שחרית דולר

מצב
הנושא נעול.

ס ו ח ר

New member
שחרית דולר

שחרית דולר
המחיר קורץ.... אבל השאלה עם הדולר ישאר ברמות האלו או שימשיך לרדת 1. לגבי ירידה של הדולר - עד כמה חזק האינטרס של בנק ישראל שהדולר ישאר מעל לרמות של 3.85? 2. הסיבה העיקרית לאינטרס זה, בגלל היצוא? 3. עד לפירעון, במידה ושער הדולר ישאר דומה, התשואה השנתית עומדת על 4% (בערך), נכון?

NS101

New member
תשובה ל-3

שחרית דולר
המחיר קורץ.... אבל השאלה עם הדולר ישאר ברמות האלו או שימשיך לרדת 1. לגבי ירידה של הדולר - עד כמה חזק האינטרס של בנק ישראל שהדולר ישאר מעל לרמות של 3.85? 2. הסיבה העיקרית לאינטרס זה, בגלל היצוא? 3. עד לפירעון, במידה ושער הדולר ישאר דומה, התשואה השנתית עומדת על 4% (בערך), נכון?
תשובה ל-3
לא - היא פחות, אתה לא מתייחס שהערך הנקוב היא 100, כי הקרן צמודה לדולר.

חגי

New member
למה אתם קונים אגח שלא משלם ריבית ואין בו כלל

שחרית דולר
פוטנציאל לריקול בחמש השנים הקרובות? ככל שהדולר ירד שווי הקרן של האגח נפגעת- לא עדיף לקחת בנתיים משהוא סולידי כמו שחרחרית 8 עם 10.5% כל שנה בלי תנאים ובלי עמאיות? שונא ת'שחרית 5 הזאת.

alexrait1

New member
אתה לא מפסיד כסף בפדיון מוקדם בשחרית 8?

פוטנציאל לריקול בחמש השנים הקרובות? ככל שהדולר ירד שווי הקרן של האגח נפגעת- לא עדיף לקחת בנתיים משהוא סולידי כמו שחרחרית 8 עם 10.5% כל שנה בלי תנאים ובלי עמאיות? שונא ת'שחרית 5 הזאת.
אתה לא מפסיד כסף בפדיון מוקדם בשחרית 8?

jsphs7

New member
חגי לא קונים חושבים

חגי לא קונים חושבים
חגי, למען הגלוי הנאות גם אני חושב (כן, אני מדי יום בודק מחיר). לא קניתי ואינני קונה עדין אולי בעתיד עם המחיר ירד קצת. אתה שואל בשביל מה? אז תשובתי היא שזה עבור החלק הסולידי של התיק שכרגע לא נושא ריבית. זה למעשה הגנה מט"חית לתיק. אם חלילה ה-$ יתפוצץ החשרית הזאת חייבת להגיב ההתאם, כמו כן היא נסחרת בניכיון כך שגם אם יהיה 0% ריבית עד הפדיון אני גוזר משהו בפדיון. שוחחנו בעבר עימך וגם עם טולידו. עוד לא קניתי אבל לבדוק לא עולה כסף

y360a

New member
עם קצת סבלנות אפשר לקנות אופציה שקל דולר 4.00

חגי לא קונים חושבים
חגי, למען הגלוי הנאות גם אני חושב (כן, אני מדי יום בודק מחיר). לא קניתי ואינני קונה עדין אולי בעתיד עם המחיר ירד קצת. אתה שואל בשביל מה? אז תשובתי היא שזה עבור החלק הסולידי של התיק שכרגע לא נושא ריבית. זה למעשה הגנה מט"חית לתיק. אם חלילה ה-$ יתפוצץ החשרית הזאת חייבת להגיב ההתאם, כמו כן היא נסחרת בניכיון כך שגם אם יהיה 0% ריבית עד הפדיון אני גוזר משהו בפדיון. שוחחנו בעבר עימך וגם עם טולידו. עוד לא קניתי אבל לבדוק לא עולה כסף
עם קצת סבלנות אפשר לקנות אופציה שקל דולר 4.00
לסוף שנה ב 600 שח מחזיק 3 כאלו ומקבל הגנה הולמת בלי לסכן יותר מדי

חגי

New member
סיכוי נמוך כרגע בשל הצפי לאינפלציה נמוכה

לגבי שחרית 8
מה הסיכוי לאי תשלום ריבית?
סיכוי נמוך כרגע בשל הצפי לאינפלציה נמוכה
בטווח הארוך. הריבית צפוייה לעלות עד 4.5% ואז נגיע לתלבור באזור 4.9%- הרף 7% מספיק בטוח כרגע.

מצב
הנושא נעול.
למעלה