שירים בצבעים

smailie

New member
שירים בצבעים

זהו את הצבע שמאחורי כל הגדרה: 1. הירח של גן חיות. 2. אפילו אריק סיני היה ילד כזה. 3. חברי להקה מקומית טוענים שזה יותר מסתם צבע. 4. ככה אלכס ראה את החלום שלו. 5. איש עוד לא חזר חי מהסלע הזה. 6. הצד האפל והלילי של סער בדישי. 7. שני הצבעים הללו עוברים עם בוקר אור.

המממ

New member
2

אני ילד ירוק
שבוע טוב ושקט שיהיה לנו!

smailie

New member
בינתיים, אני עובר למכנה משותף אחר: מקצועות

פתרתם נכון: היו לנו שם ילד ירוק, ירח כחול וסלע אדום. נסו את גם את שאר ההגדרות (שניים מהצבעים חוזרים שם פעמיים). איזה מקצוע מסתתר מאחורי כל אחת מן ההגדרות? 1. לריקי גל יש חולשה אליהם. 2. הוא היה בונה עולם נפלא, אם רק ניתן היה להשיב את מחוגי הזמן. 3. גם המדופלם הזה הולך בקיץ אל הים. 4. רק חלום אחד הוא נושא בלבבו: לבנות כיסא לאליהו. 5. מי זרק עליה קליפה?! 6. הוא רושם בית - סוהר לחברי "בצל ירוק". 7. אולי תתן ליגאל בשן לשנות? הוא הרי אוהב את העיר הזאת! 8. זה מה שמני בגר הולך להיות. 9. אז איך אתה ישן בלילה?! שאל אריק אינשטיין. 10. הוא יוצא כל לילה אל הרחוב הריק. 11. אצלם כל חיוך שלךְ הוא חג! 12. הוא אמר לרמי פורטיס, שזו תסמונת של גיל המעבר. 13. תאמר שזה מה שאתה צריך להיות, אבל לא למדת תורה. 14. לא יודעת מה שמך, אבל היא תדאג לך! 15. (משהו קצת קשה עכשיו. אולי מישהו שממש ממש בקיא בנוסטלגיה של שירי ילדים יצליח לפתור:) הוא שר לו שיר, בדרך - כלל! 16. הוא לא יצטרך יותר לומר שהוא בודד, כי מישהו שומר עליו עכשיו. 17. אבל זה מה שאני ואל תבכי, ילדה. 18. אביתר בנאי ועמיר לב אומרים שאנשים בוכים בהופעות שלו. 19. הם עצובים היום, אבל האיכרים לעומת זאת דווקא מברכים על הגשם. 20. הוא הגיע לראש - פינה.

המממ

New member
תשובות

1. רקדנים. 2. שוטר. 3. אופטיקאי. 4. נגר. 11. פועלי בניין. 12. פסיכולוג. 17. חייל. יומטוב ושקט שיהיה לנו!

smailie

New member
נכון!

רוצה לנסות להתמודד גם עם 15? ואני משוכנע. שגם 20 קטן עליך ושתעלה על זה במהירות.

black hock

New member
כל הכבוד../images/Emo70.gif

1. רקדנים 3.אופטיקאי 11.פועלי בניין 14. אחות(?) 15.ליצן(?) 17.חייל (זה לא מקצוע
) 20.סוכן כפול

smailie

New member
רמזים לגבי 14 ו-15

לא. דווקא לא מדובר באחות ובליצן, אם כי ההגיון שניסית להפעיל כאן די ברור לי. אז הנה עוד נתון משיר 14: "היא עובדת כאן כל יום בין ארבע / לחצות" (חמוטל בן - זאב ויורם צדוק). לגבי שיר 15: "אני עף עם כדור / מכוכב לכוכב / שותה את כל שביל החלב / ובא להתארח / כל לילה בירח" (לאה נאור). את השיר שר חנן גולדבלט. איזכור של בעל מקצוע לא מופיע בכלל בשיר, אלא רק בשמו. במקרה הזה, שם השיר זו התשובה. אה, כן... ועוד מילה אחת: אמנם שר את השיר חנן גולדבלט, אך לא מדובר כאן בבלש.

Ocean Spirit

New member
תשובות...

1. רקדנים 2. שוטר 3. אופטיקאי מדופלם 4. נגר (אחד השירים הכי אהובים עליי בילדותי... תודה על הנוסטלגיה...) 11. פועלי הבניין (כנ"ל) 14. ברתה מהקפה? 17. חייל 19. הגננים 20. סוכן כפול

68reut

New member
ניסיון..

1. רקדנים. [יש לי חולשה לרקדנים] 2. שוטר. [הבלדה לשוטר אזולאי] 3. אופטיקאי. [אופטיקאי מדופלם] 4. נגר. [על כפיו יביא] 7. ראש העיר [אדוני ראש העיר או משו כזה..] 11. פועלי בניין. [אהבת פועלי הבניין] 17. חייל. [ברח לי שם השיר..] 20. סוכן כפול [הבלדה לסוכן הכפול]

smailie

New member
נכון

דואט שקט ומקסים של אביתר בנאי ועמיר לב. את רוב השאלות כבר פתרתם. נותרו סעיפים בודדים. א) מה מני בגר הולך להיות? ב) את מי ילווה הכוכב, ומעכשיו הוא כבר לא יהיה בודד? (רמז עבה: זה שיר בביצוע צמד "הדודאים").

smailie

New member
נכון

יש לנו את תשובה מס' 8. מה עם שאלה מס' 14? רמז (עבה מאוד): זה שיר בביצוע האחיות אופירה ורווית יוספי. במי בדיוק עובסק השיר הזה?

smailie

New member
נסו את 3 ו-7

ב- 3: "____ זה לא רק צבע. _____ זו גם תכונה". ב-7: " ____ - ______ - ______ עוברים עם בוקר אור".

למעלה