שוקולד 90 אחוז מוצקי קקאו מי שקנה אי פעם,שאלה

InfoLook4

New member
שוקולד 90 אחוז מוצקי קקאו מי שקנה אי פעם,שאלה

שלום! היום מצאתי טבלת שוקולד 90 אחוז מוצקי קקאו אבל משהו היה לי מוזר, על האריזה באנגלית היה כתוב שיש בשוקולד 20 גרם שומן מתוכו 4.5 רווי, .15.5 גרם פחמימות ו3.5 גרם חלבון, מה שמסתכם ב256 קלוריות, ואילו במדבקה שהודבקה על המוצר בעברית היו נתונים אחרים לגמרי שהתסכמו בכ600 קלוריות, עכשיו הנחתי שההבדל נובע אולי מכך שבאנגלית על האריזה כתובים הערכים לחבילת שוקולד (פחות ממאה גרם) ואולי בעברית הנתונים הם ל100 גרם, אבל אם אני לא טועה טבלת שוקולד היא 80 -100 גרם כך שלא הגיוני הפער הגדול, לצערי איני זוכר את החברה של השוקולד אלא רק שהוא נמכר ב10 שח עבור 3 טבלאות , כל מי שמשתמש בשוקולד כזה ויכול לאשר לי נתונים אפילו בערך לכאן או לכאן, כי ההבדל עצום בין שתי התויות והנושא חשוב אודה לו מראש!.

shiry spin

New member
יש לך עדיין את החבילה?

לפי כמויות הערכים זה מתאים ל 256- וזה הפירוט גרם שומן =9 קלוריות גרם פחחמה =4 קלוריות גרם חלבון= 4 קלוריות אם אני מחשבת את הגרמים של מה שכתוב זה יוצא מתאים, אבל אולי מה שכתוב זה לא קלוריות? אלה משהו אחר? ישנו עוד ערך וזה קילו ג'אול או משהו כזה.... לפי דעתי המדבקה שבעיברית אינה הגיונית כי זה 90 אחוז קקאו ומעט סוכר אבל אולי אני טועה

InfoLook4

New member
לא קניתי ראיתי בחנות בשל הערכים הגבוהים

שהופיעו במדבקה אבל אני אבדוק עוד פעם בהזמדנות ראשונה שתיהיה לי אבל אם למשהו יש נסיון עם המוצר אולי הוא יכול לרשום לי איזה ערכים מופיעים לו אחרי הכל זה 90 אחוז קקאו אין עוד הרבה מקום לכל כך הרבה קלוריות לדעתי כאשר קקאו הוא מוצר יחסית דל קלורית

InfoLook4

New member
נקודה למחשבה

למרות שהיה כתוב 90 אחוז קקאו ולא מוצקי קקאו אבל הגיוני שהכוונה למוצקי קקאו ואז באמת יש מצב להרבה שומן

מני.ת

New member
שוקולד וקלוריות.

שוקולד מכיל בין 30 לחמישים וחמש אחוזי שומן בסך הכל והערך הקלורי שלו נע בין 450 ל550 למאה גרם. אם ראית מידות אחרות, זה בגלל בבאמריקה המידות הן ל"מנה" ומנה היא לא מאה גרם בשוקולדים. בדרך כלל מדובר על אונקיה פחות או יותר. 10 ש'ח לשלוש חפיסות שוקולד איכותי 90 אחוז מוצקי קקאו נשמע לי תמוה ומשונה באופן אישי.

InfoLook4

New member
"מנה" בטבלת שוקולד

ז"א כל הטבלה? לאומת 100 גרם? או נגיד 4 קוביות שוקולד? (סתם דוגמא)

מני.ת

New member
לא הבנתי את השאלה.

מה כתוב בדיוק? כמה קלוריות לכמה גרם? לפעמים מצוין גם היחס לצריכת הקלוריות היומית. מה משקל כל החפיסה?

InfoLook4

New member
כל אלה יבדקו בפעם הבאה שאבקר בחנות....

בנתיים רציתי לדעת ממשהו שיש לו חפיסה של 90 אחוז מוצקי קקאו מה הנתונים פחות או יותר ובעיקר כמה שומן בחבילה ומתוכו רווי זה בעיקר מה שחשוב לי

למעלה