שחרור מהצבא

שחרור מהצבא

אני חיילת בודדה, בת שליחים. עד הגיוס גרתי עם הורי בחו"ל. כחצי שנה לפני הגיוס הגשתי בקשה שישחררו אותי מהשירות, מסיבות רבות, בהן החשש שלא אסתדר ללא הורי, ותחושת חוסר השייכות לחברה הישראלית, ולמנטליות (תמיד יהיו סנטימנטים, כי בכל זאת, נולדתי וגדלתי כאן...) הצבא סרב לבקשתי, ואני החלטתי לא להילחם בו, ולרצות את הורי. חזרתי לישראל והתגייסתי. עברו כ-11 חודשים מאז. (הייתי בקורס למשך 3 חודשים, שרתתי בשטחים ומשם עברתי לשרת באזור יחסית קרוב לבית, כלומר, היה גיוון בתנאים). לאחרונה החלטתי לבקש שחרור מהצבא, בשל הבדידות והדיכאון שרק גדלים בכל יום ומקשים עלי לתפקד ולתקשר עם הסביבה. מפקדי תומכים בי ורוצים לעזור אך נראה כי הפיתרון היחיד הוא לצאת עם פרופיל 21 נפשי. הורי, וגם אני (אבל פחות) היינו מעדיפים דרך אחרת. האם קיימת אפשרות כזו? ידוע לי על קיצור שירות, אך האם ניתן לקצר את השירות ב-10 חודשים?? יש לי פגישה עם קב"ן בשבוע הבא, האם אוכל לבקש לסיים שירות של שנה? הבנתי כי שירות של שנה נחשב כשירות מלא- דבר שיביא הרבה נחת להורי.. אודה אם תוכלו לעזור לי יום טוב

מי

New member
שלום לך

מספר הצעות: 1. פני למש"קית הת"ש ביחידתך. היא והקצינה הממונה עליה תצלחנה למצוא את הנהלים הקחיימים בנושא ולהבהרם לך. 2. אחר כך גשי לקב"ן או כל גורם צה"לי אחר שהן תמלצנה עליו, על מנת להקדים את השחרור. 3. אם את מעוניינת לשרת שנה תמימה, על מנת שהשרות יוכר לך כשרות מלא, שאלי את מש"קית הת"ש ואת הקצינה הממונה עליה גם על זאת. 4.פני לוועדת בטחון של התנועה הקיבוצית. יש שם אדם בשם צביקה לוי שמטפל בכל נושא החיילים הבודדים. דברי איתו, אולי הוא יוכל לסייע. - מומלץ!! בהצלחה.

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
לחיילת הבודדה

ראשית, צר לנו על הבדידות והקושי שלך ללא ההורים. אנחנו יכולים לתאר לעצמנו כמה שזה קשה... את ראויה למחמאה על כך שבכל זאת שירתת והתמודדת עד כה! מי צודק, ואנו מציעים גם שתפני למש"קית (או קצינת) ת"ש ביחידה שלך. היא מכירה את כל הפקודות והנוהלים הרלוונטיים לסוג השירות שלך, ובוודאי שתדע היכן לברר פרטים נוספים במידה ויש בהם צורך. היא גם תוכל לומר לך, מן הסתם, את המחיר והתועלת לגבייך. בהצלחה

kaban

New member
21

ı was warkıng for many years as a kaban ın my wark ı was meatıng a lot of yaldey shlıchım a lot of them couldnt feet ınto the army lıfe and some of them ı had to realıse from the army on 21 as ı know ıt ıs very dıffıcult to get out from the army wıthout 21 and ı dont recomand you to realıse on 21 ı recommand you to speake wıth the kaban on gettıng proffetıoanl help and to tey somehow to contınue the servıce wıth hıs help - thıs can be done and ı helped a lot of yaldeı shlıchım ınb that way ı anderstand your koshı but thınk agaın before goıng out - and just becouse of your parents you can ask more ıf u want also to my maıl [email protected] good luck

תודה

על התגובות. לגבי ת"ש- דיברתי עם ק. ת"ש בבסיס שלי, וההצעה שלה הייתה קיצור שירות או שחרור על 21, אחרי שהמפקדים שלי שללו וב"מ (ועדת בלתי מתאימים) שכן אני לא "מזיקה" לצבא... ק. ת"ש לא הייתה יכולה לומר לי בכמה זמן יכולים לקצר לי את השירות. את ה- 11 חודשים האלה "שרדתי" כשלכל אורך התקופה הזאת חשבתי על יציאה מהצבא. הבדידות היא הגורם העיקרי שהביא אותי למצב שבו אני נמצאת עכשיו, לכן זאת לא החלטה של רגע. ההחלטה עצמה נעשתה לפני כחודש, כשהבנתי שאני לא יכולה להמשיך ככה כיון שהתחלתי לסבול גם פיסית (עייפות, סחרחורות, כאבי ראש, לחץ בלסת, כאבי גב- שרק החמירו) ושהכריחו אותי לא להתעלם מהקושי הנפשי (בדידות, דיכאון, תחושת ניכור, אדישות והתפרצויות שליוו אותי מההתחלה). אני מודעת להשלכות, ובכל זאת, אני לא רואה אפשרות אחרת. מה שהחזיק אותי הוא הידיעה שיש לי את האפשרות לצאת מהצבא. ואני יודעת שעכשיו זה הדבר הנכון ביותר בשבילי. אני מוכנה לצאת עם פרופיל 21, אבל חשוב לי, בשביל ההורים שלי, שמשתדלים באמת לתמוך, לפחות לעשות את זה בדרך שלא תאכזב אותם יותר מדי. ולמרות שאני מבינה שאי אפשר לרצות את כל הצדדים- הלחץ מצד ההורים שלי לא מקל עלי....

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
בודדה יקרה

או קיי, עכשיו מסרת לנו פרטים חשובים נוספים... כמו קודם, מצער אותנו לשמוע על מצבך, על הבדידות, הדיכאון, תחושבת הניכור... מצער לשמוע על תופעות הלוואי הגופניות... ומאד מתסכל לשמוע על האדישות וחוסר הרגישות הצה"ליות (האופייניות למדי, לצערנו) בהן את נתקלת... נדמה לנו שמבין שתי האפשרויות שמציעה לך קצינת הת"ש, הרי קיצור שירות זו אופציה עדיפה. לפחות לא ילווה אותך ה"כתם" של פרופיל 21, שאולי-אולי פעם עלול לפגוע בך... אולי פשוט תבררי עכשיו אצל קצינת הת"ש מהי הפרוצדורה ותתחילי בהליך?

למעלה