שאליו הגעתי. המדריך שלי ראה אותי ואמר לי שאני בקלות יכול להגיע רחוק יותר.אז שאלתי אותו איך ? והוא הדריך אותי במשך שתי דק' שלאחריהן עשיתי זינוק קוואנטי ביכולת הגמישות שלי. דוגמא שניה- יצאתי עם בחורה יפייפיה למדי זמן מה ובשלב מסוים הרגשתי שמשהו לא כשורה.. בדקתי את העניין ואכן היה משהו לא תקין וניסיתי לבדוק איך אני יכול לתקן או לשפר את המצב. בשלב מסוים ידעתי בתוכי שזה לא יעבוד ושעשיתי את הכי טוב שאני יכול כדי שזה כן יעבוד מצידי בכל מקרה. זו פעם ראשונה שהיתה בי שלמות מוחלטת עם ההחלטה שמעבר לכך אין לי מה לעשות ושעשיתי הכי טוב שאפשר והכדור עבר לידיים של הצד השני. זה לא הסתדר בסוף והקשר הסתיים לו וכיוון שנהגתי איך שנהגתי לא הצטערתי ידעתי שאני שלם עם עצמי למרות שהיו קולות של אכזבה. נראה לי הכי שאחד הדברים הכי חשובים בהסכמה הזו היא לא כמה שעשינו אלא מידת השלמות הפנימית שקיימת בנו אחרי העשיה ז"א שאין בנו ספק ואנחנו חושבים שמה שעשינו הכי טוב שיצא ומעבר לכך אין טעם להוסיף או לגרוע. רפואה שלמה

העוזרת

New member
החלמה מהירה באמת!

אני מבינה את זה כלהעניק את הטוב ביותר קודם כל לעצמי. אחד מהדברים שלמדתי לאחרונה הוא ללכת עם מה שאני מרגישה, עם מה שאני חושבת, עם מה שזורם דרכי, בלי לפחד מהתוצאות. זה לא אומר שאני נהייתי פחות אחראית או פחות קשובה, אלא בדיוק להיפך. הרשיתי לעצמי לעשות משהו שלא היה עולה על דעתי לעשות קודם. לקחתי אומץ ופשוט עשיתי אותו. זה היה מפחיד, אבל גם מרגש נעים כזה. והתוצאות כמובן היו מצויינות. ואל תבקשו לדעת מה זה בשלב זה, כי אני לא רוצה לספר.
בינתיים.

למעלה