שיתוף ראנדומאלי\שרשור הרהורים פורום דיג'ימון!

Yuske

New member
שיתוף ראנדומאלי\שרשור הרהורים פורום דיג'ימון!

הרי לכם שרשור אטרקטיבי, שהוא גם שיתוף ראנדומאלי שלי (נלקח מהודעה פרטית לידיד והורחב למען הפורום) ואפשר לנצל שרשור זה לכל התלבטות שקיימת לכם (כן כן, גם את "מה כדאי ללבוש מחר חולצה צהובה או כחולה" וכו) אז אני אתחיל אני צריך עכשיו לקרוא המון ספרים, כי יש לי מלא שאני צריך לקרוא (ישנים ועוד כאלה שקניתי ולא יצא לי ועוד שפשוט יש בבית._.) ועוד לראות אנימה, וסרטים, ולהשלים לכתוב סיפורים שהתחלתי ועוד ועוד ועוד מלבד זה - אני בקושי בבית האמת, או שנפגש עם חברים,או ש..דיי זהו אני מנסה להקליט קאבר כבר איזה יומיים אתמול יצא שהייתי עייף מידי אז לא יצא, והיום רציתי לפני מפגש שהיה אבל אישתו של אבא שלי והאח הקטן ישנו...אז לא יכלתי :\ ומחר אני נפגש עם ידידה בצהריים אז מקווה שייצא לי בבוקר ככה להקליט משהו בנתיים אני מחפש גם כרטיס קול כדיי לעשות upgrade לאיכות ההקלטה:\ (מקליט עם מיקרופון למחשב ועם כרטיס קול...well רגיל שכזה) >> ני צריך לקנות גם טלוויזיה איכשהו כי הטלוויזיה שלי לא עובדת כלכך טוב (כלומר לא מראה שומדבר כשמפעילים את הPS2 וDVD היא לא מסתדרת איתו בכלל אז...) בינלבין חושב כזה מה ללמוד...ואיך להמשיך ללמוד מה שאני רוצה עם משהו שאני אצליח להפיק ממנו את המיטב מבחינת עבודה\תעסוקה...(אני ממש רוצה איכשהו לשלב קורסים של לימודי יפנית!) מתישהו שבוע הבא אני אכניס גם ללמוד לתאוריה! בשאיפה שאמצע עבודה נורמאלית שכזו כדיי לממן שיעורי נהיגה וחושב איך אני ממשיך עם הלימודי אורגן שהפסקתי בגלל הפסיכו (מבחינה כספית שכרגע אין לי מספיק להרבה זמן ומבחינה של אם אני רוצה להמשיך, או להמשיך עם מורה אחר, או אולי לעבור לפיתוח קול, או אולי שניהם למרות שבספק, או אולי אני אלמד בכלל מוזיקה באוניברסיטה\מכללה\ביתספר למוזיקה) ואבא יושב לי עם הראש עם השטויות שלו,,, או שהוא מדבר איתי או שהוא לא מדבר איתי או שהוא רב איתי כי לא עשיתי משהו שלא ידעתי שאני צריך לעשות... וזה ככה כבר כמה חודשים מאז שהייתה לנו שיחה ארוכה שהוא לא היה מרוצה ממנה כלל... בכלמקרה, סתם מתלבט בימים האחרונים, כי אני רוצה ללמוד יפנית (כלומר לשפר את מה שלמדתי אז בברליץ וללמוד לקרוא גם וכל אלה), וללמוד משהו שאני יאהב, ולא מקצוע משעמם כזה, שאני לא ארצה ללמוד או משהו.. אני מתלבט האמת גם בין תקשורת נגיד כלמיני דברים כמו תסריטאות, וכל שאר הדברים שמלמדים בתקשורת (יש הרבה אני לא זוכר עכשיו פשוט כמו נגיד פרסום שיווק וכל אלה) בכלמקרה, אז כן אני צריך למצוא גם עבודה דיי בדחיפות, אבל עדין אני צריך עוד כמה ימים לנוח ולא לעשות הרבה כדיי לצבור כוחות, ולהמשיך בחיים כמובן שאני צריך לדעת מה הציון בפסיכומטרי שלי, ואם אני צריך לשפר אותו או ציון בגרות כלשהו כדיי ללמוד מה שאני רוצה\ארצה ללמוד... (בתקווה שלא אצטרך לשפר כלום ואם צריך אז רק בגרויות!) ואם צריך האם זה יכול להיות עם עבודה? אם כן אז איזו? איפה? איך? וזהו...נראה לי פרקתי את כל מה שרציתי לשתף... מממ, זהו- עצות טיפים ושיתוף שלכם יתקבלו בברכה! ^__^

Apikachu L

New member
איך הלך בפסיכומטרי?

אני דווקא חושבת שאתה די הסדרת בתוך כל מה שכתבת. מרגיש כאילו עשית לעצמך סדר, אז אני לא אבלגן בהערות מטומטמות. אניא שתף גם: אני לומדת עכשיו לפסיכומטרי בפברואר, וכל העולם בערך יושב לי על הראש לגבי המקצוע שאני חייבת חייבת חייבת לבחור עכשיו עכשיו עכשיו, וגם הצבא. צבא. והפסיכומטרי בולע אותי חיים. (אני לא יכולה לחפור על עצמי...
)

Yuske

New member
היי^_^ הרבה זמן לא ראינו אותך^^

הפסיכומטרי היה דיי בסדר שכזה....כלומר, אי אפשר באמת לדעת איתך כי הם עושים סטאטיסטיקות (וואו מילה מסובכת) של כל העולם ואחותו שעשו באותו היום את הבחינה ולאחר מכן הם עושים השוואות וכאלה לכל מי שעשה את זה מלפני 20 שנה וכל זה... את ממש לא צריכה להתרגש מהמקצוע שאת חייבת חייבת חייבת לבחור עכשיו עכשיו עכשיו! ממש ממש לא, תגידי להם שירדו ממך לפחות עד שייגמר הפסיכומטרי שלך. מתי את מסיימת עם הצבא כבר אגב? המון בהצלחה פסיכומטרי! איפה את לומדת, ואיך את מסתדרת עם האנגלית-עברית-כמותי? את לא תבלגני בהערות, כן עושה רושם שדיי סידרתי לעצמי את האמתO.ם, אבל אני רוצה לשמוע גם מה אנשים אחרים חושבים וסתם דיעות של אחרים האמת. אז אם יש לך אז תרגישי חופשי להעיר^^ בכלמקרה, בהצלחה בפסיכו! חשוב לשנן את המילים ואם את רוצה אני בכיף אעזור איתן (זה דיי כיף אחריי הפסיכו -בעיקר להשתמש במילות פסיכומטרי זה מאגניב) וגם את המילים באנגלית רצוי כי יכולה לבוא לך מילה אחת שאת לא יודעת ואז הלכה כל השאלה>< ובכמותי גם הכי חשוב להבין הכל ואת השאלות שלא הצלחת לפתור שוב ושוב ופשוט לשבת על זה ממש חזק><! אבל יהיה בסדר!!^__^

remundo

New member
וואו, אם למדת ככה לפסיכומטרי

אני צופה לך ציון משובח! (למרות שכפי שכתבת בעצמך, אתה לא יכול לדעת אם באמת הלך לך עפ"י ההרגשה שיצאת ממנה כי הציון של הבחינה הפסיכומטרית בכלל לא תלוי רק בך.) לשלב לימודים עם עבודה רצינית זה משהו שמתאים לאוניברסיטה הפתוחה, אבל אם אתה רוצה לגמור עם התואר תוך 3-4 שנים (של לימודים יותר אינטנסיבים, אבל לפחות תגמור איתו מהר, מן הסתם) ואם כבר עשית פסיכומטרי אולי פשוט תלך ללמוד באוניברסיטה אחרת. אתה יכול ללמוד מוזיקה או לימודי המזרח הרחוק או תקשורת, או לעשות משהו דו חוגי ולשלב בין שניים מהם... (אולי בכלל תהיה מוכרח לשלב בין שניים מהם כי יש אוניברסיטאות שבהם אי אפשר להרחיב מקצועות מסויימים, כלומר, ללמוד לתואר ראשון שמכיל רק מקצוע אחד, כי אין להם מספיק קורסים בשביל שזה יחשב לתואר. בבר אילן, למשל, אי אפשר להוציא תואר מורחב בפסיכולוגיה או קרימינוגוליה, ובטח עוד כמה דברים. האנשים שלומדים את זה מוכרחים ללמוד יחד עם זה עוד משהו, כלומר, הם לומדים לתואר דו חוגי.) אני חושבת שהמזרח הרחוק.... טוב, אני לא מכירה אותך יותר מידי, אבל במקומך הייתי שוללת את זה לפני הכל ופשוט הייתי לוקחת קורס כללי ביפנית (צריך לקחת גם קורסי יסוד בדר"כ - כדי שיהיו מספיק נקודות זכות בשביל תואר. אז אפשר לקחת קורס כללי ששייך לחוג אחר בכלל אם מדובר בנושא שמעניין אותך או משהו שאתה רוצה ללמוד גם ככה, ואם אתה כבר באוניברסיטה וזה מסתדר לך עם המערכת, וכל מיני שיקולים כאלה.), אבל אם אתה ממש מתעניין בתרבות של כל האיזור הזה וחושב שלימודי מזרח אסיה יעניינו אותך דווקא, אין שום סיבה שלא תשקול את זה. אפשר לשלב עבודה גם עם לימודים באוניברסיטה רגילה. אפשר לשלב - והעומס של שילוב לימודים ועבודה די תלויים במה אתה עובד ומה אתה לומד. יש תארים שדורשים השקעה מתמדת, ויש אחרים שלפחות בכמה מהקורסים שלהם אפשר להצליח רק מלצלם את כל ההרצאות ממישהי (או מישהו!) בסוף הסמסטר. ובקשר לעבודה, אתה בטח יודע איזה עבודות תובעניות יותר או פחות יותר טוב ממני. ובלי קשר, אם היפנית באמת חשובה לך אתה יכול ללמוד את זה באוניברסיטה הפתוחה כבר השנה בינתיים. מבחינת תקציב יש כאן אחרים שמבינים בזה יותר ממני, אבל נדמה לי שזה עולה כמו קורס בודד באוניברסיטה. אני מכירה מישהי שלקחה קורס אחד באוניברסיטה הפתוחה בזמן השירות הלאומי אז כנראה שאפשר להסתדר עם זה גם עם משכורת צבאית... אבל יש כאן אנשים שלומדים באוניברסיטה הפתוחה בעצמם ועדיף כבר לשאול אותם. בקיצור, אפשר לומר שאי אפשר להסתמך על אחרים (ובפרט עלי) יותר מידי, אתה יודע יותר טוב מאיתנו מה המצב שלך, מה תהנה ללמוד ובמה תצליח יותר. אם לא - כדאי שתבדוק את זה עם עצמך לפני שתתחיל ללמוד משהו סתם (אבל נדמה לי שאתה כבר יודע, וזה די קשור במוזיקה, לא?). אם כן - כדאי שתכנס לאתרים של אוניברסיטאות, תעבור על הקורסים בתארים שמעניינים אותך, תקרא את הסילובוסים שלהם ותחשוב אם תהנה מהקורס או אם זה קורס שאתה מוכן ומסוגל לסבול בשביל להוציא את התואר הזה - במקרים כאלה התואר כנראה מתאים לך. אם שום קורס לא מדבר אליך, ואתה ידוע שהעבודה עם תואר כזה לא תתאים לך בכלל, כנראה שהתעניינת בתואר הלא נכון. (למה יש לי הרגשה שבהודעה הזאת לא חידשתי לאף אחד כלום?) אה, ובקשר לנהיגה - עוד לא עשיתי תיאוריה בעצמי, אבל ממה שהבנתי זה לא רציני (למרות שאולי זה כבר השתנה מאז שכל החברות שלי עשו תיאוריה, אז אל תסמוך עלי), לפחות לא בהשוואה לפסיכומטרי. כן, ברור שצריך ללמוד לזה, אבל לא צריך לחרוש יותר מידי (שוב, עד כמה שידוע לי). אם מתחשק לך לחרוש - שיהיה בכיף. אחרי התיאוריה, שיעור נהיגה זה משהו שאין שום בעיה לשלב עם החיים וזה בכלל לא משנה אם תעבוד/תלמד/תעבוד ותלמד בזמן שאתה לומד נהיגה. ובעצם, אם גם התיאוריה עצמה לא דורשת יותר מידי השקעה, אז מן הסתם אפשר לשלב גם אותה בחיים בכלל, לא? (שוב, עדיף לשאול את זה מישהו שעשה תיאוריה לא מזמן/יעשה תיאוריה בזמן הקרוב.) אה, ואם אתה מרגיש שאבא שלך "מחפש אותך" או משהו כזה, מן הסתם עדיין יש לו "משקעים" מהשיחה ההיא (כפי שכבר כתבת בעצמך). אתה מכיר אותו יותר טוב ממני ויודע יותר טוב ממני אם אתה צריך לפתוח את זה ולדבר איתו כדי שהמשקעים יעלמו, או שעדיף להניח לזה לעבור עם הזמן.

remundo

New member
את לא צריכה לתת להם להלחיץ אותך,

אלא אם את משתחררת בדיוק כשמתחילה שנת לימודים אקדמית ונורא דחוף לך להוציא כבר תואר כמה שיותר מהר, ואז אולי באמת כדאי לך להתחיל להלחץ - אבל באמת שאת צריכה קודם כל לעשות פסיכומטרי, ועדיף שתתמקדי עכשיו בזה. אם את לא מצליחה לתת לדיבורים שלהם לעבור לך מעל לראש מבלי שישפיעו עלייך, פשוט תסבירי להם שעניין הלימודים לא כל כך דחוף לך עכשיו, ושיניחו לזה בינתיים. ובלי קשר, כדאי לך לבחור משהו שאת יודעת שתצליחי בו ותהני לעסוק בו. אם עד היום לא מצאת שום תחום שנראה לך שמתאים לקריטריונים האלה, אולי באמת הגיע הזמן להתחיל להתעניין - אבל בלי לחץ, יש אנשים שמתחילים להתעניין רק אחרי הטיול להודו. (ונכון, לא צריך לקחת דוגמא מאף אחד וצריך לקחת בחשבון רק את מה שמתאים לך.) ד"א, יכול להיות שאת דווקא מכירה את "התחום שלך" ופשוט עוד לא גילית שהוא התחום שלך, או שאת באמת לא מכירה אותו... ושוב, כרגע יותר חשוב להתמקד בפסיכומטרי. אם כבר יש לך כיוון כללי, את יכולה להכנס באמת לאתרים של אוניברסיטאות ומכללות ולקרוא על המקצועות שאת שוקלת ללמוד... וכל מה שכתבתי ליוסקה. ושוב, בלי לחץ. אם יש לך כיוון כללי אולי באמת תדחי את כל ההתעניינות לתקופת הרישום, או קצת לפני כדי שלפחות תדעי למה את רוצה להרשם. טוב, אני קופצת מנושא לנושא וזה לא הכי מסודר. אולי אני אעצור פה. בכלל, ההודעה שלי יצאה יותר ארוכה משלך. O_O. אני אעצור פה. דבר אחרון, יכול להיות שמתישהו בחיים תחליטי לשנות מקצוע. זה לגיטימי לגמרי, זה קורה להרבה אנשים בימינו, ואין שום סיבה לחשוב לטווח רחוק במיוחד כשאת מחפש לעצמך מקצוע. אה, אבל כן צריך לקחת בחשבון שיקולים כלכליים וכאלה... אבל לפני הכל, בזמן שעדיין יש לך את האפשרות לבחור מקצוע - תחשבי על דברים כמו מימוש עצמי, יכולות וכשרונות שיש לך, תחומים שאת יודעת שתצליחי בהם ותחומים שאת יודעת שתהני מהם ו... טוב, אני כבר מתחילה לחזור על עצמי, אבל הפעם אני אעצור פה וזה סופי(!).

Apikachu L

New member
האמת, התחלתי בזמנו ללמוד מקצוע

אבל נפלתי בלימודים, כנראה באשמתי (עם מי עדיין זוכר את הסיפור). הרבה זמן הייתי משוכנעת שאין לי שום יכולת ללמוד יותר שום דבר אקדמאי, שלא לדבר על להשתלב בעולם של בני אדם. עכשיוה בעיה היא שיש כל כך הרבה שאני רוצה, אבל אני לא יכולה שום דבר ממה שאני רוצה, או לא בטוחה שרוצה, או יכולה. יש לי כבר פסיכומטרי, לא מזהיר כלל, אמנם, אבל קיים.

remundo

New member
לא בהכרח אשמתך

אולי זה בגללך, אבל לא הייתי קוראת לזה "אשמה". אין שום דבר רע בלזנוח לימודים שגילית שהם לא מתאימים לך קצת אחרי שהתחלת ללמוד אותם, ולזנוח זה גם סתם לא לטרוח להשקיע בהם יותר מידי. יכול להיות שאם תלמדי משהו אחר דווקא תשקיעי בו יותר, יכול להיות שזה בכלל אל קשור לתחום וסתם התבגרת מאז. (טוב, אולי יצאתי פה לא הכי קשורה, פשוט כי אני זוכרת את המקרה שלי טוב יותר. סליחה.) קודם כל תפרגני לעצמך קצת יותר ואל תחשבי דברים כמו "אני לא יכולה". ("אני לא רוצה" זה בסדר.) פסיכומטרי לא מזהיר שאי אפשר להתקבל איתו למשהו שאת רוצה זה לא מכשול - זה רק עיכוב קטן. אם באמת מצאת משהו שאת רוצה ללמוד אבל הפסיכומטרי שלך לא מספיק בשביל זה פשוט (אולי לא פשוט, אבל גם לא לא פשוט) תעשי עוד אחד. וכדי לדעת מה את רוצה את פשוט צריכה לחשוב עם עצמך מה את רוצה (כמובן). חוץ מזה, אולי שמעת על הטבלה הזאת, את כותבת כל מיני נתונים (משכורת, סביבת עבודה וכאלה) על כל מקצוע שמעניין אותך, כמה הנתונים האלה חשובים לך (באחוזים) וכמה הנתונים הלאה באים לידי ביטוי במקצוע הזה (גם באחוזים) ובסוף את "מחשבת" את המקצוע שהכי מתאים לך. (אני שמעתי על זה ולא עשיתי את זה.)

Digi Lista

New member
קראתי כבר בשבת...

בקושי מצליחה למצוא זמן להיות במחשב שלא לצורך עבודה(עבודות לאוניברסיטה הפתוחה בעיקר,הן קלות לכתיבה אבל אין לי עצבים להקליד וככה יצא שסיימתי את עבודות שבוע לפני התאריך להגשה אבל לא מצאתי זמן וכוח להקליד וזה מוזר כי אני אוהבת לכתוב ומקלידה עיוור ובמהירות כבר שנים) והאמת שהגעתי למסקנה שאני צריכה להיות קצת רחוקה מהכול בגלל שגם עם אנשים לא הכי מתחשק לי לדבר וזה לא כי הם עיצבנו אותי או משהו אלא סתם אין לי חשק לאחרונה,אני צריכה אתגרים חדשים בכול תחום-אני רק לא סגורה מה בדיוק אני מחפשת (כנראה בגלל שאני לא מוצאת וגם מה שחשבתי שחיפשתי לא עונה על הציפיות)...יש גם תקופות כאלה,יעבור,אולי התנתקות קטנה ושינוי אוירה לא תזיק... בכול מקרה חייבת לרוץ,אנסה להגיב יותר מאוחר או ברביעי כשאני בבית,מה שבטוח קראתי את כול השרשור ואשמח כמו תמיד להמשיך לשמוע עליכם

למעלה