שבוע טוב לכולם

eliela

New member
שבוע טוב לכולם

1) כתבתי בעבר כאן וכל פעם אני מבקר לראות האם אני יכולה לתרום במשהו. נראה לי שבעקבות כתבות שקראתי בנושא בעיות קשב וריכוז בספרדית, יש משהו שלפחות לגבי חידש וחידד לי הרבה. ילדים עם בעיית קשב וריכוז שלא טופלו נכון בילדותם, הם "מועדים לפורענות" בתקופת התבגרותם כאשר המרי חוגג. יש קשר הדוק בין פיתוח התמכרויות שונות (בין אם זה לסמים, אלכוהול או כדומה). 2)דעתי האישית לגבי ריטלין, ילד המקבל ריטלין הוא יכול להתפנות יותר ל"קליטה" מבחוץ. קל יותר לעבוד איתו וטוב לו יותר בהיותו לא שונה מדי בכיתות רגילות. אשמח לקרוא כאן תגובות גלית

דליה.ד

New member
כן גלית את צודקת!

אכן, ילדים הלוקים בadhd ולא טופלו מילדות, "מועדים לפורענות", לעומת זאת, ילדי adhd אש טופלו מגיל צעיר נפלו פחות לתוך אלכוהול, סמים, עבריינות נוער ומין לא מבוקר מאשר ילדים "רגילים"! ילד המקבל ריטלין ומגיב אליו טוב- יוכל לתפקד היטב בבית הספר מבחינה תפקודית, לימודית, חברתית ורגשית. ויש לכך הוכחות במחקרים!

zivelca

Member
פיתוח קשרים במוח

בספרו של ד´´ר דהארמה סינג קהאלסה המוח זיכרון וחשיבה יש הסבר לפיתוח הדנדריטים במוח ולמיטב ידעתי ריטליין לא מפתח את הדנדריטים אלה גורם לעלית קצב גלי מוח לזמן מה לכן כדאי בנוסף למצוא דרכים אלטרנטיביות שבהם ניתן לפתח את הדנדריטים כמו שמוסבר בספר ולהגיע לשליטה על מוחנו

eliela

New member
אני מתנצלת

על אי הבנתי במילים מסובכות שקרוב לוודאי היה לי מאוד מעניין לדעת מה פירושן... אבל מה לעשות... רק בתקופה האחרונה (בגיל 43) הגעתי למסכנה שאני יכולה ללמוד...וה-ADHD שלי לא אמור להפריע לי בכל אופן תודה על התגובה גלית

ריטלין לא אמור לפתח כלום

כי הוא בעצם תשובה זמנית ולא שלמה למצב הפרשת הנוירוטרנסמיטורים במוח (סרוטונין ודופמין). יכול להיות שכשיהיה משהו שיגרום לאיזון תמידי בהפרשת אותם החומרים, לא תהיה עוד הפרעת קשב וריכוז. הפיתרון שמציע ד"ר קהאלסה יוצא מתוך הנחה שהבעיה היא בדנדריטים, ואילו הטיפול בריטאלין יוצא מתוך הנחה שמדובר בלקוי בזרימת הדם למוח הקדמי.

zivelca

Member
גלי מוח נמוכים

לכן צריך לפתח את גלי המוח למצב של גלים גבוהים דבר שיפתור את בעית הקשב והריכוז וזה אפשרי ניתן להגיע לשליטה בגלי המוח שלנו

זהו, שלגבי גלי מוח

אני די מתייחס למחקרו של סילבה, גלים קצרים וארוכים נצפים גם אצל אנשים עפ הפרעות קשב וריכוז, ללא הבדל. האם תוכל להביא עוד הפניות למחקרים בנושא גלי מוח והפרעות קשב וריכוז?

zivelca

Member
לחפש דרכים לשלוט בהם

הריטליין מעלה את קצב גלי המוח ולכן צריך לבדוק (ויש) דרכים שאנו יכולים לשלוט בזה באופן טבעי (ע´´י פעילויות מוטוריות)

למעלה