שבת-שני 1-3.4.06

TheGreatNut

New member
שאלה לי:

האם ישנה רמת ריכוז מסויימת שמעבר לה את מחשיבה את עצמך כ-"מרוכזרת", ומתחתיה את מחשיבה את עצמך כ-"לא מרוכזת"?

carmelidia

New member
אני לא בטוחה שאני מתסכלת על זה כציר

זה יותר נמצאת/לא נמצאת פר רגע.

שבת 16:00 1.4.06 ../images/Emo42.gif../images/Emo188.gif../images/Emo182.gif

התארחות שישית ברציפות שלי
, ביקשתי מבן להצטרף זמנית לקבוצה. מיקוד - תרגול ארוך של מיקוד בגוף שכלל תנועה. נוספת הנחיה כל פעם שהוא ימחא כף פשוט נקפא במקום איך שאנחנו וממשיכים. לסיים בשתי דק' הקרובות ולעבור לעמוד מולו. להגמיש את הגוף לנסות שכל החלקים\שרירים בגוף יתמתחו יהיה לכך לפחות 5 דק'. לנסות לעשות מתיחות שונות או בצורה שונה ממה שאנחנו מכירים
. שיפור השימוש בכריות כפות הרגליים ע"י הליכה עליהן, לשלב בתרגיל שתיה או פיפי, ללכת בצורה רגילה על כריות הכפות רגליים. הלכתי בקלילות קיפצתי הלכתי רגיל וגם כמו חסידה
היה כיף. טכניקה - מוצלב, אגרוף לפנים, הסטת קוף, היד המסיטה נשארת באותו המקום בערך, עם היד השניה גלגול המרפק והורדת הפרטנר לכיוון הקרקע, (כמו מנואלה), בעיטה לפנים עם הלהב. אני וטלי לא הספקנו, לירן שואל מי הספיק
ומציין שעדיף לעבוד כמה שיותר ביעילות למקרה שאין הגדרת זמן ונופסק מהר, ולהתחיל עם היד הפחות דומיננטית, חזקה, וואט אבר
. חוזרים לעבוד עברתי לאבנר. פורמות לא זוכר אם תרגלתי, הונחיתי קדם את אנה בפורמות, קידמתי
, זמן מה אח"כ עבור לעבודת זוגות. עברתי לכתפיים, ידיים מלא, רגליים מתחת גובה הברכיים. בן קורא לכולם לשבת, להתמקד בגוף ובנשימה, להיות מוכנים לקבל הנחיות ולבצען בלי לדעת מהן. להרגיש את היכולת שלנו להיות מיוחדים, מכאן שכחתי הכל, הרגשתי שבן התרחק ואז לירן אמר שיספור מ-10 עד 1 ואז יסתיים התרגיל. ברכה. איזה כיף לדווח במינימום מילים
אני מזהה כמה אוטומטים צווחים ברקע לאאאאאאאאאא
בשם הפרפקציוניזם אל תעשה זאת לאאאאאא
פחחחחח. גדול ענק כמה שזה משעשע
.

carmelidia

New member
וואלה שכחתי את ענייני מחיאת הכף,

נכון! זה באמת היה נחמד. איזו התעפצות...

עפיצות ../images/Emo6.gif

מי המציא ת'מילה המוזרה הזו בכלל
אני עפוץ חחחחחחחח זה לא נשמע ממש טוב

שבת קונגפו 1.4.06

וואו, השיעור ה-400 שלי בקונג-פו
בלתי נתפס
לירן א. מעביר את השיעור המקסים הזה. הוא מעביר מיקוד על תשומת לב לגוף. להמשיך לנוע כעת, ללא הפסקה. לנסות להקשיב לגוף ולראות איך הוא רוצה שננוע. לירן מוחא כף ואמורים לקפוא ואז שוב ממשיכים. היה לי מאד מאד טוב בחלק הזה. ממש הרגשתי שאני מתקדמת בתוך מרחב של עבודה נקיה כזאת. עושים גמישות מתוך בחירת איזור בגוף וניסיון למתוח אותו. לעבור על איזורים שונים בגוף. ראיתי כמה קשה לי להתנתק מידע ומתרגילים שמכירה. היה מצוין. הליכה על כריות הרגליים, כשאפשר להתמלא ולהתרוקן ממים במהלך העבודה. ארי לוקח אותי, את עופרי, אלכס ויובל. נתקדם בקרבות. מתחילים בקרב ידיים. ואז ארי מאמן אותנו במה שנראה לו כצורת עבודה יעילה בדרך להתמודדות טובה עם מצב עימות אמיתי: פרטנר אחד יוצא ביציאה אחת שוב ושוב, בקצב קבוע ובעוצמה. השני מנסה להסתדר עם זה בכל מיני צורות. הוא נמצא בעקרון מחוץ לטווח ובוחר אם ואיך ומתי להיכנס ומה לעשות עם זה. בהתחלה פשוט יוצאים עם המכה מול הפרטנר והוא רק מסתכל. אח"כ הוא משחק ובודק את זה ומנסה כל מיני דברים. אח"כ עובדים בצורה יותר מובנית עם התחמקות ואז נעילה של הגוף של הפרטנר כך שלא יוכל לצאת אלינו. כאן זה כבר התחיל להיות מוזר העניין עם הטווח וזה שאנחנו מתחילים כשאנחנו לא בתוכו. ואז ארי הוסיף גם לדחוף אותו אחרי הנעילה. אז אנחנו מקבלים כמה דקות לעבודה חופשית על זה. המשכנו בזוגות. בן קורא לכולם. לשבת מולו ולאפשר לגוף להתכונן לקראת העבודה. לעצום עיניים. לשים לב לנשימה ולגוף. זוהי הקדמה לעבודה הפנימית שנעשה תיכף. מוסיף אז עוד חלק להקדמה: להיות מוכנים לעשות כל הנחיה שהיא שנקבל. בן אומר דברים מאד מהותיים כאלה שלא נראה לי שיכולה לשחזר כעת, על זה שרק אמורים לנסות לבצע את התרגיל שמקבלים, לא משנה מה. ואז מקבלים את העשייה שאמורים לעשות: לנסות וליצור אחדות בין כל החלקים שלנו. לראות איך היינו פועלים כאחד. היה מדהים מדהים מדהים מדהים. ממש. לירן סופר מ-10 אחורה לסיום העבודה ומסיים את השיעור. שיעור מקסים
תודה.

ראשון 20:00 2.4.06 בריאות ../images/Emo193.gif

לפני השיעור שכבתי קצת על הדשא ונחתי עשית קצת ריפוי לגב וזמן קצר אח"כ בן קרא לכולם. הזכיר את זמן הפגישה לא ב-20 לשמונה רק בעשרה לשמונה
. לפעמים עושים שימוש בזמן הפגישה ולפעמים לא פשוט לשים לב לכך. היום נעשה שימוש בזמן הפגישה כדי להגיע למקום השיעור ושם נתחיל אותו, כל אחד יגיע עצמאית זה יעשה יחסית מהר יותר, וכדי שלא כולם יאבדו והשיעור יתחיל מאוחר יותר נשמור על קשר עין עם נתי
. בדרך לא ממש עשיתי משהו רק לקראת הסוף שמתי לב להליכה שלי ולצעדים כשהלכתי מאחורי נתי
. כשהגענו בן אמר מי שרוצה פיפי שלא יתאפק מקסימום יאחר כמה שניות לתחילת השיעור. ברכה. רובנו מכירים שני סקלות\ סוגים של בריאות אני לא ממש מדייק, האחד לפעמים חולים קצת, והשני הכל בסדר, לראות אותם להרגיש אותם, לנסות להרגיש את זה לא רק לפי הדמיון הרגש או המחשבה, אחרי זה להרגיש את הרמה הבאה מבחינת הבריאות אין לזה מילה מוגדרת, אפשר אפילו לשלב תנועה לחלקנו זה ממש טוב, אפשר גם למצוא לזה מילה למילים יש הרבה כח. בחרתי בריאות מושלמת למרות שחשבתי שזה רמה אחת אפילו גבוהה יותר
. שילבתי בזה תנועה קלילה ואיטית וזה היה לי ממש נעים
. בן אומר לוארה להעביר טרום חימום וחימום עד שהוא יפסיק אותה, הרגשתי קצת מעפן הגב קצת כואב לי מאתמול
נראה לי שזה תגובה טבעית של הגוף והיא יותר רגשית אפילו שקצת מתבטאת פיזית
סבבה נסבל. השתדלתי לעשות את המיטב קצת איבדתי את הריכוז בטרום חימום
זה עוד לא ממש קרה לי אף פעם. בחימום החלטתי להיות קל ונעים עם עצמי
לעשות מה שאני מרגיש שאני יכול ולהקשיב לגוף. היה לי סבבה הצלחתי לעשות עבודה מדהימה עם עצמי וקלילה לחלוטין שונה מאי פעם
. עד כדי כך שאפילו שכאב לי קצת הגב הכפיפות בטן היו לי נעימות
, וגיליתי משהו חדש בבעיטת הצד שלי
שהשתפר תודות למצב הזה. שלפעמים הייתי ממש זז יותר מידי עם הרגל והצד והייתי מאבד יציבות, הפעם הרפיתי ועשיתי בקלילות לא עברתי את קו ה-90 מע' הצידה עם הרגל וזה היה מופלא הבעיטות יצאו שונות ומדוייקות יותר
איזה כיף זה היה לגלות משהו חדש. גמישות בן אמר לי להעביר לכולם ולא לתת להם להדריך, באמצע הוא העביר את זה לעימנואל די אותו הדבר, התרגילים שעימנואל המשיך היו לי ממש נעימים והתאימו די טוב למצב שלי
. פשוט עשיתי הכל בקלילות בלי מאמץ בכלל בלי ניסיון להתקדם בכח או במתיחה פשוט בקלילות והרפיה. זה לכשעצמו היה מופלא ביותר והעביר לי ת'גמישות בכיף בדיוק למה שהגוף רצה
. די עזר לי גם מה שיונתן אמר לי אתמול תותח
תרפה דבר ראשון. עימנואל מעביר לנו טכניקה מגניבה
. טכניקה - מוצלב, אגרוף לפנים, הסטת קוף עם היד התחתונה, נעילה של היד של הפרטנר במן הצלבה כזו, לפיתה, משיכה לכיוון שלנו והיד השניה מחליקה בסימון של מכת להב ללסת. עבדתי בתחילה עם גלית זמן קצר. זמן קצר אחרי בן קורא לי ולרלי לתת לעימנואל פידבקים על כל העבודה שלו,
הרגשתי שסיימתי לרגע השתרר שקט ואז בן אומר לי שלא סיימתי כמו שלא סיימתי לעבוד על פורמה
ואחפש. אחרי הפידבקים על הגמישות והטכניקה אני ורלי חוזרים לעבוד עליה עוד קצת, ואח"כ שוב נותנים לעימנואל פידבקים, הפעם דברים התבהרו טיפה יותר. שלושתנו מקבלים לאמן את עימנואל בפידבקים שעליהם נתנו לו כדי שהוא יוכל להשתפר ואולי גם אנחנו זה לא ממש מדויק
. הצענו אחד לשני תרגילים עשינו תרגיל נתינת הנחיות פשוטות בסבב, ואחרי זה התכוננו לעשות את אותו התרגיל רק שכל פעם לוקחים צעד אחורה ומתרחקים כך שנצטרך להיות מודעים לפרטנר וברורים. בן קורא לנו אומר לוארה להעביר לכמה מאיתנו עבודה פנימית ולסיים לנו אח"כ את השיעור
. הזוי לגמרי אני לא חושב ששכחתי משהו
, היה נראה לי שהשיעור היה ממש קצר והוא היה סטנדרטי רגיל. עבודה פנימית - להתבונן בנשימה, לעבור להתבונן בגוף בעוצמה ובחוסן שלו, שאלתי בנקודה הזו את וארה אם להרפות מהנשימה, להרגיש את הבריאות שלנו, לראות רמה קטנה גבוהה יותר של בריאות ולנסות להביא את עצמנו אליה, לא יודע כמה אני מדייק
, להרגיש את הגוף לעשות שינוי קל בתנוחה כדי שיביא אותנו אל הרמה הזו או אל הרפיית הגוף
. להרפות מהתרגיל להרגיש את הקרקע, הצלילים, הסביבה החיצונית ואחרי זה לפקוח עיניים. ברכה במעגל. אחרי הברכה בן מיידע אותנו על שלושה מצבים שבהם אנחנו משתפרים, אחד כשאנחנו מקבלים לאמן את עצמנו, שני כשמקבלים לאמן אחרים, וכשאחרים מקבלים לאמן אותנו, יש בין כל אלה דימיון כלשהו לא יודע
. היה לי שיעור סבבה לגמרי התיישב עלי בול למה שרציתי
לא ממש רציתי להתאמץ אלא לתת לגוף לנוח מאתמול, עשיתי לדעתי את זה ברמה מופלאה שהגוף רצה בקלות ובהרפיה, הרפיתי מהסטנדרטים לעשות הכל מדויק ובלה בלה בלה.
עבר לי בכיף לא התעייפתי והרגשתי נעים בגוף. הרבה יותר טוב מאשר הייתי מבטל את השיעור כדי לנוח
. הקשבתי הרבה יותר טוב הפעם
. מקווה שלא שכחתי כלום מהשיעור
.

יהל אור

New member
שבת 1.4

שיעור הרמוני וחזק עבורי מדוייק ופשוט (הרגיש) תודה לירן
מתחילים בקשב לגוף (תמיד טוב) אחר כך אני ועוד שלושה בצד, "איזה כיף שאני לא צריך להגיד לכם איך להתקדם", אני ורמי מתחילים קרב וממשיכים אותו כמעט עד סוף השיעור. נשימה פתוחה, מאד בלמידה ועדינות בעבודה. נהדר לעבוד עם רמי
עבודה פנימית (בן מעביר) אין לי מלים חווייה טהורה וחזקה מדי בשביל מלים ברכה ממשיכה עוד קצת עבודה עם רמי עד ששיראל מככבת בצעדים ראשונים במרכז החדר
אלופה הלוויינית הזו...
כיף מדי פעם לעבור שיעור בו לא הולכת ראש בראש עם איזה דפוס כואב (מזל שאח"כ הייה מנחות
) תודה אהבה
יהל אור

פידבק חיובי ללירן אגוזי ../images/Emo45.gif

לפי דיווחי השיעורים של יום שבת ולפי מה שראיתי כשהייתי באולם העברת שיעור ממש ברמה גבוהה ואתה שאקל אדיר ואיזה כיף זה ואני אוהבת אותך (לא ספציפית על ההדרכה)! רוצה ללטש בתוכי רכיבים שונים שראיתי בהדרכה שלך

TheGreatNut

New member
../images/Emo9.gif../images/Emo9.gif../images/Emo9.gif../images/Emo9.gif../images/Emo9.gif../images/Emo9.gif../images/Emo9.gif

ראשון 18:00 2.4.06

שיעור לפוקוס. מגיעה ויש עוד אור, מגניב. שעשועים עם נתי עד שבן קורא לי או בעצם לא קורא לי. מזכיר שהמפגש הוא בעשרה ל. ושלרוב לא משתמש בו. השיעור לפעמים מתחיל בתוכו. נתחיל את השיעור רק במקום בו היינו בפעמים האחרונות. נשתמש בפגישה כדי להגיע לשם. אמיר יהיה עוגן. לשמור על מרחק סביר ממנו. מגיעים ונכנסים לאיזור שנשארים בתוכו. לקדם את עצמנו בו. עושה ידיים מלא עם אמיר שהיה מצויין. מקבלת דגש מבן על לא לאפשר לפאלטות, לאלימות כלפיי, לשפר את יצירת המציאות שלי. לא קשור לעבודה יותר חזקה שמתרגלת לאחרונה, שזה אחלה. יש בתוכי ערבוב מסוים בין שני הדברים האלה כנראה. ואז מקבלת לקדם את עירית, אלון, פז ולירז ביכולת אימון אחרים. היה לא רע למרות שלא הייתי לגמרי בפוקוס והרגשתי את בן מסתכל עליי מדי פעם ודמיינתי דברים שהוא חושב על העבודה שעושה. לא הרגשתי מאד מחוברת למקור שממנו אני בדרך כלל מקבלת מידע. ייתכן שפשוט כי באמת כמעט ולא עבדתי עם האנשים האלה בשיעורים. ואז בן מבקש שאבחר עבודת זוגות שממש בא לי וכו'. ראיתי בהתחלה עבודת ריפוי וזה מה שהתחשק לי אבל אז אז חשבתי שזה לא מה שהוא התכוון כעבודה עם פרטנר ואז חשבתי על קונטקט כזה. בקיצור, לעשות את זה עם פז. הזוי ומביך לאללה. מנסים. נראה לי שזאת היתה העבודה הכי מביכה שיצא לי בשיעור עד כה. היה גם מצחיק מאד. לשים כפפות, קרב עם פז, לנסות לכסח אותו בהתאם למצב. אחלה. לרוץ ברחבה ולהגיע אל בן. לכווץ את השרירים הרגליים בכל מיני צורות, לא כאלה שמציקות כרגע. ואז לעשות גמישות, כשבהתחלה שלה משלבים כיווצים. ואז ברכה. כשבן אומר שיכולים להמשיך ולעשות גמישות ולרוץ וכו' אחרי השיעור כמובן.

ראשון 20:00 2.4.06

נשארתי במקום השיעור ודיברתי עם אמיר והתאמנתי קצת. ואז השיעור של שמונה הגיע. ברגע שהוא התחיל ובן התחיל להעביר עבודה על בריאות, לא ממש הבנתי למה אני לא בתוכו ואז בן איפשר לי להשתתף ברובו, לא בצורה רשמית עם ברכה וכו'. מיקוד על בריאות. לרוב מתייחסים לשני מצבים: חולה או בריא. נותנים דוגמאות למקרים של מעבר בין שניהם. ואז מסתכלים על המצב שהוא מעבר ל"בריא", אין לזה אפילו מילה בעברית כנראה. לנסות להרגיש את זה, אולי לתת לזה מילה, אולי לנוע באופן שמאפשר חיבור לזה. וארה מעבירה חימום. ואני מסתכלת ונותנת לה מידע אחרי. שאקלית על האישה הזאת. ממש יופי. כפפות ולהתקדם עם וארה בקרב מלא. עושות ידיים ואז עולה הכאב הרגשי שקשור לרגליים, כשרק מדברים על זה ועושות רגליים קצת על הריצפה. אולי היה כאן עוד משהו. וארה מעבירה עבודה פנימית ושוב עבודה איתה עם פידבקים על זה ולסיים לה את השיעור. אני ממילא הייתי בלי ברכות
הולכת לשיעור של 22:00.

למעלה