שבת שלום וברכות לפתיחת הפורום

שבת שלום וברכות לפתיחת הפורום

לדעתי הפורום הזה יכול לעזור להרבה מאוד משפחות. למילה התאבדות יש קונוטציה שלילית, ולכן הצער, והכאב של משפחות מתאבדים, לדעתי הוא עמוק יותר מכאבם של משפחות חללים אחרים, וזה כמובן מצער אותי מאוד. כשאדם מת כתוצאה מפגוע או תאונה אומרים גורל אכזר. כשאדם מת ממחלה אומרים אלוהים איך נתת לו ככה לחיות. כשאדם מת בשרותו הצבאי אומרים מת גבור מלחמה. כשאדם מת המתת חסד-עוד מוכנים להבין ולהזדהות. כשאדם מת מהתאבדות, בגלל מצוקה נפשית, אומרים זה היה ``משוגע``, ובטח המשפחה אשמה, גדל בבית משוגע, בטח מלא צרות עוני וכו. אני מקווה שבפורום הזה תצליחו לגרום לאנושות להבין, שבכל אחד מאיתנו גם אלה מכם שאיבדו את יקירם בהתאבדות, קיים פוטנציאל ההתאבדות, אבל בכל זאת אנחנו לא מתאבדים, כי........ואין כוונתי לסיפורי הפילוסופיה, והחיים חשובים וכל זה, אלא מהצד האישי שלכם........ ומענינת אותי באופן אישי האם היה מקל עליכם, אם יקירכם שהתאבד, היה חולה קשה, ואז כאילו עשה לעצמו המתת חסד? מקווה שלא מכאיבה למישהו. בברכת שבת שלום רחל-נשמה

איתן ג

New member
לרחל את באמת נשמה . יותר מכך את

גם צודקת ברוב דברייך. אינני מסכים עם החלק האחרון . אין צורך לדעתי ליצור אשליה של מחלה קשה או ממארת אלא להתמודד ולקבל את העובדה שהילדים שלנו התאבדו. נגזר עלינו להתמודד עד סוף דרכנו בעולם הזה עם ההתאבדות של ילדינו. קשה מאוד אך אפשרי ואני כותב מנסיוני האישי בלבד. מקווה עוד לשמוע ממך בפורום שלנו. איתן

אסביר את הסוף של דבריי

לא ניסיתי ליצור אשליה, רציתי לדעת מה הוריי ירגישו אם אסיים את חיי-ואני מגדירה את זה המתת חסד-ולא בגלל מחלה, אלא בגלל תלות במכונות, פיזית וריגשית כמה שנים, בעקבות תאונה.ברגעים של שבירה בא לי לסגור מכונות-מכונת חמצן ומכונת הנשמה. ואני בכלל לא מרגישה או חושבת על התאבדות, אלא על הפסקת חיים ללא תכלית, וללא מטרה, וללא התקדמות כמה שנים. אני את ``חויית המוות``, כבר חוייתי פעמיים, באופן טבעי לא כהתאבדות,השאלה האם צריכה לחכות לשלישית שתהיה באופן טבעי,שוב או ליזום אותה הפעם וסופית? אני רוצה להדגיש אני מתלבטת לא כי מחר הולכת להתאבד, אלא שאלה שמעסיקה אותי הרבה זמן, ויודעים שאני מדברת עליה, בעקבות הסבל הפיזי והנפשי שנגרם למשפחתי בזה שאני בחיים. אין סכנה שאעשה משהו מתוך יאוש.ואין כוונה לפגוע ברגשותיכם, אלא לנסות להבין מה ירגישו הוריי במיוחד אמא.כאילו מה עדיף? בברכת שבת קסומה רחל-נשמה

איתן ג

New member
רחל אין כאב גדול יתר להורים מאובדן

ילדהם . ההרגשה לאחר האובדן שחסר לך חלק בגוף, בנשמה ועם החסר הזה אתה מתמודד כל החיים . אובדן של ילד/ה זו המכה הקשה ביותר להורה. ההתאוששות נימשכת שנים או כלל לא . מחזק אותך בהתמודדות שלך והלואי שיכולתי לעשות זאת לבתי שהתאבדה. איתן

למעלה