שוקל את צעדיי אחרי 15 שנה באותה חברה

• פותח הנושא ג81
  • פורסם בתאריך

ג81

New member
אני עובד באותה חברה מאז שסיימתי את הלימודים - 15 שנה. החברה קטנה מאוד והתחלתי ממשכורת די נמוכה, עכשיו מרוויח 30 אלף. צברתי ניסיון בעיקר בC++ ו-C# על Windows, אבל היו גם פרוייקטים בטכנולוגיות אחרות לגמרי, כמו פיתוח לאנדרואיד ולWEB והיה גם קצת לינוקס.
אני חושב שאי אפשר לעבוד בחברה הזאת עד הפנסיה, כי די בטוח שהיא תיסגר לפני שאגיע לגיל פנסיה. למרות זאת, אני עדיין לא מחפש עבודה, אלא רק חושב איך לשפר את הסיכויים שלי לקראת החיפושים. אני שוקל גם לספר למעסיק שלי כשאתחיל לחפש, כי בכל זאת עבדנו ביחד הרבה שנים ולא נעים לי להיעלם בפתאומיות.
בינתיים יש לי הזדמנות לצבור ניסיון בטכנולוגיה נוספת באותה חברה.

יש כמה שאלות שמעסיקות אותי:

האם בשביל חיפושי עבודה בעתיד יעזור לי ללכת למיטאפים?
שמעתי שמעסיקים מסתכלים בחשדנות על מישהו שהיה הרבה שנים באותה חברה, האם זה נכון?
בכמה אפשר לשפר את השכר אם אני לא רוצה להיות ראש צוות?
האם כדאי לחפש בתחומים שיש לי פחות ניסיון בהם, כמו Java, פיתוח ווב או פיתוח על לינוקס?
האם בחברות אחרות מקובל לבוא מוקדם ולצאת מוקדם בשביל לקחת את הילדים מהמסגרות?

Nuke1985

Active member
אני חושב שאי אפשר לעבוד בחברה הזאת עד הפנסיה, כי די בטוח שהיא תיסגר לפני שאגיע לגיל פנסיה.

אני חושב שמה שחשוב זה שתהיה מוכן לחיפוש עבודה.
אני שוקל גם לספר למעסיק שלי כשאתחיל לחפש, כי בכל זאת עבדנו ביחד הרבה שנים ולא נעים לי להיעלם בפתאומיות.

כמו שאמרו אני חושב שזה רעיון רע, שמעתי סיפורים על איך דברים כאלה נגמרים לא טוב, אתה זכאי לפרטיות והבעלים אמורים לעשות את מיטב יכולתם כדי לשמר או לשפר את היכולת של העסק לשרוד או למקסם את ההשקעה של המשקיעים (שזה אומר לפטר אותך בזמן שטוב להם).

כל דבר יכול לעזור (מישהו פעם סיפר שהוא עזר למישהו לעבור דירה והוא סידר לו עבודה), אם זה האופציה שתיתן את סיכויי ההצלחה הכי טובים? אני בספק, עדיף להשקיע זמן ב"לתרגל" (משהו כמו leetcode או לעבור על משהו כזה)

יש כל מיני סיפורים על 500 אלף דולר בחברות faang, או אולי חברות finance, אם תלך לאתר שמראה משכורות בחברה תראה לדוגמה בגוגל שיש כמה אנשים שעברו את ה50 אלף שקל.

d70

Well-known member
אני עובד באותה חברה מאז שסיימתי את הלימודים - 15 שנה. החברה קטנה מאוד והתחלתי ממשכורת די נמוכה, עכשיו מרוויח 30 אלף. צברתי ניסיון בעיקר בC++ ו-C# על Windows, אבל היו גם פרוייקטים בטכנולוגיות אחרות לגמרי, כמו פיתוח לאנדרואיד ולWEB והיה גם קצת לינוקס.
אני חושב שאי אפשר לעבוד בחברה הזאת עד הפנסיה, כי די בטוח שהיא תיסגר לפני שאגיע לגיל פנסיה. למרות זאת, אני עדיין לא מחפש עבודה, אלא רק חושב איך לשפר את הסיכויים שלי לקראת החיפושים. אני שוקל גם לספר למעסיק שלי כשאתחיל לחפש, כי בכל זאת עבדנו ביחד הרבה שנים ולא נעים לי להיעלם בפתאומיות.
בינתיים יש לי הזדמנות לצבור ניסיון בטכנולוגיה נוספת באותה חברה.

יש כמה שאלות שמעסיקות אותי:

שמעתי שמעסיקים מסתכלים בחשדנות על מישהו שהיה הרבה שנים באותה חברה, האם זה נכון?
אם אתה רוצה ללכת על בטוח, בדוק בטבלאות
האם כדאי לחפש בתחומים שיש לי פחות ניסיון בהם, כמו Java, פיתוח ווב או פיתוח על לינוקס?
תלוי בך. אני דוגל שיהיה לי מעניין ומנסה לבחור מקום שבו אוכל להכיר טכנולוגיה אחרת.

האם בחברות אחרות מקובל לבוא מוקדם ולצאת מוקדם בשביל לקחת את הילדים מהמסגרות?
לא ניתן לדעת. יש מקומות שסופרים שעות, יש מקומות שבאמ מסתכלים מתי אתה יוצא מבלי לבדוק לדעת מתי הגעת.
למרות שאל תשכח שבעידן פוס קורונה זה דיי מקובל לפטופ ו VPN למשרד ככה שתמיד אתה יכול להנות מהמשפחה בערב ולעשות השלמות בבית.

לגבי הטענה שאתה רוצה לעזוב כי היא תסגר לפני הפנסיה- תן לי להרגיע אותך, סטטיסטית מרבית החברות בהייטק בישראל לא יחזיקו אחרי הפנסיה.
ואלה שכן עלולות להחזיק עד הפנסיה, טובות בלעשות "התאמות תעסוקה" שזה אומר סבבי פיטורים כל כמה שנים שיש האטה כלכלית.

rj222

New member
לא הייתי מספר לפני שיש לי חוזה חתום. המצב בשוק יכול להשתנות לרעה די מהר עם עליית הריבית והתייבשות זרם ההשקעות. אתה לא רוצה לסמן את עצמך כחולייה החלשה אם תאלץ להשאר בחברה הנוכחית, מה שמגדיל את הסיכויים לפיטורים.
לגבי שכר בדוק את טבלאות השכר. שכר זה חשוב, אבל גם לצבור נסיון חדש ועניין בעבודה הם חשובים.
אני הייתי מחפש תפקיד שכולל פיתוח ווב, אבל יכול להיות שאני משוחד כי אני עוסק בתחום.
לגבי שעות עבודה אתה צריך לבדוק עם החברה. בד"כ מקובל שנשים יוצאות מוקדם לילדים וגברים נשארים. בהרבה מקומות יציאה מוקדמת כל יום יכולה לסמן אותך כעצלן ללא קשר לתפוקה שלך.

user32

Well-known member
מנהל
הדרך הכי מהירה תהיה להתחקות אחרי כל הקולגות שלך מה15 שנים האחרונות, ולפי הלינקדאין "לטרגט" קשרים מתאימים.
ואז לפנות באופן אישי ודיסקרטי לאלה שעובדים במקומות שיכולים לעניין אותך. זה יקפיץ אותך משמעותית בסיכויים.
במידה ואתה עובר לסביבה טכנולוגית אחרת (למשל הסביבות שציינת), אין מנוס מללמוד את הדברים עצמאית וכמה שיותר. מעסיקים מצפים ממישהו ותיק ומנוסה להגיע עם שליטה מסויימת אפילו בסביבה שלא עבד בה פורמלית. אף אחד לא רוצה להכשיר מישהו עם 15 שנות ניסיון.

Nuke1985

Active member
הדרך הכי מהירה תהיה להתחקות אחרי כל הקולגות שלך מה15 שנים האחרונות, ולפי הלינקדאין "לטרגט" קשרים מתאימים.
ואז לפנות באופן אישי ודיסקרטי לאלה שעובדים במקומות שיכולים לעניין אותך. זה יקפיץ אותך משמעותית בסיכויים.

אולי גם שווה קודם להתחיל חיפוש בדרכים ה"זולות" (לינקדאין אתרי דרושים וכו), להתאמן קצת על המקומות הפחות "מרשימים" שיש סיכויי נמוך יותר שהוא ירצה לעבוד בהם, ואז לעבור לשיטה שהצעת (חבל לבוא פחות מוכן למקום טוב).

למעלה