שבוע טוב ושאלה

יעלעל

New member
שבוע טוב ושאלה

השאלה שלי נובעת מהתלבטות של ה"גננת" שבי, זו שאמורה לנהל את הפורום הזה.
יש כאן ובפורומים אחרים אנשים שמגיעים, זורקים מילים מגעילות, חלקם ממשיכים בדיון על נושא הזוי וחלקם רק זורקים והולכים.
מה ההתנהלות הנכונה של פורום של אנשים בוגרים לדעתכם, להתעלם מכותבים שדרך הכתיבה שלהם לא מוצאת חן בעיננו? להגיב להם? לכתוב להם מה לא בסדר בכתיבה?
האם צריך למחוק שרשורים כאלה או להשאירם על כנם "למען יראו ויראו"?
כמה התרעות על חסימה מספיקות כדי לחסום משתמש שממשיך להבעיר את הפורום?

וכאמור, שיהיה שבוע טוב
יעל

Simply Be

New member
למחוק !

קללות , גידופים כמו שהיו פה זה לא מתקבל על הדעת !
זה גורם להרגשה מאוד לא נעימה, לא מכובדת ולא מכבדת.
מקרים כאלה בכלל לא קשורים ל "למען יראו ויראו" ,
זה קשור יותר לקוד התנהגות שצריך להיות לכל פורום שמכבד את עצמו.
(למחוק ולהתריע פעמיים - פעם שלישית לחסום !)

shavririt

New member
מסכימה לגמרי ומוסיפה-

ברוב הפורומים יש תקנון התנהלות שמפרט מה (ואיך) מותר ואסור לכתוב.
כך שטיפוס כזה וגם אחרים ידעו שיש כללים כאן, והם לא יכולים לכתוב בצורה פרועה ופוגענית.
ואין כאן פגיעה בחופש הביטוי אלא למנוע השתלחויות ופגיעות אישיות במשתתפים,
וגם לא כתיבה שפוגעת בערכים מהותיים, כמו על רקע פוליטי, דתי או גזעני.
חופש ביטוי הוא ערך עליון אבל הכתיבה חייבת להיות הוגנת ומכבדת.

לפני הגרזן

אנחנו צריכים להתעלם (אבל קשה)

את ההערות והשרשורים הבוטים לדעתי יש למחוק.

לתקן את הכתיבה או את ההתנהגות של אדם בוגר- יהיה קשה במסגרת וירטואלית.

ו.....לא מאמינה בחסימות אפילו לא במישור הפרקטי.

להעיר לו /לה במסר אישי -פעם/פעמיים ואז עם הגרזן.

BrightEye

New member
אני בעד שיהיה נקי ונעים

אנשים שגולשים כאן צריכים להבין קוד התנהגות.
נגד טפשות אי אפשר לעשות הרבה, אבל קללות וגידופים וירידות אישיות (בודדים או על קבוצות) לא שייכות לאף מרחב חברתי והמטרה היא שיהיה נעים לגלוש ולא יהיה חשש לשתף.
אני בעד
שלב 1- למחוק ולהזהיר במסר אישי.
שלב 2- למחוק ולכתוב הערה במקום ההודעה שנמחקה+ מסר אישי
שלב 3- כשרואים שאין שיתוף פעולה, חסימה.

דבר ראשון לא להתייחס- וללבות את האש

סתם גידופים- לדעתי צריך למחוק,
אבל אם הבנתי נכון, כשמוחקים משהו- כל הדיון נמחק- וזה לפעמים חבל, אז במקרה כזה- ניתן להשאיר את הגידוף הסורר, ולהעיר לבן האדם
בחסימות אינני מאמינה, כי אדם תמיד יוכל לחזור בניק אחר....

בהצלחה בתפקיד הלא קל של הגננת

אימם

New member
כל מקרה לגופו

התבטאות שמעליבה או פוגעת דינה להימחק + הסבר במסר
אם זה חוזר על עצמו מחיקה + אזהרה לחסימה
בכל תקופת היותי מנהלת פורום מתבגרים יצא לי לחסום מישהו רק פעם אחת.
זה מעליב גם את שאר המגיבים ולכן אני מאוד משתדלת להמנע מזה.
אבל תמיד יש טעויות של מתחילים ובהמשך הכל מתבהר...
נועצתי הרבה בעצות של מנהלות הפורום הקודמות.
כיום הולכת עם התחושות שלי

ben 911

New member
לדעתי אין צורך למחוק כלום.

אנחנו כבר ילדים גדולים המסוגלים לקרוא כבר ההההההההכל. חוצמזה, השירשור שיהיה נלוז ככל שיהיה במילא ייעלם תוך יום או יומיים אז למה לעשות מזה עניין? אם אתם זוכרים לפני זמן רב היה צנזור צבאי ועם הזמן מצאו שגם הוא מיותר, כי האוייב כבר יודע עלינו הכל. :-D

לדעתי,זה לא קשור למסוגלות לקרוא

זה קשור לזה שאין שום סיבה לאפשר בפלטפורמה הזו לפגוע במישהו. אפשר לדון, גם בחילוקי דעות קיצוניים, על כל נושא שבעולם, עד איזה עומק שבא, כל עוד נשארים עניניים ולא עוברים מקו הענין להתיחסות אישית לכותב. (ולא ראיתי אז אין לי מושג מה היה בשרשור המדובר)

BrightEye

New member
במקרה זה היה גולש (ילד) מזדמן שסתם נכנס

שאל שאלה לא לגמרי ברורה ובשלב מסויים כשלא מצאו חן בעיניו התשובות, התחיל להתלהם ולקלל. אבל השאלה של יעל רלוונטית גם כשמישהו הוא גולש קבוע בפורום ופתאום מתחיל "להתהפך"... ואז הוא זוכה ליותר התחשבות, יותר התייחסות מתוך מחשבה שאולי יבין איפה הבעיה, וגם זה לא תמיד קורה..

katam

New member
אם כך אולי בכלל צריך לשאול האם "ילדים " רשאים

לכתוב כאן זאת החלטה של מנהלת הפורום לדעתי

אם אני זוכרת בהורים למתבגרים אין אפשרות ש"ילדים" יכתבו

BrightEye

New member
לגבי כתיבה של "צעירים" יש שני "מסלולים"

כאלה שנכנסים מתוך צורך, ושואלים שאלה (רגילה ולא טרולית) יענו גם בהורים למתבגרים.
"מסלול המשתתף הקבוע" של מי שאינו הורה ומדבר מניסיונו כילד/מתבגר בלבד- זו כבר שאלה של מדיניות.

יעלעל

New member
הפורום מיועד להורים

כפי שמשתקף משמו וגם מהכתוב למעלה ב"אודות הפורום". יחד עם זאת, אם "ילד" בוגר רוצה לשאול כאן שאלה הקשורה להוריו או בכלל וחושב שניתן יהיה לסייע לו בפורום, אני חושבת שאין התנגדות שיכתוב ושיענו לו.
יחד עם זאת, יש לזכור שהפורום הוא מקום פתוח. מאוד קשה לעקוב אחרי כולם ולוודא שאכן מי שכותב הוא בוגר עם ילדים בוגרים. אם משתתף קבוע "מתגלה" כילד שמתחזה, אפשר לבקש ממנו בנימוס להפסיק לכתוב אבל אי אפשר לעצור לחלוטין אנשים להגיע לפורום ולכתוב בו. אני מנסה למנוע כתיבה של צעירים ומתחזים למיניהם. מקווה שאני מצליחה

ואני שואל למה אתם חיים בסרט

ואיך תדעו שהקותב לא מבוגר שמתחזה

הרי יש כאן אנשים מוכרים בבכרטיס הם בגל אפס ואו בגיל 115

איפה עובר הגבול ואם כתוב 24 אז הכותב באמת בן 24

יש פורום שכן שאני ובן עזבנו והמנהלת שם בגיל 3 מישהו חושב שילדב בת 3 עם תמונה של זקנה ושיער מאפיר מנהלת את הפורום
ויש כאן כמה חברים שהם חברים בפורטום ההוא

ונניח שיוחלט X ובההחלטה לא ברוח ואו בחזון של מנהלת הפורום זה יעזור לנו
בפורום ההוןא המילה זין מיד העלתה את חמתם של כל מיני צבועים ושל המנהלת המתחסדת להעלות ציצ נשוך ע"י כלב זה מותא להגיד זין אסור

אני לא מבין את השאלה ומה יקרה אם 10 יגידו למחוק ו10 לא מה תעשי תרצי את איזה חלק ואם זה 6 למחוק ו 9 לא
ההחלטות הם שלך ורק שלך ובככל
את יכולה למחק סלקטיבי ולחסום את המשתמש הסוררר שיתאמץ ויפתח כל פעם ניק ודואר חדש

BrightEye

New member
אני מבינה שלא הפנמת את העובדה שזה לא תקין

להעליב מנהלת של פורום, בפורום אחר...
באמת, קצת קומן סנס לא היה מזיק...גם לגבי העובדה שבאמת לא מקובל לדב בשפה מלוכלכת גם אם נורא בא לך ואתה לא מסוגל להתאפק.
(וכן, תאמין לי שכולם "מתחסדים" גם כאן- לא מתאים לך, לך ללכלך את הפה במקום אחר).

יעלעל

New member
השאלה היא לצורך הדיון,

וגם לראות הלך רוחות כללי. ברור שאין כאן דמוקרטיה וגם אין דיון על כל מילה או שרשור. זה פורום טרי יחסית ועניין אותי לשמוע מה אנשים אחרים חושבים. אין לי שום כוונה להתייעץ או לעשות בחירות על כל שרשור, לא זאת המטרה.
ולגבי מה שכתבת על מנהלי פורום שכנים, אין לי שום כוונה לדון בזה כאן, אני לא מתייחסת לניהול של פורמים אחרים ובטח שלא למנהלים אחרים, אין לזה מקום לדעתי ואשמח מאוד אם לא יעלו כאן דיבורים על פורומים אחרים כי זה לא נאה לדעתי. תודה

לגבי איך אדע שכותב לא מתחזה? אני לא יודעת. אבל יש כל מני דברים שאפשר לעשות - להתכתב, לברר, לשאול, ואם מישהו משעמם לו בחיים עד כדי פתיחת ניקים חדשות לבקרים, שיהיה לו לבריאות וכנראה שאצטרך להתמודד עם זה כשזה יגיע.
יעל

BrightEye

New member
אני אוסיף על מה שכתבת, שאפשר לזהות גיל גם

על פי סגנון כתיבה. ואם מישהו מצליח להתחזות כל כך טוב עד כדי שהוא נשמע כמו אדם בגיל המתאים, כנראה שנקבל גם את זה

אבל לרוב, אי אפשר לפספס את ה"צעירות" בכתיבה, את חוסר הניסיון המעשי, את התאוריות שלא עמדו בפני מבחן...

בעיני האישו הוא לא הגיל

אלא התוצר-
אם הכתיבה מכבדת או לא- זה הענין.
יש משני הסוגים בשלל הגילאים, ובעיני אחד מתפקידיו של מנהל פורום הוא לשמור שכתיבה לא מכבדת (דהיינו,פוגעת בכותב אחר) לא תתאפשר, אם ע"י מחיקה, ואם ע"י חסימה כאשר אין שיתוף פעולה.

BrightEye

New member
יכולה להיות כתיבה מכבדת

גם לאנשים צעירים. (השאלה אם מקומם בפורום הורים היא שאלה אחרת)
אני רק אומרת שאפשר לזהות בכתיבה של אדם צעיר את חוסר ניסיון ההורות שלו ולכן זה די ברור גם אם הגיל לא כתוב.
אני בהחלט מפרידה בין הטרול הצעיר שנכנס לכאן מתוך אג'נדה לא בריאה...גם פגע בכתיבתו וגם היה הראה חוסר בסיסי בתבונתו...

ben 911

New member
עצם העלאת נושא אפשרות החסימה/מחיקה הניתנת

למנהל/ת הנה פגועת
רגשית / נפשית, אפילו פיזית ועושה לא טוב ברגשות הכותבים התמימים באשר הם.
אשר חשים שמא חלילה יאמרו משהו שאינו במקומו ואז אותה חרב פיפיות התלויה מעל ראשם
תנחת ותעשה שמות בנפשם הדוויה. -/

למעלה