שווי מגרש עסקי בשנים קודמות

hadar27

New member
שווי מגרש עסקי בשנים קודמות

שלום, אני מחפשת אתר שיתן לי אפשרות לבדוק ערך קרקע בשנים קודמות. כלומר, מה היה שווי מגרש מסויים (בתחום העסקי) בשנת 1999. תודה

אם תמצא כזה - אנא ספר לנו ../images/Emo6.gif

אני גם לא מכיר אתר שמסוגל לתת שווי נדל"ן להיום. נדל"ן זה לא מוצר סטנדרטי כמו מקרר או מכונית שניתן לדעת את שווי על פי מחירונים. שווי מגרש נקבע על פי יעודו וזכויות הבניה שיש בו - וזה יכול להשתנות ממגרש למגרש גם אם הם מגרשים סמוכים. הדרך היחידה הקיימת בכדי לקבל אומדן בדיוק סביר היא לפנות לשמאי מקרקעין שיכין עבורך חוות דעת.

hadar27

New member
שווי מגרש דאז

הי אבי, אני רוצה לדעת מה היה שווי המגרש שבוצעה עליו עסקה לפני מספר שנים נכון לתקופה ההיא ולא נכון להיום. האם אני יכול למצוא מידע ארכיוני על עסקאות שבוצעו או על מחירים שהוצעו בשנה זו עבור מגרשים? תודה

חופש המידע

מידע מסוג זה ניתן למצוא במשרדי מס שבח - שם מדווחות עיסקאות במקרקעין. לצערינו נכון להיום טרם ניתן לקבל מידע. שמאי מקרקעין יכולים על פי חוק לקבל מידע בתשלום במידה והמידע דרוש לצורך עריכת שומה עבור היטל השבחה. המידע הינו לפי מה שהוצהר במידה ושלטונות המס לא קיבלו הם אינם מוכנים למסור מידע. בהתאם לחוק הציבור אמור לקבל מידע - נכון להיום טרם בוצע ! ישנם מאגרי מידע המספקים חומר בגין עסקאות שנעשו אך הנמידע לפי מה שפורסם בעיתונות - מידע כזה אינו אמין, אך ניתן להעזר בו.

אין ריכוז ארכיוני

אתה יכול לחפש כתבות/פירסומים/מודעות בעיתונים ישנים. יש גם איזה שהוא מחירון מגרשים (נדמה לי של חב´ יפעת), ויש מאגר מידע ממוחשב הכולל בעיקר מחירי דרישה. מכאן ועד לקביעת השווי בדיוק סביר - הדרך ארוכה היא. בהצלחה

למעלה