שוב על חינוך מיני.....

limori

New member
שוב על חינוך מיני.....

רואי בעבר צפה המון בילד בא מהאהבה. ובאיזה שהוא שלב הפסיק... בשבוע האחרון הוא רואה את הקלטת יום יום ושואל המון שאלות כמו למשל אמא איך את ואבא הכרתם? האם תאהבי אותי כשנעה תיולד? כמה אחים יהיו לי וכו? והשאלות הקשות יותר הן ? האם כואב לך שאת ואבא מתחבקים? כשאת ואבא מתחבקים במיטה קוראים לזה זיון.... את שתי המשפטים שאחרונים הוא אמר היום בארוחת הצהרים בנוכחות שתי החברות שלי שכמעט נחנקו עם הביס בפה. הן היו בשוק וירדו עלי שאני מטורפת שאני מכניסה לילד שלי שטויות לראש ושהוא צעיר מידי בכדי לדעת את הדברים האלה.... ושאני עוד אצטער על כך מכיון שעכשיו הוא יחפז לו בת זוג כדי ל "התחבק". ניסיתי להסביר.... ניסיתי וניסיתי אך קיבלתי סטירות לחי.... מה אתן אומרות? לימור

אבל הוא צודק - אלו באמת שאלות

מענינות ומטרידות, ולדעתי מגיעה לו התיחסות רצינית אליהן (כתבתי "כל הכבוד לו" אבל עם כל הדיון פה על חיזוקים חיוביים...
במיוחד אם עומדת להוולד לו אחות חדשה (אם הבנתי נכון). לדעתי טוב עשית שהכרת לו את המציאות כמו שהיא באמצעות הקלטת ולא סיפרת לו סיפורים מיותרים - דוקא הם עשויים ליצור קשיים בהמשך. ולגבי התגובה של החברות שלך - היא נראית לי ממש לא רלוונטית לענין. אם רואי מראה התענינות בתהליך שבו ילדים באים לעולם, זה לא אומר שהוא הולך לנסות את זה מיידית. ואם יש לך חששות כאלה, זו יכולה להיות הזדמנות טובה להסביר לו מה ההבדל בינו לבין הוריו. מה, הן ניסו לאיים עליך שהוא יעזוב אותך וילך למצוא לו חברה?

לאה_מ

New member
מסכימה עם כל מילה של דנה.

טבעי מאד שרואי עסוק עכשיו בכל מה שנוגע לתינוקות, היווצרותם ודרך הגעתם לעולם. זה חלק מהעולם המיידי שלו היום. טוב מאד שמצאת דרך להסביר לו את הדברים המעניינים אותו בצורה עניינית וברורה. אם את מעדיפה שהוא לא ישתמש במילה "זיון", את בהחלט יכולה לומר לו את זה, ולהציע לו מילים אחרות. אני גם מסכימה עם דנה, שלא כל ידע תיאורטי שיש לנו, אנחנו רצים לממש בהזדמנות הראשונה (אני, למשל, יודעת איך לשטוף רצפה...
). ונניח שהוא לא היה יודע את זה היום, אלא רק בעוד 5 שנים, אז מה - בגיל 9 הוא היה הולך למצוא לו חברה?!

אביטל +

New member
עוד תוספת

היה פה דיון לפני כמה חודשים על איך להסביר יחסי מין לילדים קטנים. שווה לעשות חיפוש בפורום ולקרוא את הדיון. חשוב לא להעביר את המציאות כפי שהיא, ילדים נוצרים באופן הבא... ולא להכניס אי אילו פחדים ורגשות שיש לנו לגבי יחסי מין, אבהב ומערכות יחסים. חשוב להעביר את המסר שרק אנשים בוגרים עושים ילדים. ( שבאמת לא יילך וינסה בעצמו... ) ובקשר לתגובה של החברות שלך - באמת לא רלוונטית. כל אחד מגדל את ילדיו לפי דרכו הוא.

שאלה בנוכחות חברות

אני חושבת שזה לא מקרי, אני מניחה שהוא רצה לבחון אותך, בנוכוחת החברות, לבחון את התגובות שלהן, הוא כנראה מרגיש שזה נושא רגיש, הוא רוצה לדעת עד כמה. אני לא כ"כ הבנתי, ניסית להסביר לחברות וקיבלתי סטירת לחי? אם כן, לא כדאי לך להתרגש מזה. לאנשים יש דעות מאוד מוצקות איך ומתי צריך לחנך ילדים של אחרים, אני רואה את זה אפילו על עצמי עם הילדים של אחותי

ליאת +

New member
ונניח שהייתם יושבים במכונית

והוא שואל אותך איך את נוהגת ולמה את מדליקה את האיתות וכן הלאה- סביר להניח שהיית עונה לו בפרוט רב ובלי בעיה ולא חוששת שמחר הוא יקח את מפתחות האוטו ויצא לסיבוב לבד. וגם אם הוא היה שואל מתי אני אנהג אז היית אומרת לו שכשהוא יהיה גדול ומסבירה לו שזו פעולה שדורשת אחראיות ועוד דברים שיהיו לו כשיהיה גדול. אולי זו יכולה להיות תשובה טובה לחברות שלך.

limori

New member
תודה, עזרתן הרבה וחיזקתן אותי

האמת היא שזה כ"כ נכון הענין של ההסבר על המכונית. למה אני צריכה לעשות ענין מהחינוך המיני. אני צריכה אולי לשנות את היחס שלי ולהתיחס לחינות המיני בדיוק כמו לכל הסבר שלי לגבי דברים אחרים כמו על בעלי חיים על הכוכבים ואפילו על פעילות המנוע במכונית. איך לעשות זאת????? זה ניראה לי קצת קשה. אני בטוחה שקשה לי עם הענין בגלל ההסברים הלא ברורים שקיבלתי מהורי או פשוט בגלל איך שהתיחסו לזה אצל הורי בבית. אני מודה לכולכן.... ולאה הצחקת אותי עם היישום של הדברים..... לימור

אני מאמינה גדולה בקלטת הזו

שמסבירה הכל בלי מריחות ובלי צפצוף על האינטליגנציה של הילדים המאוד אינטליגנטיים שלנו... גם אם רואי אמר את מה שהוא ראה שם - הרי שהוא עדיין לא מבין את העניין מוחשית ובינתיים מתאמן בגילגול המושגים על הלשון (ילדים עושים את זה גם עם קללות, למשל) ובתגובות הסביבה (=כישורי שיחה נולדים משם, בין השאר - מה אומרים מתי ואיך. חשוב שהוא אמר וחשוב להסביר מה אומרים מתי). וכרגיל - אני בעד מידע מלא שיש לנו את היכולת להיות מעורבות בו ובפרשנויותיו. טוב עשית ואל תתרגשי (עומר אמר את זה לסבתא....
)

דסי אשר

New member
הי לימור, התשובה של ליאת

מראה לנו בדיוק מהיכן נובע הקושי, ממטען רגשי שיש לנו בנושא מסוים, משום שכך חניכו אותונו. לכן התשובה כל כך עזרה לך להבין ולקבל את הגישה שלך, אם כי ביישום את עדיין מתקשה. אכן, זהו תהליך של שינוי שצריך לעבור, וקשה יותר לעבור בחברת חברות שנמצאות במקום אחר ממך -מבחינת התפיסה שלילד שלך מגיעות תשובות על הולדת ילדים שלא באמצעות הבאת התינוק על ידי חסידות. חזקי ואמצי, וכן אולי תמצאי בקישורים מהעבר. נכון, אם המילה זיון מפריעה לך, את יכולה להשתמש במילה שלך יותר מתאימה. הילד לא יודע מהו הדבר הזה, שמדברים עליו "אחרת", קצת מבולבלים(את זה הוא קולט לגמרי בבירור), ולכן הוא מעלה אפשרות שכאשר מתחבקים זה כואב(למרות שבחייו שלו הוא מחבק ומחובק וזה לא כואב). דסי

מיכל153

New member
ילדיי הגדולים צפו בקלטת פעמים רבות

ונהנו ממנה. שאלו כמה שאלות הבנה, אבל בסה"כ עברנו אותה בשלום. אני בעד להסביר הכל מהתחלה, בלי כל הסיפורים על החסידה וכו´ שסיפרו לנו הורינו. אצלינו הנושא היה טאבו. גם עניין המחזור החודשי בגיל יותר מאוחר היה מאוד קשה לאמי לדבר איתי והיא העדיפה שאחותי תסביר (וגם אני העדפתי). היום הכל על השולחן. זה גיל הצחוקים, אבל אני מאמינה שבפנים יש המידע הנכון במינון הנכון. יהיה בסדר !!! ביי מיכל153

vered4

New member
מה שההגיון אומר

לא תמיד אפשר ליישם. הדוגמא עם המכונית מאוד יפה, הבעיה היא שרב ההורים לא מרגישים נוח לדבר על מין כמו על מנוע של אוטו, אבל אם כן, זה רק עושה את החיים יותר פשוטים. לגבי עודף אינפורמציה, לפעמים אנחנו נותנים לילדים יותר ממה שביקשו, אבל בדרך כלל נוח להתקדם בקצב של השאלות שלהם (באופן אישי הייתי מעדיפה שהילדים שלי לא ישתמשו המילה זיון). ובענין זה בדיחה: ילדה נגשת לאמא שלה ושואלת מאיפה הגעתי לכאן? והאמא שהתכוננה לשיחה הזו הרבה זמן, סיפרה לילדה סיפור ארוך ומפורט מהבייצית ועד התינוק. כשסיימה לספר, אמרה הילדה, טוב, אבל מה ששאלתי היה מאיפה הגעתי לפני שגרנו פה...

למעלה