שומן "כלוא" בתוך העור, פצעים בישבן - שאלות

D1DUSH

New member
שומן "כלוא" בתוך העור, פצעים בישבן - שאלות

היי יש לי כמה שאלות......... הייתי אצל רופאת עור, הראיתי לה משהו שיש לי כבר כמה שנים על הגב, זה פצע/ נקודה כחולה קצת בולטת והיא אמרה לי שזה שומן שכלוא בתוך העור.. שכחתי לשאול אותה בקשר לטיפול והוצאת השומן הכלוא הזה (מכיוון ששאלתי אותה על מספר נושאים והטיפול בעניין הזה "ברח לנו" מהשיחה, וכעת היא יצאה לחופשה ארוכה) אשמח לשמוע מה ניתן לעשות עם הנקודה הכחולה הזו....???? כמו כן יש לי פצעונים אדומים בישבן ובאיזור הרגליים שמתחת לישבן, מאחורה... אני מניחה שזה משום שאני יושבת רוב היום (בעבודה) ... מה ניתן למרוח? מתי זה יעלם? זה כבר כמה חודשים כך.... יש לציין שההגיינה שלי היא מאוד טובה, אני מקפידה להתקלח מידי יום ובכל מקלחת משתמשת בליפה (עדינה) בכל הגוף. האם השימוש מידי יום בליפה מסוכן? המקלחות שאני עושה בד"כ אורכות בסביבות ה20 דקות - חצי שעה. האם זה משהו שיכול לגרום נזק לעור? אני מוצאת את עצמי לפעמים יוצאת עם "אצבעות סבתא" (עור מקומט על האצבעות) לאחר המקלחת, אבל באמת שאני מנסה ולא מצליחה להפחית בזמן המקלחת....!!! האם הדבר יכול לגרום לעור שלי לנזק? עוד שאלה אחרונה - האם עדיף להשתמש בסבון רחצה / תחליב רחצה / אל-סבון במקלחת? העור שלי דיי עדין במקומות מסויימים אך במקומות כמו המרפקים והברכיים הוא גס ומחוספס...

שומן כלוא ועוד

1. ניראה שמדובר ב - Dilated pore או Sebaceous cyst. מדובר בנגע שפיר לחלוטין. לאורך הזמן יכול לגדול, להפריש ואף להזדהם. סורי לכירורג פלסטי מומחה בקופת החולים להסרתו. 2. ככל הניראה מדובר בדלקת של זקיקי השיערה - Folliculitis. אופציה טיפולית אחת מני רבות : שימוש בסבון רחצה Dermax של ד"ר פישר בתדירות של שלוש פעמים בשבוע, ושימוש בתחליב dalagis T האנטיביוטי, בתדירות של פעמיים ביום. 3.ממליץ על מקלחת קצרה, ללא שימוש בעזרים נוספים. רחיצה ממושכת כרוכה בסיכוי גבוה יותר ליובש וגירוי עורי ולמצרציה של העור (כפי שאת מתארת באצבעותיך). במקביל, יש לחסוך במים.... יש מגוון תכשירי רחצה טובים כתחליב רחצה Cetaphil ועוד. אישית מעדיף סבון מוצק פשוט (של DOVE כדוגמא). 4. היכן שהעור מחוספס ויבש מעדיף שימוש בקרם לחות כגון Dermacol או יולקטין. בברכה,

D1DUSH

New member
תודה על התשובה ד"ר, ../images/Emo13.gif ברשותך שאלה נוספת...

סבון הרחצה Dermax מתאים גם לשימוש על עור הפנים? והאם לשימוש יומיומי בעור הפנים? התחליב dalagis T הוא משחה או סבון שיש לשטוף אותו? האם להשתמש בשניהם בו זמנית? אשמח להבהרה בעניין כי קצת הסתבכתי עם כל השמות
שאלה נוספת, האם אל-סבון לרחצת הגוף באמת מנקה? הרי שאין בו סבון, אז האם אל-סבון באמת מתאים לשימוש יומיומי במקלחת ובאמת מנקה את הלכלוך מהגוף? האם התכוונת לקרם "יולקטין" של ד"ר פישר? שאלה נוספת, האם תוכל לתת לי המלצה לשמפו המותאם לשיער / קרקפת שומנית? והאם אפשר המלצה לדאורדורנט טבעי ללא ריח? תודה ענקית

המשך תשובה

שלום רב ! אענה בקצרה על שאלותיך. 1. Dermax מתאים גם לעור הפנים. 2. Dermax מתאים לשימוש יומיומי - רחצה קצרה בת דקה לכל היותר. 3. Dalagis T - תחליב אנטיביוטי למריחה נקודתית. 4. יולקטין מיוצר ע"י ד"ר פישר. 5. שמפו לקרקפת שומנית - Sebo Or Shampoo מבית ד"ר עור,. 6. Deo - Dor מבית ד"ר עור (לבתי השחי). בריאות,

למעלה