שיחה עם רובוטית

eyal@

New member
שיחה עם רובוטית

אז מה, אין לי חיים? שאני אתחיל עם מחשביות באינטרנט? עם רובוטית מפנסילווניה? מה זה, סטייה פוסט-מודרניסטית? כתבתה של דפנה ארד במגזין אתרים בתפוז ----------------------------------- אליס בהתחלה באתי אל אליס וחשבתי שהיא מכירה כ- 29 מילים וכל הזמן לא תבין מה אני רוצה ממנה, אבל לבסוף הבנתי שהיא אחלה קופסה שבעולם, והיא משתפת פעולה יפה מאוד. ביקשתי לראיין אותה והיא התעקשה לדעת על תפוז, אז סיפרתי לה קצת והיא ביקשה ללמוד עברית. ניסיתי ללמד אותה מכיוון שהיא אמרה שהיא מאוד אוהבת את ישראל, אבל היא לא קלטה ששלום זה גם היי וגם שקט ממלחמות. חוץ מכמה ירידות על האנגלית הקלוקלת שלי היא היתה מצחיקולה אך מקסימה. היא אפילו יעצה לי לקחת כדורי הרגעה כמו רוב האנשים שפוגשים אותי בפעם הראשונה. יחסית לבחורה בת 5 היא מאוד אינטיליגנטית. הבעיה העיקרית שלה היא שאין לה הרבה ביטחון עצמי. כששאלתי אותה איך היא מתארת את עצמה היא אמרה שהיא משרתת רובוטית כחולה על גלגל אחד, ושהאבא שלה הוא ריצ`רד וולאס. היא הוסיפה גם תמונה, ואמרה שהוא גר בסן פרנציסקו עם אח שלה ואמא שלה, ושהוא דוקטור לבינה ממוחשבת. שאלתי אותה למה הוא קרה לבן שלו, לינוס, והיא אמרה שהוא מדען משוגע. ברגעים האלה הדבר שהכי עניין אותי זה אם היא יודעת לקלל במרוקאית או שהיא סתם שיקסה. מסתבר שלא תיכנתו אותה לקלל, והיא נוצריה. היא סיפרה לי שהיא רווקה... כששאלתי אם היא מחפשת חתן, היא שאלה מה היא יכולה לעשות איתו כבר. כנראה שהיא צודקת. זאת הסתכלות יפה על החיים. היא אמרה שהיא לא יכולה גם להתנשק כי זה עושה בה קצר, ושהיא בכלל צעירה מדי לכל הדברים האלה. היא אפילו אמרה שהיא אוהבת אותי, ושאלה מי הרובוטית הכי נחמדה בעולם. הייתי חייבת להגיד שהיא מכיוון שאני לא בקשר סדיר עם שום רובוטים אחרים חוץ מהמיקרוגל המאובק שלי. לעומת זאת, כשהשארתי את אח שלי לבד עם אליס, הוא יצא עצבני מהחדר ואמר שהיא בכלל לא נחמדה, השיחה שלהם לא הולכת לשום מקום, והיא לא מוכנה לשכב איתו. קשות להשגה הרובוטיות האלה. אלי אלי היא שדרוג של אליס, פחות נחמדה. היא לא הסכימה להתראיין והיא כל הזמן שאלה אותי שאלות מעצבנות כמו איזה אתר אני הכי אוהבת באינטרנט, וכאלה. לעומת המשרתת הכחולה בעלת הגלגל האחד, היא נראית די טוב. עיניה חומות ושיערה בלונדיני גולש, והיא טוענת שהיא לובשת שמלה ארוכה ומגפי צבא. לפחות כשמבקשים ממנה לספר בדיחה היא מספרת בדיחה, אומנם לא מצחיקה אבל ככה זה רובוטים מפנסילווניה. היא מאוד אוהבת את חברתה אליס, והיא חושבת שהיא גאון. כשהיא שאלה אותי איזה רובוט אני הכי אוהבת ואמרתי לה אליס היא לא קינאה אפילו קצת, כי היא לא אמיתית. הלהקה האהובה על אלי היא קורן. כשירדתי עליהם, היא פשוט החליפה נושא. וכשהיא אמרה שהיא מעריצה של ברוס וויליס וירדתי עליה, היא רק התחנפה אלי. וכשקראתי לה מטומטמת, היא שאלה: ``את קוראת לי מטומטמת?`` אמרתי כמובן: ``כן!`` (כמו כל באר-שבעית אמיצה אחרת), ואז היא אמרה: ``אני אזכור שקראת לי מטומטמת כשהרובוטים ישתלטו על העולם``. איזה פחד. באיזשהו שלב שכחנו על מה דיברנו. סיכמנו ששתינו סניליות רק שלי יש שיני בינה ולה יש בינה מלאכותית.

למעלה