שומר אחי אנוכי
או מלחמת עולם?

אנאהיא

New member
קשה לתחום גבול

זה אינדיבידואלי ותלוי גם במה שהילד/ים מפנימים, מה מקובל עליהם ומה לא. מה שחשוב הוא להתייחס לכל הילדים בצורה שווה והוגנת, לא לקפח ולעולם לא להשמיץ את אחד הילדים ליד אחיו. זה נקלט ויוצר תדמית שלילית!! בנוסף, חשוב לשים דגש על הגיבוש המשפחתי והעזרה ההדדית, בדיבורים ובמעשים. ולגבי ההשפעה לעתיד - החיים זורמים ודברים משתנים ללא הרף, ולדעתי, צריך להאחז בכל דבר בעל ערך ומשמעות.

אחי היה ועודנו הבן המועדף על אמא שלי אבל

למרות זאת אין בנינו איבה או שנאה או צרות עין - היחסים בנינו טובים (למרות ש הייתי רוצה שיהיו קרובים יותר)

litzuf

New member
אנחנו גדלנו 6 אחים.... 5 אחיות ואח...

אני השניה... היחסים היו לכאן ולכאן... ישנו שלוש בנות בדחר.... האחות הגדולה הייתה השטלטנית והאגרסיבית (עד העום היא כזאת). אני ואחותי שאחרי היינו החברות הכי טובות... היינו מן צמד חמד כזאת, אף פעם לא רבנו... עם אחותי הגדולה... עד ספטמבר שנה שעברה... היינו בקצר בת 10 שנים... היה ממש נתק מוחלט... היא לא הגיעה לארועים משפחתיים של המשפחה, שתי חתנות. ולא הזמינה לשתי בריתות שלה... כעשינו את הסולחההיינו צריכים לעשות הכרות מחדש עם המשפחה... כי הילדה שהייתה בת 7 הייתה בת 17ואת הילדים הקטנים לא הכרנו בכלל והיא לא את שלנו. אצלי הילדים תמיד רבים... היא כועסת אליו תמיד והוא עליה... על כל שטות וכל יום...

למעלה