שוב חלום על אחי ז"ל

• פותח הנושא ga26
  • פורסם בתאריך

ga26

Member
הי אלישבע,
היה לי חלום עם 2 חלקים, בחלום היה קשר בינהם אבל מהיכרות עם אופן הפתרון שלך מדובר בשני חלומות שונים וקצרים.
בחלק הראשון הוזמנתי על ידי היחידה שבה הייתי בצבא בתחילת שירותי הצבאי כדי שארצה להם ע איזשהו נושא. אני באתי והכל היה בסדר. פה יש לי סוג של קטע שאינני זוכר אבל בהמשך היה את אחי ז"ל והוא ניסה להתאבד עם בליעת כדורים. הצלחתי למנוע זאת אבל כעסתי עליו שהוא לא יכול לעשות את זה וחשבתי לעצמי איך אפשר למנוע ממנו לעשות את זה שוב.

אין רקע חדש אםצריך לפרט משהו אפרט.

תודה רבה

ג.א.

אלישבע777

Well-known member
שלום ג.א

החלק הראשון של חלומך הוא כנראה שורה אחת. החלק השני אינו ברור - כי לא נתת לו כותרת. לכן אני מחלקת את החלום כהבנתי.

חלק א שהוא כמובן חלום בפני עצמו

הוזמנת להרצאה על ידי היחידה הצבאית שלך והכל בסדר. החלק הזה מראה שהכל בסדר אצלך. אתה מוזמן ( כמומחה) , זוכה להערכה , זוכרים אותך לטובה. מה צריך יותר מזה?

חלק ב

בחלק ב- שום דבר אינו בסדר! כמו בעיקרון מרפי – אם אתה חושב שהכל בסדר, אז בטוח שאתה טועה! אם טוב לך, אז עוד רגע, תתבדה!

אחיך ( איזה מהם?) מנסה להתאבד בכדורים. הפעם הצלחת למנוע זאת. מות שני אחיך היה טראומטי ועל כן הוא מופיע בחלומות. המוות עדיין חי בך, עמוק. אבל בחלום – אתה מצליח להתערב ולמנוע את העניין. זה סוג של מילוי משאלה. אומנם במציאות המוות היה גורל ולא התאבדות, אבל זה לא משנה. מות האח(ים) הוא טראומטי. המניעה של המוות היא סילוק תחושת האבל מלבך. אתה מצליח למנוע את המוות ואם זה לא קרה – הכל באמת בסדר!! כמו בחלק הראשון של החלום. אם כי לא באמת הכל בסדר... יש חשש שבעתיד לא תצליח למנוע את מותו. בחלום אתה חושב על אפשרות למנוע
זאת בעתיד.

החלום אומר לך- שעליך למצוא דרך למנוע את האבל, לחשוב על הדברים שהם טובים בחייך. לא לתת לאבל לשבש את תחושתך הפנימית. אומנם אנו מתאבלים כל החיים שלנו על אהובנו, אבל צריך גם מנוחה מהמצב הזה. אפשרות אחרת –
ביום יום אתה מסתדר עם האבל, אבל בלילה, בהעדר צנזורה של היום, אתה חושב על אחיך ועל מותו ( מותם).

אולי החלום משקף איזו שהיא האשמה נסתרת בכך שלא יכולת לעזור או למנוע את המוות של אחיך הצעירים. בפרט יש לך תחושת אשמה על כך שחלמת על אחיך שנהרג בתאונה, חלום נבואי, וכאילו הבאת עליו את מותו.

אשמח לחוות דעת על הפרוש.

ga26

Member
תודה אלישבע. הפירוש שלך קולע!
כן הכל בסדר והכל טוב אבל מעל הכל מרחף המוות. בחלום האח היה זה שנפטר לפני כחצי שנה. וזה עוד יותר מתסכל כי לכאורה (וזה נוראי לומר זאת) הוא האח שפחות הייתי מחובר אליו ויותר חיכוחים היו בניינו כשהיה חי והנה דווקא מותו משבש לי את החיים.
אחרי מות האח הראשון גם היה קשה ועצוב ומתסכל אבל המשבר הפנימי היה קטן יותר.

תודה אלישבע

אלישבע777

Well-known member
תודה אלישבע. הפירוש שלך קולע!
כן הכל בסדר והכל טוב אבל מעל הכל מרחף המוות. בחלום האח היה זה שנפטר לפני כחצי שנה. וזה עוד יותר מתסכל כי לכאורה (וזה נוראי לומר זאת) הוא האח שפחות הייתי מחובר אליו ויותר חיכוחים היו בניינו כשהיה חי והנה דווקא מותו משבש לי את החיים.
אחרי מות האח הראשון גם היה קשה ועצוב ומתסכל אבל המשבר הפנימי היה קטן יותר.

תודה אלישבע
תודה על התגובה. היא העלתה פרשנות נוספת. אולי גם היא תתאים:

לדעתי מה שכתבת מסביר את המציאות. בעודו בחיו היו חיכוכים ומותו לא מנע את החיכוך איתו. בחלום הוא לכאורה משבש לעצמו את החיים, אבל בעצם – בעיקר לך. בחלום אתה נבהל ופועל, אבל אין לך פתרון לעתיד. בעודו בחייו , לא הסתפקתם ליישב את החיכוכים ומותו מנע זאת לנצח. יתכן שעמוק בליבך, אתה חושב שאילו היית יודע שמותו כה קרוב, היית נמנע מראש מכל חיכוך איתו. בחלום יש כאן איזה שהוא תיקון – מנעת ממנו לקפח את חייו. אפשר להתנחם קצת בדחיית הקץ, תרתי משמע. אבל גם בחלום אתה יודע שזו רק דחייה. החלום אומר לך שאילו יכולת למנוע את הגורל המר, היית עושה זאת מייד ללא היסוס, אבל בעצם לא היתה לך אפשרות למנוע את מותו.

אולי החלום מתכתב קצת עם החלום הנבואי על מות אחיך הצעיר. אז חלמת שהוא ימות ולא ייחסת לכך חשיבות. לפני מות אחיך השני - לא חלמת. אילו היית חולם על כך, היית יכול לפעול. ( כמובן שלא היית יכול לפעול באמת , על סמך חלום ... מי היה מאמין לך בכלל ואם כן, אז מה? אבל החלום שלך רומז שבעצם אפילו לא חלמת חלום נבואי לפני מותו ואז בוודאי שלא יכולת למנוע את מותו)

ga26

Member
החיכוכים לא היו ברמה כזו. פשוט מטריד שזה לא משתחרר. גם המשבר האמוני התפיסתי שלי על החיים והמציאות גדול יותר. וזה מענין כי מותו של אחי הראשון לא פגע אפילו טיפה באמונה או בתפיסה שלי ודווקא אליו הייתי מאוד מחובר רגשית. בכיתי המון אחרי מותו, אבל המציאות הייתה ברורה לי וכך גם האמונה.
היום אני גם עושה כנראה יותר השוואה, הוא קרוב יותר לגילי, יש לו 3 ילדים (כמו לי).

תודה אלישבע

אלישבע777

Well-known member
החיכוכים לא היו ברמה כזו. פשוט מטריד שזה לא משתחרר. גם המשבר האמוני התפיסתי שלי על החיים והמציאות גדול יותר. וזה מענין כי מותו של אחי הראשון לא פגע אפילו טיפה באמונה או בתפיסה שלי ודווקא אליו הייתי מאוד מחובר רגשית. בכיתי המון אחרי מותו, אבל המציאות הייתה ברורה לי וכך גם האמונה.
היום אני גם עושה כנראה יותר השוואה, הוא קרוב יותר לגילי, יש לו 3 ילדים (כמו לי).

תודה אלישבע
הי ג. א
אני מעלה השערה שזה משתחרר בחלום. בזמן הערות, יש עיסוקים אחרים ויש גם צנזורה ואי אפשר להתאבל ללא קץ. אבל בשינה, כשהצנזורה נחלשת, העניינים המודחקים עולים ומאחר שהחלומות הם דיאלוג פנימי, יש להם מסר לחולם מעצמו לעצמו. חלומות עוצמתיים זוכרים והרבה יותר חלומות - שוכחים. יתכן שעם הזמן, המרווחים בין החלומות על האבל שלך, יגדלו.
מאחר שאתה מאוד מודע לעצמך וגם יודע לפרש את חלומותיך היטב (!) אולי תגלה שדווקא החלומות הללו, הם דווקא חלומות טובים לך ולאו דווקא רעים. אני מעלה רעיון שהם אולי הם מאפשרים לך, להתמודד עם האובדן בחלום ולא במציאות וכך זמן העירות מוקדש לעניינים פרקטיים יותר וחשובים לחיים. אולי החלומות מנקזים מורסה ומנקים פצעים. רק אתה יכול לגלות מה תפקידם.

ga26

Member
תודה אלישבע.
אני אוהב את החלומות שלי מאוד, גם כשאינם נעימים. אני מאוד אוהב לחלום ותמיד חלמתי ואני זוכר חלומות מגיל צעיר מאוד. חלומות מגיל קטן הנחו אותי ואיפשרו לי לנתב חששות ורגשות לשם. בנוסף חלקם היו רוחניים מאוד ותקשוריים.
אני לגמרי מסכים שזו הדרך של הנפש שלי לפרוק את העצב והתסכול מהמצב.

למעלה