שבוע טוב ושאלה

BrightEye

New member
השאלה היא לא למה לעשות ענין, אלא למה לא לכבד

בקשה כל כך פשוטה כמו לכתוב בצורה מתאימה לפורום? הזלזול בבקשות חוזרות ונשנות, ההיתממות שבאי ההבנה מה לא בסדר, ההודעות המתריסות שיורדות מתחת לחגורה ומתחת לרמת כתיבה, אלו הן שמעוררות תמיהה ולא להפך.

mykal

New member
אני מסכימה איתך,

ותמהה --מה מרויחים אנשים שמתנפלים' ו'צועקים' ו'נותנים מכות מתחת לחגורה'? אני מבינה שלא בהכרח מסכימים, אני מבינה שיש זויות ראיה שונות על ענינים שונים, למה לא לשאול ולברר בנימוס? ואפשר שלא להסכים--ולמה לנבל את הכתוב, במילים כעורות ובטון תוקפני? מפורום מסוים אכן פרשתי בגלל התלהמות. אני מקוה 'שלא ניפול בהתנהגות כזו' ושמנהלת הפורום תעמוד על המשמר.

ויחד עם זאת---- אפשר גם לא להגיב

פשוט כשרואים לאן נושבת הרוח
לא לתת לו במה.
הרי ברור שלא נחנך איש את רעהו
ובוודאי לא גולש (צעיר) מזדמן
אז פשוט להתעלם.
גם אופציה.

BrightEye

New member
לדעתי עוד יותר מסובך לחנך אנשים לא להגיב

ממה שאני ראיתי, תמיד יהיה מי שיגיב. יש אנשים שהם מנומסים, ועונים בנימוס ואז הם חוטפים...
וגם לאותו טרול מספיק לו שהוא מצליח להרגיז בן אדם אחד ואז ירד ברמה עוד ועוד כדי למשוך תגובות.
לכן לדעתי, לא צריכה להיות סובלנות לטרולים או למתנהגים כטרולים כי גולשים אמיתיים (במובן שהם נמצאים בפורום למטרה שלשמה הוא נמצא) אוהבים ברובם להרגיש מוגנים מפני כאלה.

יעלעל

New member
ברור שיכולים לקרוא הכל השאלה היא למה

למה צריך לקרוא הכל, למה אי אפשר לכתוב בצורה מכובדת בלי "ברכות" שונות ומשונות. במקום בו השפה לא נקייה, לא נעים להיות. לי אישית לפחות. לא אוהבת לקרוא שמישהו הוא מטומטם או טיפש. לא חושבת שמישהו הוא טיפש אם הוא חושב אחרת ממני וגם אם אני חושבת שמישהו טיפש, זה לא אומר שאני יכולה לקרוא לו ככה.

אם יש לך אפשרות למחוק רק את הכותבים המוזרים

זה טוב אם לא אז בלי ברירה למחוק את כל השרשור תוך הודעה לנו ולפותח השרשור.

מסכימה עם חסימה אחרי אזהרות. כמו שאחותו

וברייטאיי הציעו. וכמה שהפורמט של הפורומים הוא נעים וכיפי, אחד החסרונות שלו, זה שהוא מושך כל מיני יוצורים.הכוונה לאנשים מוזרים בלשון הנוער של ימינו.

קליספרה

New member
נפלנו על טרול

המדובר בפורום של אנשים בוגרים. רוב השיחות כאן ענייניות ונעימות. גם אם יש אי הסכמה היא נעשית בנועם וברור שתהינה אי הסכמות, כולנו אנשים. במקרה של כינוי מוכר שהופך לתוקפני קמעא אפשר לתת קריאת יישור בתוך השרשור או במסר פרטי.

לעומת זאת כשמדובר בפלישת טרול למרחב, כינוי לא מוכר בפורום, שבמובהק מנסה לפגוע לגופו של גולש ולא לדון על דבריו - כמו שקרה הפעם , אפילו אזהרה אחת נראית לי יותר מידי.

shavririt

New member
סתם לידיעה כללית..

הבחנתי (לא ממידע רשמי) שכנראה זו המערכת שמכניסה בכרטיס המשתמש גיל כלשהו כברירת מחדל.
כשרשום בסעיף הגיל - 3 או 115 זה לא משום שהאיש רשם כך על עצמו, כנראה תפוז עושה זאת אוטומטית.
זה קרה גם לי בכרטיס המשתמש כשלא מלאתי את סעיף הגיל אז המערכת הכניסה סתם גיל לא סביר.
אז נא לא ללגלג או להאשים את מנהלת פורום/קומונה כלשהי מבוגרת שמצויין אצלה גיל מסוג זה.

קליספרה

New member
אין שום קשר לגיל בעניין "טרוליזם"

אני לא בודקת כרטיסים אישיים לכותבים, זה ממש לא מעניין אותי.
כשניכנס גולש שמעלה איזה נושא הזוי ואז מתחיל לנבל פה ולקלל כל מי שענה לו ב- 95% הוא טרול, באחוז אחד הוא סתם לא שפוי.
זה עוד טוב לעומת כאלה שסתם נכנסים ומתחילים להשתלח בקוראים אחרים בלי שידברו איתם בכלל.

יואלהב

New member
אני חושבת שרצוי למחוק שרשור פוגעני ומעליב. לא

מבינה למה בכלל צריך להגיע לרמות כאלה של תגובה לא נעימה למשהו שמישהו אחר חושב או כותב. אפשר לא להסכים באופן מכובד בלי לפגוע בכותבים אחרים.

למעלה