שכירת עו"ד ע"י ועד בית

האם ועד בית רשאי לשכור עו"ד ללא אישור בעלי הדירות? תודה.

בעלי הבית הם בעלי הדירות ולא הוועד.

אני מבין שיכול להיות שאין כאן אנשים שזה תחום ההתמחות שלהם, אבל אשמח לשמוע גם דעות לא מחייבות, ולו רק לצורך הדיון.

נערך לאחרונה ב:
גם מנהל בית ספר . קובע מה לעשות. אפילו שבית הספר לא שייך לו . תהייה אתה בוועד . ותחליט אחרת . תכנס אספת דיירים . ותחליטו אחרת . הועד ניבחר לנהל את הבניין. וכך הוא עושה . על פי החוק . העורך כניראה עושה דבר מה . הוא לא ניבחר ליופי

קרמר, מנהל בית ספר זה סיפור אחר. החוק קובע בין היתר כך:

5. (א) בעלי הדירות יקיימו אחת לשנה אסיפה כללית לשם קביעת דרכי ניהולו של הרכוש המשותף והשימוש בו, קביעת ההוצאות הכרוכות בכך, מינוי נציגות, אישור החשבונות והסדר הענינים האחרים הנובעים מהשכנות בבית המשותף.

ראית כאן את המילה "ועד", ושהוא זה שקובע? נראה לך שמישהו שהיום הוא בוועד ומחר לא, יחליט בכל נושא? תרגיע קצת. זה לא תחום ההתמחות שלך או שלי, ולכן אני שואל.

ועד בית שרוצה . להחליף מעלית . עושה מישאל בין הדיירים . ועד בית שרוצה לסייד את הבניין . עושה אסיפת דיירים . וגובה כסף מהדיירים. אבל להעסיק איש ניקיון/עורך דין/גנן . לא צריך לעשות מישאל בין הדיירים . ברור !!!

"ועד בית שרוצה". ועד בית שרוצה יכול לרצות. חבריו לא שונים מכל בעל דירה אחר. מי שרוצה הם בעלי הדירות.

"להעסיק איש ניקיון/עורך דין/גנן . לא צריך לעשות מישאל בין הדיירים". על מה זה מבוסס? יש לך את החוק/פסיקה בנושא?

למעלה