שירשור: כישלון במיונים

immale

New member
כשלון במיונים

טובת אז אתחיל בנושא שבודאי מטריד הורים רבים: כשלון במיונים. ביתי ניגשה למיון בינואר להדרכת יח"ש בניצנים ולא התקבלה. היא קיבלה את זה מאוד קשה וכמובן גם אני אחריה (מנסיון: המשברים של ילדנו הם הקשים ביותר...). הטענה הגדולה ביותר שלה היא היעדר פידבק במיונים - היא למשל הרגישה שממש הצליחה וקיבלה הרבה חיזוקים מיתר בנות הקבוצה שלה ולמרות זאת קיבלה תשובה שלילית ללא הסבר. הבעיה שצה"ל לוקח ילדים בגיל מאוד רגיש ולא ממש עוזר להם להתמודד עם הכשלון - וחוסר הוודאות ותחושת הכשלון האישי לאלו שלא מצליחים מאוד קשה. למישהו יש טיפים איך עוזרים בזה?

dancing queen18

New member
תשמעי...

זה לא נעים להיכשל במיונים אבל זה ממש לא סוף העולם. אני גם הייתי במיונים ליח"ש, לא עברתי והיה לי ממש עצוב. את המיונים הבאים (מאבחנת פסיכוטכנית) עברתי. היום אני ממש שמחה שלא התקבלתי כי אחרי שכמה בנות התגייסו כבר ליח"ש הבנתי שזה ממש לא בשבילי. אין הרבה מה להגיד לבת שלך כדי שתרגיש טוב יותר, כי זו תחושה פנימית.. תנסי לעודד אותה שלא נורא ואולי זה לטובה.

אני מסכימה איתך בכל מילה

ויותר מזה גם אי אפשר לברר כלום ולדעת פרטים על מה יהיה בהמשך, אם לא עברתי משהו מה עכשיו? אני כאמא כבר עכשיו עוד לפני הגיוס נמצאת במתח. אולי אפילו יותר מהבן עצמו.

oshiko

New member
צרת רבים

זה אחד הדברים שילווה כמעט כל הורה למתגייס/ת לאורך כל תהליך הגיוס והשירות. היציאה לצבא היא מעין מבחן ראשון בחיים הבוגרים. יש המון מצבים של מדידה, שבעקבותיהם יש תחושות חזקות של הצלחה/כישלון. יש כל מיני מספרים שמודדים אותך (פרופיל, קב"א, צד"כ, דפ"ר). יש התמודדות, לעיתים מאד תחרותית במיונים ובגיבושים. ויש אחר-כך קבלת תפקידים ויציאה לקורסים. אין לי פיתרון פשוט לתחושות החזקות האלה, לא לפחד שלפני, ולא לתגובות שאחרי. בתור הורה פשוט, לא פסיכולוג מקצועי, הייתי מנסה לגעת בנקודה עצמה, שהיא כמו שאמרתי התחושה של מבחן ראשון להצלחה בחיים הבוגרים, ומסביר שההערכה של "מה אני שווה" הרבה יותר מורכבת מכמה מספרים שמוצמדים לך בלשכת-הגיוס, או מהשיפוט המהיר והלא מעמיק של מישהו לא הרבה יותר מבוגר ממך שהוטל עליו לבחור x מתוך y מועמדים לתפקיד מסויים.

immale

New member
חצי נחמה?

ברור שאפשר להבין מדוע אפשר להיכשל במיונים למרות שמישהו יכול בהחלט כן להתאים לתפקיד. הרי באים המון מועמדים שצריך לנפות מהם. המיונים מועברים בד"כ ע"י ילדים ללא כלים מתאימים למיין. מצד אחד, מהרכב המנילה שלה ומכל מיני מסלולים יוקרתיים שהציעו לה לאחר הצו הראשון, הבת שלי מבינה שנתוניה בהחלט גבוהים. הכשלון הזה היה מבחינתה מאוד מפתיע כי היא מדריכה בתנועת נוער, וכמו שאמרתי היא הרגישה שהלך לה מצוין ביום במיון. צה"ל היה צריך למצוא שיטה שהילד כן ידע מה מצבו במהלך המיון ולא להיות באשלייה במשך מספר שבועות עד התשובה - למשל, במיוני צוות אוויר מיד יודעים אם עברו או לא, כנ"ל נדמה לי ביום סיירות. אם שם זה אפשרי, אז אפשר בכל מקום.זה רק עניין של מוטיבציה ותשומת לב.

מהנסיון שלי (וגם שאלה...)

זה בולט במיוחד במיונים למודיעין. אני צודקת??? וחוץ מזה שאלה:הבן שלי היה מועמד למודיעין ולא קיבל שום תשובה (כן/לא) על מועמדותו.באתר של מודיעין יש כנראה אינפורמצינ לא מעודכנת. הוא גם לא קיבל מנילה ובעצם כרגע לא ברור בכלל לאן הוא הולך. עד מתי???? יש מה לברר? מין חוסר ודאות כזה שאתה בטוח כמו הבת של "אמאלה שאתה טוב כי הנתונים שלך מעולים ופתאום אתה מגלה שלא עברת ומה עכשיו?

אני אספר לך משהו על מודיעין

לא להאמין לאף מילה שלה ובטח שלא לאתר. היו לי מבחנים ראשונים למסלול במודיעין באוקטובר ואמרו שנקבל תשובה "בשבועות הקרובים". אחרי שעבר חודש ולא קיבלתי תשובה, התקשרתי לאיתור חמ"ן ומי שענתה לי אמרה שעברתי את המבחנים ובקרוב אני אקבל זימון לראיון אישי. מהכרות עם פורומים וחברות, ראיון אישי מתבצע מינימום חודש אחרי המבחנים הראשוניים, לאחר שעברו כבר חודשיים - התקשרתי שוב. ושוב אמרו לי שעברתי ואני אקבל זימון לראיון בקרוב. וככה עבר עוד חודש, רק שבינתיים קיבלתי זימון מהמנילה, מה שלא מתאפשר כאשר ממויינים למודיעין. ולכן התקשרתי שוב בפעם השלישית לאיתור חמ"ן ואמרו לי ש"יבררו את הנושא" ויחזרו אלי. לא חזרו אלי, עבר עוד חודש. אני מתקשרת שוב למודיעין רק שהפעם התשובה שונה- "לא הגעת לראיון ובגלל זה נפלסת מהמסלול" הם לא הודיעו לי על שום ראיון, אחרי שיצרתי איתם קשר 3 פעמים אחרי יום יום כניסה לאתר שלהם שבה רשומה המועמדות וסטטוס המועמדות. מה שאפשר להבין מזה: 1. לא להסתמך על האתר של חיל מודיעין 2. באיתור יושבים ילדים בני 18 שלא מבינים מה הם עושים ועושים לא מעט פאשלות שאחר כך המועמד מואשם בהם. 3. להתקשר אליהם לפחות 3 פעמים ביום על מנת להיות בטוחים שהתשובה שמקבלים מהם באמת נכונה. 4. להציק, והרבה.

את זה שאי אפשא לסמוך

עליהם כנראה כבר הבנו כי גם לבן שלי היה "סרט" דומה. מה שאותי מטריד עכשיו זה שהוא לא קיבל מנילה.....

מתי הוא מתגייס? ומה הפרופיל שלו?

בכל מקרה אני מציעה לכם להתקשר ללשכת גיוס ולבדוק שהסירו את המועמדות שלו ממודיעין במחשב זה דבר ראשון. דבר שני כמובן (אם לא עשיתם את זה עדיין) לשאול בלשכ"ג מה עם מנילה ומתי הוא יקבל, אם בכלל.

tonx1

New member
גם לי היה סיפור דומה לשלך

הייתי בספטמבר במיונים ואחרי חודש לא שלחו לי עדיין תשובה. אז התקשרתי אליהם והם אמרו לי שאני עדיין מועמדת ואין תשובות למבחנים. אחרי שבועיים שוב התקשרתי והם אמרו שאין תשובות עדיי. שוב חודש אחרי התקשרתי, והם אמרו שעדיין אין תשובות למבחנים. אמרתי להם שזה לא יכול להיות כבר זה הרבה זמן ואמרו לנו שמקסימום חודש יהיה תשובות, אז הפקידה שם לא ידעה מה להגיד לי והיא אמרה בטח בקרוב יהיה. ואז שוב התקשרתי ושוב ושוב... ןמאז עברה חצי שנה ועדיין הייתי מועמדת באתר שלהם וגם אצלם. מה שלא היה במענה הקולי שלהם שהתקשרתי ואמרו לי שאני לא מועמדת לשום דבר. ובדיוק גם הגיעו זימונים מהמנילה, והבנתי שאני כבר לא מומעדת למודיעין.... אז באמת אי אפשר לסמוך על מודיעין!

tonx1

New member
גם לי היה סיפור דומה לשלך

הייתי בספטמבר במיונים ואחרי חודש לא שלחו לי עדיין תשובה. אז התקשרתי אליהם והם אמרו לי שאני עדיין מועמדת ואין תשובות למבחנים. אחרי שבועיים שוב התקשרתי והם אמרו שאין תשובות עדיי. שוב חודש אחרי התקשרתי, והם אמרו שעדיין אין תשובות למבחנים. אמרתי להם שזה לא יכול להיות כבר זה הרבה זמן ואמרו לנו שמקסימום חודש יהיה תשובות, אז הפקידה שם לא ידעה מה להגיד לי והיא אמרה בטח בקרוב יהיה. ואז שוב התקשרתי ושוב ושוב... ןמאז עברה חצי שנה ועדיין הייתי מועמדת באתר שלהם וגם אצלם. מה שלא היה במענה הקולי שלהם שהתקשרתי ואמרו לי שאני לא מועמדת לשום דבר. ובדיוק גם הגיעו זימונים מהמנילה, והבנתי שאני כבר לא מומעדת למודיעין.... אז באמת אי אפשר לסמוך על מודיעין!

יש לי הכרות רעה עם הצבא בכלל.. חח

ד"א לאן קיבלת מיונים

immale

New member
לברר עם לשכת הגיוס

בקשר למודיעין אין לי מושג - הבת שלי וויתרה על זה מראש, אבל בקשר למנילה שווה באמת לנדנד ללשכת הגיוס, מדור קד"צ - לפעמים יכולה סתם להיות בעיית דואר שלא מגיע (נדמה לי שהיה השבוע בעיתון נתון מדהים של אלפי מכתבים שלא מגיעים לנמענים). אז חבל שסתם הוא יפול בין הכסאות - תבררו, תתקשרו תפקססו, זה בכל מקרה לא יכול להזיק.

oshiko

New member
טלפון?

immale, אם יש לך את הטלפון של מדור קד"צ נשמח לפרסם אותו בהודעות הקבועות. אני חושב שאפשר לפנות בנושא גם לקפ"צ (קצין פניות ציבור) בקו"ם 7379914 03

immale

New member
מדור קד"צ

מצאתי את זה במקום אחר, לא וידאתי שהמספרים נכונים. טלפון: 03-7373303 03-7376869/09 03-7377061 פקס: 03-7373436

הצלחה לפורום-הגיע בזמן ולעצם העניין

אני חושבת שהעניין הוא בתחושה שמעלנו בתפקידינו כהורים - לשמור על הילד מאכזבות ומפחי נפש, גם אם באופן רציונאלי אנו יודעים שאכזבות אילו יחשלו אותם לקראת מסעם בחיים, עדיין זו התחושה הבסיסית... וזו התחושה שאנו מתמודדים איתה כעת, תוך עידוד הבן וחיפוש התפקיד בו יוכל למצות את כישוריו ובו בזמן התפקיד יהיה מהנה. מי אמר שקל להיות הורה? אמא'לה - הרבה הצלחה לבת!

cha ching

New member
אז זהו, שזה חלק מתהליך של התבגרות..

נותנים להם להתמודד עם זה. זה לא סוף העולם. והיא תבחר אם להפיק את המיטב ממה שהיא תתקבל אליו בסופו של דבר. היא יכולה לנסות לשלוח פקסים ולקבל תשובות. אבל באמת שזה לא יעזור הרבה. לא התקבלה- אז לא התקבלה. את הכלים להתמודדות היא לומדת כשהיא מתבגרת וגודלת. לא לעשות פיל מזבוב. ולהיות בראש פתוח לכל דבר אחר שתתקבל אליו.

למעלה