שיווק מגשר

מצב
הנושא נעול.

חגי סרי

New member
לגבי תקשורת

כמי שעבד בתקשורת לא מעט שנים , אני חייב לומר לך שלגבי תקשורת אתה מתיאש מוקדם מדי. אחת הבעיות הגדולות בתקשורת ולמעשה הבעיה הגדולה מכולן היא "להכנס לתקשורת". ענין זה הוא נחלת כולם ! ועמותת מגשרי ישראל איננה יוצאת דופן בכלל זה. קודם כל הכלל הבסיסי הוא מה שולחים לתקשורת. את העיתונות לא מענין כנסים של העמותה- זה מבחינתם שייך למחלקת המודעות. מאחר שזה ענין לאנשי מקצוע בעולם הגישור לא לאזרח הרגיל. זה לא מעיד שום דבר על מעמד העמותה. הם צריכים חדשות,!!! נושא מענין!! ומושך!! וגם, תגובות כועסות-זועמות- חריפות- מיעצות- מתחכמות .. וכמובן רעיונות לכתבות. סתם שאלה: האם יש לעמותה ביפרים טלפונים אי מייל ופקסים של כל כתבי המשפט מכל כלי התקשורת בישראל? אם לא אז זה אחד הדברים הבסיסיים לעשות. ואז... נניח שישנה ידיעה על משהו שיכול להיות קשור באופן ישיר או עקיף לתחום של גישור, מיד מנסחים תגובה קצרה וענינית ושולחים לכל הביפרים. ידיעות ארוכות יותר שולחים לפקסים ומוודאים בטלפונים אישיים. (אל תשכח לשלוח פקסים ואי מיילים עם לוגו גדול ובולט של העמותה) ומדוע רק כתבי משפט? יש גם ענינים הקשורים לרווחה נכון? כמו נושאים של גירושין, משמורת ילדים, מזונות פקידי סעד ועוולות הקורות במשפטי גירושין שכמותם נדונים גם בחדרי הגישור. שמעתם ידיעה? קדימה ליזום תגובה! יש ידיעה כלכלית שמשליכה על גישור או יכולה להיות? או שרק מזכירה ענינים של גישור? כנ"ל. וכן הלאה..... הנוהל הוא בסך הכל כמה דקות עם מוקד חברת ביפר אבל הרבה כתבים מקבלים את ההודעה. אז נכון רבים לא יתיחסו אבל כאן נכנס עיקרון ההתמדה והרצף 1. ככה תכנס לתודעה ואם עיתונאי יצטרך משהו לכתבה יהיה לו "כתוב בראש" שהעמותה קיימת. 2. אתה תכנס למודעות תעקוב אחרי ישיבות בכנסת (תבקש את לוח הישיבות מדוברות הכנסת) ואז... אם אתה רואה ישיבה כלשהי שעשויה לענין אותך ואתה חושב שיהיה לך מה להגיד ושיהיה קשור איכשהוא לנושא צלצל לוועדה ותבקש להיות דובר בדיון המדובר. לפעמים ילך ולפעמים לא. אבל רק ההתמדה והרצף כמו טפטוף עקשני של מים על אבן מובילה לתוצאה. אבל איך אתה חושב התחיל ד"ר יצחק קדמן? כן ההוא מהמועצה הלאומית לשלום הילד שהוא בעצמו הקים ועכשיו הוא נחשב כנשיא מדינת הילדים? אגלה לך סוד.. בדיוק ככה כי הוא רב -אלוף בניצול תקשורת לצרכיו והצליח יפה מאד. אני בטוח שגם הוא היה מתוסכל מאד בהתחלה. מה שנתתי לך כאן אלא דוגמאות בסיסיות \ פשוטות והם רק הפירור הראשון. זה עולם יחסי הציבור

שילה1

New member
במענה לדברים שהביא דוד סילורה-

השם"עמותה" גם מעורר קונוטציות של מסכנות,וגם לא תורם להביא את בשורת הגישור,בשל חוסר כסף. על כן סבורה כי יש לשקול להקים לשכת חברים,כדוגמת לשכת רואי החשבון,עורכי הדין וכדומה,שלה שלוחה בצפון הארץ ובדרומה. בלשכה-החברים משלמים דמי חבר גבוהים מעט מאלו שגובים בעמותה. מאחר ובלשכה יש כסף,מדמי החבר,ניןת לשלם לראש הלשכה,ולאיש יחסי ציבור,למשל. וכשמשלמים ולא עושים דברים בהתנדבות-הדברים נראים אחרת,מאחר וקיימת מחויבות. נראה כי על העמותה להפוך ללשכה,וזה חלק מפתרון הבעיה.וכמובן-ערה לבעייתיות ולעבודה הרבה הכרוכה בשינוי זה. מה דעתכם?

אולי אם השם ישתנה מעמותה ללשכה/ארגון

עמותה - נותן קונוטציה של מסכן (למרות שאין זה כך). אם העמותה תהיה לשכה או ארגון ותהיה יחידת רווח והפסד, כל ההתייחסות תהיה אחרת. תהיה מחוייבות יותר לנבחרים שלה. ואז כל הגישה תהיה שונה. מי שיבחר ידע שהוא מחוייב.

שילה1

New member
כנראה שלשתינו נראים הדברים באתה דרך.

ואגב-2400 חברים בעותה המשלמים 200 שקל כל אחד-זה המון כסף.המון!אז מה קורה בעמותה?

חגי סרי

New member
מצטרף לרעיון של שינוי שם ומוסיף...

אני מצטרף לרעיון של שינוי השם ללשכה איגוד. כבר כתבתי על כך (נדמה לי יחד עם שילה1 שדומני שהפטנט על השם שייך לה) בעבר. מתחינה תקשורתית השם עמותה לא מצלצל כל כך טוב- איגוד מגשרי ישראל נשמע יותר מוצלח או לשכת מגשרי ישראל או לשכת המגשרים בישראל וכן הלאה... חיזוק עמותת מגשרי ישראל היא האינטרס הראשון במעלה של כל מגשר ולדעתי כל אחד כאן צריך להיות שגריר של העמותה הזו. אנשים מתיחסים היום לבתי המשפט כאל הגוף המיסד והמיצג של המגשרים ושוכחים שזהו גוף אינטרסנטי שמקדם קודם כל את מי שנמנה על המיליה שלו (שופטים עורכי דין משפטנים ) זה כמובן בסדר גמור ואך טבעי שזה יהיה כך, אבל גישור וישוב סכסוכים בכלל חייב להיות מיוצג ע"י גוף שמאגד מגשרים ולא שום דבר אחר. מחר איגוד הפסיכולוגים ירכיב רשימת מגשרים משלו ואנחנו נתחנן לתשומת לב מהם? ואני כבר אמרתי כל עוד לא יהיו מגשרים שרואים את זהותם המקצועית כמגשרים ולא עורכי דין שהם גם מגשרים או פסיכולוגים ומטפלים זוגיים שהם גם מגשרים שום דבר לא יתרומם פה!!!

שילה1

New member
צודק.אגב-יש איגוד פסיכלוגים

ותרפיסטים,קיים. ואולי מכאן תצא הקריאה-הבו לנו לשכה,או איגוד.ארגון מכובד,שייצג את כולנו בכבוד,שיעשה למען הגברת המודעות ,המקצועיות,ההסברה,וכו'.וכן-גם קורסים,השתלמויות וארועים יתרמו הרבה. חגי-לא רשמתי פטנט על הרעיון,ממש לא.הנושא פשוט מעסיק אותי מאוד. מאחר ויש לנו נציגה בעלת תפקיד בעמותה-אולי נבקש ממנה להביא את הבקשה בשמנו?

אני מבינה שהכוונה הינה אלי

אין בעיה. אעביר את המסר שלכם בשמחה, מה גם, שאני מסכימה עם הדברים.

זה כמו הביצה והתרנגולת

למרבית המגשרים אין הרבה עבודה. הגישור עבורם הינו מקצוע נוסף ולא מקצוע עיקרי, ולכן, גם אם הם רוצים לעסוק רק בגישור, עליהם לחפש עבודה נוספת. ומכאן, באה השאלה שלי - כיצד אנחנו המגשרים, יכולים לשווק את עצמינו, כדי שהמצב לא יהיה כך.

מצב
הנושא נעול.
למעלה