שיר העריק

שיר העריק

שיר העריק את השיר הזה כתב המשורר הצרפתי בוריס ויאן לפני כמעט מאה שנה. אני מקדיש אותו היום לשר הביטחון שאול מופז ושר החוץ בנימין נתניהו, בברכה חמה לרגל כניסתם לקצרה בממשלות ישראל ובאיחולי יציאה מהירה ונעימה לפנסיה. ומי יתן ןהאדון נתניהו ילמד משהו מאחיינו יוני בן ארצי, היושב זה החודש החמישי בכלא הצבאי בשל סירובו לשרת בצבא הכיבוש לישראל. אדוני הנשיא כתבתי לך מכתב שאתה אולי תקרא אם יהיה לך זמן קיבלתי עכשיו צו קריאה להתייצב למלחמה מיד ללא דיחוי לפני יום רביעי בערב אדוני הנשיא אני לא רוצה לעשות את זה לא באתי לעולם כדי להרוג אנשים מסכנים עלי לאמר לך ולא כדי להרגיז אותך החלטתי נחושה אני עומד לערוק מאז שנולדתי ראיתי את אבא שלי מת ראיתי את האחים שלי מתגייסים ואת הילדים שלי בוכים אמא שלי סבלה כל כך הרבה שהיא בתוך הקבר מצפצפת על פצצות וגם על תולעים כאשר הייתי שבוי גנבו לי את אשתי גנבו את נשמתי ואת כל העבר היקר שלי מחד מוקדם בבוקר אני סוגר את הדלת בפני השנים המתות אני יוצא אל הדרכים אני אקבץ נדבות בדרכי צרפת בברטאן ובפרובנס אומר לאנשים סרבו לציית, סרבו לעשות את זה אל תלכו למלחמה, סרבו להתגייס אם מישהו צריך לתת את הדם אז תן אותו אתה אתה טוב בלדבר על זה אדוני הנשיא ואם תרדוף אותי אז תודיע לשוטרים שלך אני לא חמוש הם יכולים לירות

למעלה